Nick Scott (37 l.) jest amerykańskim profesjonalnym kulturystą na wózku inwalidzkim startującym w IFBB. W czasach liceum trenował futbol amerykański, chodził na siłownię i miał przed sobą obiecującą karierę sportową. Niestety w wieku 16 lat jego świat wywrócił się do góry nogami. Nick miał poważny wypadek samochodowy, a lekarze poinformowali go, że już nigdy nie będzie chodził. Był to dla niego ogromny szok i wpadł w depresję.

https://youtu.be/W8u2zYXL6DI

Po jakimś czasie Nick wrócił do szkoły średniej. Myślał, że dzięki wsparciu otaczających go osób pomoże mu to lepiej znieść jego sytuację. Ale wszystko sprawiało, że czuł się coraz gorzej. Widział, że jego rówieśnicy robią rzeczy, których nie mógł już zrobić, Nick czuł się bezwartościowy. Jednak w pewnym momencie nastąpił przełom i postanowił zawalczyć o swoje życie. Nick nie mógł już wykonywać pewnych ćwiczeń, takich jak na przykład przysiad, ale chciał stać się najsilniejszy w tych, które był w stanie zrobić. Dzięki odpowiedniej diecie i treningom zaczął tracić na wadze, a jego ciało nabierało pożądanych kształtów.

Jakiś czas później zapadła decyzja o startach w kulturystyce, bo wiedział, że może osiągnąć jeszcze więcej. Jego kariera szybko się rozwinęła i był w czołówce na każdych zawodach zajmując przeważnie pierwsze miejsce. Oczywiście by zachować formę Nick musi regularnie trenować i trzymać się planu żywieniowego.

Ćwiczy 5-6 razy w tygodniu i spożywa dużą ilość białka, złożone węglowodany i zdrowe tłuszcze. Zawsze przygotowuje posiłki wcześniej, albo korzysta z usług cateringu. Dużo podróżuje po świecie, więc chce uniknąć sytuacji, gdy dopada go głód i musi sięgnąć po coś niezdrowego.

Jednym z jego największych idoli jest Arnold Schwarzenegger, który sprawił, że Nick chciał za każdym razem osiągać znacznie więcej podczas swojej kariery. Teraz sam jest inspiracją dla wielu osób na całym świecie nie tylko tych niepełnosprawnych.

„Życie może się zmienić w jednej chwili, więc podążaj za swoimi marzeniami i stań się tym, kim naprawdę chcesz być” - Nick Scott

https://youtu.be/6tLwVnkXP4M

Komentarze (3)
jarabco

Koksujacy inwalida :) Mozna ?

0
Anonim

Masz swojej tezy poparcie ?

0
domosos

Nie trzeba mieć nic na poparcie, to przecież gołym okiem widać.

0