Społeczność kulturystyki była w szoku, kiedy dowiedziała się o nagłej i niespodziewanej śmierci George'a Petersona tuż przed startem w Olympii w 2021 roku. Znane są już wyniki sekcji zwłok kulturysty. Oficjalny raport z autopsji ujawnił, że przyczyną była „nagła arytmia serca spowodowana nadciśnieniową chorobą sercowo-naczyniową”. Lekarz sądowy w tej sprawie stwierdził również, że stosowanie sterydów anabolicznych było czynnikiem sprzyjającym i stwierdził, że wyklucza udział osób trzecich. Wiadomość została po raz pierwszy opublikowana przez magazynTMZ Sports.

Ponadto wykryto u Petersona sterydy anaboliczne Boldenon i Stanozolol. Raport wspomina również, że serce George'a Petersona było powiększone do 500 gramów i miało pogrubione mięśnie brodawkowate i ścięgna. Badania wykazały, że długotrwałe stosowanie sterydów może powiększyć serce i narażać na większe ryzyko powstania chorób sercowo-naczyniowych, zawałów serca i udarów mózgu. To może być powód, dla którego lekarz sądowy przypisał stosowanie sterydów jako czynnik przyczyniający się do śmierci George'a Petersona. 

„Biorąc pod uwagę okoliczności zgonu oraz po zbadaniu ciała i analizie toksykologicznej uważam, że śmierć George’a Petersona, 37-letniego czarnoskórego mężczyzny, jest wynikiem nagłej dysrytmii spowodowanej nadciśnieniem i chorobą sercowo-naczyniową. Czynnikiem sprzyjającym było stosowanie sterydów anabolicznych (Boldenone i Stanozolol). Sposób śmierci jest naturalny”.

George Peterson to kulturysta, który startował w kategorii Classic Physique i 212. Odkąd przeszedł na zawodowstwo w 2017 roku, startował cztery razy w Olympii i za każdym razem był w pierwszej trójce. Wygrał Arnold Classic w 2019 roku, a także podczas Tampa Pro w 2017 i 2020 roku. Peterson planował wystartować także w październiku 2021 roku na Olympii, jednak dzień przed zawodami pojawiła się wiadomość o jego nagłej śmierci… Justin Miller, wieloletni trener George'a Petersona, znalazł go leżącego twarzą w dół w pokoju hotelowym z krwią wokół nosa. Próbowano go reanimować, ale nie żył już od kilku godzin.

 

Historia kulturystyki George'a Petersona

2013

Mistrzostwa Ameryki Północnej, IFBB Men's Heavyweight  – 18 miejsce

National Championships, NPC Men's Heavyweight – 16 miejsce

2016

Eastern USA Championships, NPC Men's Classic Physique Class B – 1 miejsce

National Championships, NPC Men's Classic Physique Class B, Ogólnie – 1 miejsce i karta PRO

2017

New York Pro, IFBB Men's Classic Physique – 2 miejsce

Tampa Pro, IFBB Men's Classic Physique – 1 miejsce

Mr. Olympia, IFBB Men's Classic Physique – 3 miejsce

2018

Mr. Olympia, IFBB Men's Classic Physique – 3 miejsce

2019

Arnold Classic IFBB Men's Classic Physique – 1 miejsce

Mr. Olympia, IFBB Men's Classic Physique – 3 miejsce

2020

Tampa Pro, IFBB Men's Classic Physique – 1 miejsce

Mr. Olympia, IFBB 212 Division – 3 miejsce

  

Polecamy również: Nie żyje George Peterson. Zmarł tuż przed zawodami Mr. Olympia

Komentarze (3)
M-ka

Można się było tego spodziewać. Żyjemy w czasach, gdy wszystko jest cudownie naturalne.

2
rarytas1

Nie będąc lekarzem można śmiało stwierdzić że każdy z jego kolegów ze sceny robi to samo z takim samym ryzykiem. Zejście z wody i tłuszczu do poziomu pod zawody to tykająca bomba ,każdy musi liczyć na farta bo co innego zrobić nie startować?

3
lordknaga

nie startowac, jak napisales... jeszcze jak to sie pisze, za czasow arniego tez walili ale teraz takie mixy i ilosci leca, ze duzo osob stawia wszystko na jedna karte a pozniej sa tragedie jak ta. coraz wiecej osob brnie w ten "sport" i coraz wiecej kamikaze bedzie sie pojawiac. najlepsi sa ci trenerzy, co pisza ze zdrowie najwazniejsze i przygotwuja do startu "jak najzdrowiej" nie ma czegos takiego, jak chce miec dosyc masy miesniowej w super formie, to zadne probiotyki, witaminy czy wlewy ci w tym nie pomoga a te teksty o zdrowiu, to taka sama prawda jak ta, ze abgymnic ci da 6pack albo ze hmb dziala.

0