Nowo wybrany Mr. Olympia Derek Lunsford tuż po zwycięstwie znalazł czas w swoim napiętym grafiku, aby spotkać się z jednym z największych zawodników w historii tego sportu – Ronniem Colemanem. Ten doświadczony kulturysta zdobył tytuł Mr. Olympia osiem razy z rzędu w latach 1998–2005., a jego historia wciąż inspiruje miliony ludzi na całym świecie. Coleman był jednym z ekspertów z branży, który z typował Lunsforda na zwycięzcę zawodów Mr. Olympia 2023. Między innymi dlatego Derek postanowił spotkać się na treningu z legendarnym kulturystą.

„Chciałem po prostu spędzić czas z Ronniem Colemanem w roli Mr. Olympia. Więc pomyślałem o przyjeździe, treningu i spędzaniu z nim czasu. To wszystko, co chciałem zrobić po zawodach”.

Jako nowo wybrany Mr. Olympia, Lunsford powinien uczestniczyć w różnych imprezach związanych z promowaniem kulturystyki takich jak konferencje prasowe, wystąpienia publiczne, wywiady itp. Spędzanie czasu z Ronnie Colemanem było jednak dla niego priorytetem na jego liście życzeń ze względów osobistych. Zgodnie z tym, panowie spędzili razem czas, a także wykonali lekki trening ramion. 

Lunsford i Ronnie rozpoczęli sesję treningową od unoszenia hantli w bok, aby ćwiczyć mięśnie naramienne. W pierwszej serii Derek Lunsford wykonał 15 powtórzeń, a w następnej 20 kolejnych powtórzeń pod trzema różnymi kątami. W międzyczasie Ronnie Coleman wykonał to ćwiczenie siedząc w kilku seriach. Po dobrej rozgrzewce, duet następnie wykonał superserię, skupiając się na przednich i bocznych mięśniach naramiennych. Wszystkie serie ćwiczeń wykonywali w krótkich odstępach czasu, aby intensywność była jak największa. Ostatnie ćwiczenie podczas tej krótkiej sesji treningowej to unoszenie hantli w przód. Panowie wykonali kilka ciężkich serii jedna po drugiej i zakończyli sesję treningową. Ronnie Coleman podarował także ubranka dziecięce Derekowi, który wkrótce zostanie ojcem.

Zdobycie trofeum Sandowa to niezwykle wyjątkowe osiągnięcie w kulturystyce. Derek Lunsford jest jedynym w historii tego sportu, który wygrał w dwóch kategoriach wagowych. Jest pobożnym chrześcijaninem, który swoje osiągnięcia w sporcie całą zasługę przypisuje boskiej mocy.

https://youtu.be/tfpmJ8guM7k

Komentarze (1)
F1.08

Yeah buddy

0