Palma sabałowa w suplementacji sportowej znajduje swoje zastosowanie jako wsparcie dla gruczołu krokowego, ale i nie tylko. Jednak zanim przejdziemy do omówienia jej cudownych właściwości, należy nieco bliżej przyjrzeć się samej roślinie, która pochodzi z Ameryki Północnej. Najbardziej bogata w związki aktywne rośliny jest jej część zawierająca owoce, które posiadają kolor czerwono-brązowy lub też czarny.

  1. Wsparcie w walce z impotencją
  2. Afrodyzjak
  3. Działanie prewencyjne na raka prostaty
  4. Układ moczowy
  5. Wsparcie w budowaniu masy mięśniowej
  6. Wpływ na włosy
  7. Wsparcie w leczeniu stanów zapalnych
  8. Podsumowanie

Co ciekawe, owoce palmy sabałowej spożywać można w formie surowej, nieprzetworzonej. Roślina wykazuje szereg silnych właściwości, które wpływają głównie na drogi moczowe oraz działanie narządów płciowych.

W suplementacji występuje zazwyczaj w kapsułkach, które zawierają sproszkowane owoce. Produkty, które charakteryzują się standaryzacją, głównie są usystematyzowane pod kątem ilości fitosteroli, takich jak beta-sitosterol, stigmasterol, lupenon i 24-metylocykloartenol, które to odpowiedzialne są za szereg działań biologicznych. Na jakich obszarach działa suplementacja palmą sabałową?

Wsparcie w walce z impotencją

Jak się okazuje, suplementacja palmą sabałową skutecznie wspomaga walkę z impotencją. Mechanizm działania suplementu nie jest do końca poznany, jednak jak wykazują badania, osoby stosujące ekstrakty ziołowe, bazujące na owocach tej rośliny, mogły pochwalić się poprawą wyników w sferze intymnej. Wzwód jest silniejszy i trwa dłużej.

Palma Sabałowa

Afrodyzjak

Podobnie ma się sprawa libido. Osoby przyjmujące palmę sabałową posiadają większą ochotę na seks. Co ciekawe, efekt ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, co z powodzeniem może być wykorzystane w sypialni przez Was obojga. Jak się okazuje, działanie to dotyczy stymulacji testosteronu, co również wzmaga apetyt na seks u kobiet. Przemęczenie i brak chęci? Przetestuj, a przekonasz się, czy to prawda.

Działanie prewencyjne na raka prostaty

Rak prostaty dotyka spore grono dojrzałych mężczyzn, będąc jedną z głównych przyczyn śmiertelności. Wykorzystanie palmy sabałowej wpływa na zahamowanie rozrostu gruczołu krokowego, co w konsekwencji poprawia m.in. jakość mikcji. Działanie rośliny oddziałuje głównie na poziom DHT (obniżając jego ilość), który to stymuluje komórki do rozmnażania w prostacie. Co więcej, suplementacja zalecana jest również osobom po zabiegu usunięcia prostaty, jako wsparcie w szybszej rekonwalescencji.

Układ moczowy

Zawarte w palmie sabałowej fitosterole, skutecznie wpływają na parametry pracy nerek, które podatne są na odkładanie kamieni. Suplementacja ekstraktem doskonale sprawdza się jako wsparcie w leczeniu przypadłości układu moczowego, zwiększając efektywność walki z chorobą. Co więcej, istnieją pewne przesłanki, które sugerują, że suplementacja wspomaga walkę z nietrzymaniem moczu.

Wsparcie w budowaniu masy mięśniowej

Pewne przesłanki naukowe sugerują, że suplementacja palmą sabałową, dzięki zawartym w niej aktywnych związkach, może stymulować sekrecję testosteronu, co bezpośrednio powiązane jest z budową masy mięśniowej. Jednak to zagadnienie wymaga szerszych badań, aby potwierdzić tego typu doniesienia. Dlatego, zanim ochoczo zaczniecie stosować palmę jako booster testosteronu, musicie nieco poczekać.

Wpływ na włosy

Działanie palmy sabałowej, ze względu na wpływ na hormony męskie, doskonale chroni strukturę włosów, jak i pobudza ich wzrost. Podczas suplementacji możliwe jest do zaobserwowania pogrubienie włosa, zwiększenie jego trwałości, co przekłada się znacząco na wygląd głowy. Jak donoszą osoby stosujące suplement, sprawdza się on również podczas stosowania cykli z użyciem SAA, pozwalając na zachowanie owłosienia.

Palma Sabałowa - dobra na włosy

Wsparcie w leczeniu stanów zapalnych

Suplement sprawdza się również jako środek wspomagający układ odpornościowy. Wykorzystać można ją w celach wspomagania walki z przeziębieniem, bólami stawów, głowy czy gardła. Sprawdza się więc jako dodatek podczas infekcji, przeziębienia czy stanów chorobowych, pomagając szybciej stanąć na nogi.

Podsumowanie

Palma sabałowa wydaje się dobrym rozwiązaniem podczas kuracji z użyciem SAA. Jej działanie ochronne na układ moczowy, w tym gruczoł krokowy, wydaje się dobrą informacją dla osób chcących chronić ten narząd podczas kuracji. Sprawdzi się również dla osób w wieku dojrzałym, gdzie naturalne procesy fizjologiczne sprawiają, że mężczyzna podatny jest na dysfunkcje w obrębie układu płciowego, jak i w działaniu prostaty.

Komentarze (0)