SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bjj vs boks

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13501

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12691
Jezu acid... nie wiem co powiedziec. Po prostu brak mi slow. Ujales to tak jak ja chcialem... masz soga i tyle

Pozdrawiam wszystkich

"Odwaga nie jest właściwością ciała, lecz duszy; stanowi o niej moc serca, a nie siła ramion i nóg."

"Odwaga nie jest właściwością ciała, lecz duszy;
stanowi o niej moc serca, a nie siła ramion i nóg"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Acid zapomniałęś dodać o NAJWAŻNIESZYM!!!

Tym "najlepszym" nie wychodziło wejście w nogi bo .....wchodzi też "najepszym".

Na szczescie uderzacz nie ma m pojecia o obronie przed wejsciem w nogi czy tez przed innym typem obalenia!

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KAIN - ale jest taka różnica, że boks jest w Polsce od kilkudziesięciu lat. Mamy dobrą kadrę trenerską, długą historię i dobry poziom zawodników. A nie słyszałem, żeby jakiś Polak był mistrzem BJJ na jakichś zawodach międzynarodowych wysokiej rangi.. To tak jak ćwiczyć capueira w Polsce.. mija się z celem. Jak nie masz kasy na wyjazdy do Brazylii to nie ma co nawet podchodzic, bo to jest tylko "produkt pochodny" rzeczywistego stylu. A pare seminariów zorganizowanych przez Harissa to troche mało moim zdaniem. Co innego, gdy mówimy np. o zapasach. Ten styl ma długą historię w Polsce (to samo co napisałem o boksie). To takie moje "nawiasem mówiąc" dla pana Grapplera..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
"To tak jak ćwiczyć capueira w Polsce.. mija się z celem. Jak nie masz kasy na wyjazdy do Brazylii to nie ma co nawet podchodzic, bo to jest tylko "produkt pochodny" "


Acid twierdzisz że trenowanie w Polsce bjj jest GŁUPOTĄ??? Tak wywnioskowałem z tego powyższego cytatu!

Żeby dalej dyskutować potwierdź to lub wyprowadź mnie z błędu. Bo troche mnie zamurowało, zawsze miałem Cie za rozsądnego kolesia!

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 971 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9703
BUHAHAHHAH o boze wy chyba nie macie juz o czym pisac albo serio wykazujecie swego rodzaju rasizm do stylu bjj i podobnych jemu ...
"To tak jak ćwiczyć capueira w Polsce.. mija się z celem. Jak nie masz kasy na wyjazdy do Brazylii to nie ma co nawet podchodzic, bo to jest tylko "produkt pochodny"
JEzu czy moglbym procic cie Acid o nie zabieraniu glosu w tej kwesti bo naprawde w tym momencie sie oszmieszyles. Z tego co powiedziales nie mozna cwiczyc np KRAV MAGA i innych mniej znanych styli gdyz nie mamy kasy na wyjzady np do Izraela ... ojej nie moge czytac co napisales bo to kompletna bzdura. Z tego co widze i chyba sie ze mna zgodzicie ze na tym forum jest kilku zwolennikow BJJ i niestety osob ktore nie mialy z nim kontaktu badz zazdroszcza osoba ktore opanowaly pewne techniki tego stylu.
Oczywiscie ja nie mowie ze nie chcialbym umiec Aikido -thai itd bo sa to ciekawe sztuki ( kicka trenowalem i nadal cos boxuje ) ale nie palam niechecia i nie wymawiam takich BLEDNYCH stwierdzen jak Acid w kierunku BJJ. ))

Join to fight division ..

...I STAND ALONE...I'M NOT AFRAID ... ({ Join to Fight Division })

....open your eyes-open your mind-be proud like a GOD.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KAIN - Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że kadra trenerska w Polsce, jest na pewno na dużo nizszym poziomie niż np. w USA czy też Brazylii. Mam szacunek do umiejętności rodzimych trenerów, ale to co podałem jest faktem.

Grappler - Jeżeli chodzi o Krav Mage to najlepiej wcale tego nie trenować, a jeżeli już, to u trenerów właśnie z Izraela. Widać, że chyba nie masz większego pojęcia o poziomie trenerów KM w Polsce (i nie tylko KM). Uważam, że można nauczyć się podstaw BJJ w Polsce, ale żeby osiągnąć coś więcej w tym stylu, będzie trzeba wyłożyć dużo pieniędzy na wyjazdy za granicę. Natomiast w boksie mamy naprawde dobrą kadre trenerską, mistrzów Europy, Świata i troche gwiazd. Poziom zawodników trenujących w klubach jest wysoki. A np. Thaibox też jest bardzo dobrym stylem, ale trenowanie tego w Polsce mija się z celem!!!! To samo można powiedzieć o np. sambo, wszelkie pochodne s.w. z Filipin (C.Kalaki itp) i wiele innych!

