Elin Hedstrom to szwedzka modelka fitness, która znana jest z perfekcyjnego brzucha i doskonałych proporcji. Na jej profilu Instagramowym, gdzie obserwuje ją już prawie 100 tysięcy fanów, znajdziecie wiele zdjęć ukazujących jej boskie ciało. Pokazuje, jak jej fit życie wygląda zarówno na siłowni, jak i poza nią. Jej historia zaczyna się dość typowo. Chciała po prostu poprawić wygląd sylwetki i zapisała się na siłownię. Po latach intensywnej pracy z ciężarami, zamieniła swoje marzenia w rzeczywistość i jest teraz inspiracją dla innych kobiet, które chcą wyglądać lepiej.

Elin nabrała także doświadczenia i odkryła, co na nią działa, a co nie. Przeważnie koncentruje się na podnoszeniu dużego obciążenia w niskim zakresie powtórzeń, zazwyczaj 3-6 w serii. Mówi, że dzięki temu zyskuje siłę i masę mięśniową. W okresie redukcji, kiedy chce odsłonić to, co wypracowała podnosi mniejsze ciężary i wykonuje około 8-12 powtórzeń w serii. Elin przywiązuje szczególną wagę do swojej diety i mówi, że nie musi kręcić wiele godzin cardio. Jeśli widzi, że efekty nie są takie, jakich oczekuje, wykonuje trening interwałowy, który pozwala Elin "naładować" swój metabolizm.

Od czasu do czasu jako nagrodę za ciężką pracę na siłowni pozwala sobie na małe "oszustwa" w postaci pizzy i burgera. Kiedy zaczynała swoją przygodę z siłownią, czuła się winna, kiedy zjadła coś niezdrowego. Ale teraz jej nastawienie całkowicie się zmieniło. Wie, że ważne jest to, aby zachować równowagę, zamiast ograniczać się cały czas.

"Musisz czasem sobie pozwolić na coś, na co masz ochotę! Życie jest za krótkie, by martwić się drobnymi rzeczami!"

Przepis na doskonała sylwetkę według Elin jet prosty. Wystarczy regularnie ćwiczyć, odpowiednio się odżywiać i wysypiać się. Suplementy jak wspomina, również są ważnym elementem w procesie budowania sylwetki. Transformacja nie nastąpi w magiczny sposób z dnia na dzień. Elin udowadnia wszystkim paniom, które boją się treningu siłowego, że od ciężarów wcale nie staną się męskie. Wręcz przeciwnie!