Mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones obronił pas mistrzowski w walce z Anthonym Smithem (31-14) w minionej gali UFC 235, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów. Za zwycięstwo zarobił 500 tys. dolarów (kwota bez bonusu od Reeboka).

Portal Fitness Volt podaje informację, że wyniki testu antydopingowego Jon Jonesa były pozytywne i wykryto u niego SAA jakim jest Turinabol. Jon został przebadany w lutym 6 razy, a spośród 6 pobranych próbek wróciło z analizy już pięć, z czego dwie były z dodatnimi wynikami dla Turinabolu.

Wyniki z szóstego testu wciąż nie są znane. Oto analiza:

1 lutego: Brak negatywnych ustaleń analitycznych (USADA)

9 lutego: Brak negatywnych ustaleń analitycznych (VADA Kalif.)

14 lutego: Niekorzystne wyniki analizy: DHCMT M3 wykrył 40 pg / mL (NSAC)

15 lutego: Niekorzystne wyniki analizy: DHCMT M3 wykrył 20 pg / mL (NSAC)

18 lutego: Brak negatywnych wyników badań (VADA Nev.)

23 lutego: Wyniki w toku (USADA)

Nie pierwszy raz testy na obecność SAA u Jon Jonesa, były pozytywne. W styczniu wyniki również wskazywały na śladowe ilości Turinabolu. MMAFighting ujawnił, że mistrz wagi ciężkiej UFC przeszedł pozytywny test na Turinabol w teście przeprowadzonym przez VADA. Próbki moczu Jonesa zebrano w dniu ważenia dla UFC 232 28 grudnia 2018 r.  Jon powiedział nie wie, jak substancja dostała się do jego organizmu, a USADA twierdzi, że pozostałość "pulsuje" w jego komórkach, gdy powoli wydostaje się z jego ciała.

 

Oto co mistrz powiedział o całej tej sytuacji:

"Co sprawia, że ​​dobrze śpię w nocy? To świadomość, że poddałem się każdemu testowi narkotykowemu(...) Sprawdzają mnie trzy najpotężniejsze agencje na świecie. Nigdy nie odmówiłem wykonania badania i po prostu czuję, że im bardziej jestem dostępny, tym więcej danych będą oni mieli w tej sytuacji i każdy to zrozumie."

https://youtu.be/rUYHU3717Uo

Jego przeciwnik Anthony Smith powiedział, że byłby zaskoczony tym, że Jones jest czysty.