Zmień ton Grappler, bo piszesz troche jak szczeniak (bez obrazy chłopie). Wypełnij profil, bo dobrze wiedzieć z kim się rozmawia.
Aha - nie pałam żadną nienawiścią do bjj, nie wiem skąd ci to przyszło do głowy, wręcz przeciwnie uważam to za bardzo wartościowy i dobry styl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Dzieki Acid za wyjaśnienie

A drążac temat postu dalej to...Wiesz co najbardziej wszystkich boli?

A no to że dana sztuka walki ma w Polsce wieloletnie tradycje,są też jej przedstawiciele trenujacy ja po kilkanascie ( a nieraz kilkadziesiat) lat.
Nagle ktoś oglada NHB....zaczyna na własną reke trenowac bjj,jździ za granice itd itp.Otwiera pierwsze szkoły......i po np 2-3 latach treningu bjj okazuje sie że ćwiczacy ten styl przez własnie tak krótki okres byliby wstanie roz******lic wiekszosc TRENERÓW i CZARNYCH PASKÓW innych styli!

Dlatego ostatnio taka nagonka na bjj..a to ze nie sa formalnie zarejestrowani w Polsce,a to ze maja tylko niebieskie paski itd itp.

A fakt że te Polskie niebieskie paski (a niekieduy pewnie i biale) w walce 1:1 pojechałyby z niejednym czarnym paskiem i to z wieloletnim doswiadczeniem w innym stylu.

Nikogo nie chce ośmieszac,szkalowac itd. ale jkesli ktos nie umie przejzec na oczy to sorry ale to jego sprawa!

Jeśli idzie o sam box to mam dla niego wielki szacunek! I tak zostanie juz chyba na wieki .



A takie gdybanie co jest lepsze itp to po raz kolejny stwierdzam jest trochu głupie heeheh. Kazdy ma swoje zdanie i co z tego. PRzez neta nikt nikomu nic nie udowodni.

To są sztuki walki. Aby coś udowodnic trza sie NAp*****LAĆ! koniec kropka

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 971 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9703
hmmmmmmm
Zmień ton Grappler, bo piszesz troche jak szczeniak (bez obrazy chłopie).
a twoje slowa to niby sa na poziomie ??
"To tak jak ćwiczyć capueira w Polsce.. mija się z celem. Jak nie masz kasy na wyjazdy do Brazylii to nie ma co nawet podchodzic, bo to jest tylko "produkt pochodny"
Tylko wiesz mam szacunek dla boksu i zapasow za tradycje , a jak wiadomo kazdy trenuje to co jest najskuteczniejsze a w tym wypadku jest to bjj i TO WAS boli tak jak KAIN napisal > moge sie zalozyc ze pokonam kazdego boksera i kickboxera ktory ma dwukrotnie wiekszy staz treningowy niz ja w bjj - niestety to prawda ze nibi jakis JOZIO z 6 miesiecznym bjj pokona jakiegos tak boksera ktory wali rok albo troche wiecej . I nie tobie osadzac co nalezy trenowac a co nie , prawde mowiac bardzo spopularyzowana sztuka walki np AIKIDO - karate - boks ( chodzi mi o ilosc szkol np u mnie w miescie az jest 5 roznych " malutkich sekcji " aikido ) powoli schodzi na psy gdyz sa one nauczane na niskim poziomie ze wzgledy na swoje rozdrobnienie . Nie wszedzie tak jest ale to np denerwuje ze powstaja male szkolki na salach gimnastycznych uczace na niskim poziomie i dlatego ludzie szukaja czegos nowego a bjj jest akurat czyms w miare nowym i o wiele lepszym i taka prawda ze BOLI to wszytskich ktorzy trenowali cos innego i wiedza o tym ze przy spotkaniu z zawodnikiem bjj dostana lanie .
Co do Krav Maga zgadzam sie z toba ze nie mam o tym pojecia byl to tylko przyklad ale jesli ludzie chca to poznac to czemu im nie dac szansy .





Join to fight division ..

...I STAND ALONE...I'M NOT AFRAID ... ({ Join to Fight Division })

....open your eyes-open your mind-be proud like a GOD.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wypełnij profil i napisz skąd jesteś. Z chęcią przyjmę rękawice jak mieszkasz blisko mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Wszystkie sztuki od czegos zaczynaly. Wiadomo ze sa sztuki ktore sa od lat w Polsce i sa na wyzszym poziomie od obecnego BJJ. Ale im dluzej jakas sztuka istnieje tym bardziej sie rozwija i jej zawodnicy reprezentuja wyzszy poziom.
A boks amatorski na razie bardzo oslabl pod wzgledem tych mistrzow swiata Europy czy olimpijczykow. Niby trenerzy najlepssi a czegos w tym brakuje. Co do s.am.bo czy thaia to jesli bedziemy sprowadzac zawodnikow z bialorusi czy ukrainy to na pewno lekcje u niego beda staly na wysokim poziomie i z biegiem czasu zawodnicy beda coraz lepsi. Dlatego warto trenowac nawet style ktore dopiero raczkuja.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sapp i Lebanner w K-1

Następny temat

coś dla bab

WHEY premium