Mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones obronił pas mistrzowski w walce z Anthonym Smithem (31-14) w minionej gali UFC 235, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów. Za zwycięstwo zarobił 500 tys. dolarów (kwota bez bonusu od Reeboka).

Portal Fitness Volt podaje informację, że wyniki testu antydopingowego Jon Jonesa były pozytywne i wykryto u niego SAA jakim jest Turinabol. Jon został przebadany w lutym 6 razy, a spośród 6 pobranych próbek wróciło z analizy już pięć, z czego dwie były z dodatnimi wynikami dla Turinabolu.

Wyniki z szóstego testu wciąż nie są znane. Oto analiza:

1 lutego: Brak negatywnych ustaleń analitycznych (USADA)

9 lutego: Brak negatywnych ustaleń analitycznych (VADA Kalif.)

14 lutego: Niekorzystne wyniki analizy: DHCMT M3 wykrył 40 pg / mL (NSAC)

15 lutego: Niekorzystne wyniki analizy: DHCMT M3 wykrył 20 pg / mL (NSAC)

18 lutego: Brak negatywnych wyników badań (VADA Nev.)

23 lutego: Wyniki w toku (USADA)

Nie pierwszy raz testy na obecność SAA u Jon Jonesa, były pozytywne. W styczniu wyniki również wskazywały na śladowe ilości Turinabolu. MMAFighting ujawnił, że mistrz wagi ciężkiej UFC przeszedł pozytywny test na Turinabol w teście przeprowadzonym przez VADA. Próbki moczu Jonesa zebrano w dniu ważenia dla UFC 232 28 grudnia 2018 r. Jon powiedział nie wie, jak substancja dostała się do jego organizmu, a USADA twierdzi, że pozostałość "pulsuje" w jego komórkach, gdy powoli wydostaje się z jego ciała.

Oto co mistrz powiedział o całej tej sytuacji:

"Co sprawia, że ​​dobrze śpię w nocy? To świadomość, że poddałem się każdemu testowi narkotykowemu(...) Sprawdzają mnie trzy najpotężniejsze agencje na świecie. Nigdy nie odmówiłem wykonania badania i po prostu czuję, że im bardziej jestem dostępny, tym więcej danych będą oni mieli w tej sytuacji i każdy to zrozumie."

https://youtu.be/rUYHU3717Uo

Jego przeciwnik Anthony Smith powiedział, że byłby zaskoczony tym, że Jones jest czysty.

Komentarze (4)
Bull

Lepszy niż polscy bracia Zielińscy. Wg obecnych metod ten środek nawet po 2ch latach można wykryć ( od odstawienia)

1
Yoshi87

Zgadza się Bull, turinabol wykryty u Jonesa może być jeszcze przez długi czas wykrywany w jego organizmie, ale to nie znaczy, że Jones wpadł kolejny raz na dopingu jak mylnie sugeruje tytuł newsa. Te ilości zakazanej substancji są skutkiem jego poprzedniej wpadki. Według specjalistów z USADA, są to zbyt małe ilości, by go zawiesić dlatego dopuścili go do walki na UFC 235. Jones jest badany z dużą częstotliwością po ostatniej walce i co jakiś czas wykrywane są u niego śladowe ilości turinabolu, ale jest to efekt pulsacyjny. Za miesiąc znowu mogą u niego wykryć tę substancję, co wcale nie musi oznaczać, że bierze koks.

Pisaliśmy o tym przed jego walką na UFC 235

http://www.fight24.pl/wyniki-antydopingowych-testow-jona-jonesa-po-raz-kolejny-daly-wynik-pozytywny/ 

1
ryba266

Pompowanie tematu i szukanie sensacji ot cały doping

0
domosos

teraz to coraz trudniej chyba bedzie kogos znaleźć co nie koksował.

0