Niedawno Derek Lunsford, Nick Walker i Samson Dauda spotkali się, by wykonać wspólny trening klatki piersiowej na 19 tygodni przed wielkim wydarzeniem, jakim jest Mr. Olympia 2024. Atmosfera była napięta, a każdy z zawodników starał się dać z siebie wszystko, co tylko mogło zaprocentować podczas nadchodzących zawodów.

Panowie wykonali następujące ćwiczenia:

  • Incline Bench Press Hammer Strength Machine (wyciskanie na skosie na maszynie Hammer Strength) – To ćwiczenie pomaga rozwijać górną część klatki piersiowej, pozwalając na stabilne i kontrolowane ruchy.
  • Incline Smith Machine Bench Press (wyciskanie na skosie na maszynie Smitha) – Kolejne ćwiczenie skierowane na górną część klatki piersiowej, które dzięki prowadzeniu sztangi na maszynie Smitha pozwala na precyzyjne wykonanie ruchu bez obaw o balansowanie ciężarem.
  • Incline Chest Fly Machine (rozpiętki na skosie z wykorzystaniem maszyny) – Rozpiętki angażują mięśnie klatki piersiowej w nieco inny sposób, pomagając w rozbudowie szerokości i definicji mięśni.
  • Hammer Strength Chest Press Machine (wyciskanie na klatkę na maszynie Hammer Strength) – To ćwiczenie pozwala na intensywne zaangażowanie mięśni klatki piersiowej, jednocześnie minimalizując ryzyko kontuzji.
  • Cable Fly Machine (rozpiętki na bramie) – Użycie linek pozwala na uzyskanie ciągłego napięcia mięśni, co jest kluczowe dla ich maksymalnego rozwoju.
  • Standing Dumbbell Lateral Raise (unoszenie sztangielek bokiem w górę stojąc) – Choć to ćwiczenie skupia się głównie na mięśniach naramiennych, jego włączenie do treningu klatki piersiowej pomaga w rozwijaniu ogólnej symetrii sylwetki.
  • Reverse Cable Crossover (odwrócone krzyżowanie linek wyciągu) – To ćwiczenie skupia się na mięśniach pleców i tylnej części ramion, co jest istotne dla zachowania proporcji i równowagi mięśniowej.

W rozmowie poza kamerą Derek Lunsford omówił, co sądzi o Walkerze i Daudzie przed zawodami Mr. Olympia 2024. 

„Pomyśleć, że ci goście walczą tutaj o trzecie miejsce” – stwierdził, dając do zrozumienia, że nie traktuje swoich konkurentów jako zagrożenie.

Nadchodząca rywalizacja

Ten trening był doskonałą zapowiedzią tego, co wydarzy się podczas historycznych zawodów Mr. Olympia w październiku. Każdy z zawodników dał z siebie wszystko, pokazując nie tylko swoje fizyczne możliwości, ale również determinację i pasję do kulturystyki. Nie możemy przewidzieć wyników, ale jedno jest pewne – rywalizacja będzie zacięta, a każdy z tych zawodników jest gotów do walki o statuetkę Sandowa.

 https://youtu.be/2ZdkKheM84s

Komentarze (2)
rarytas1

Fotki komiczne, tak jakby Dauda zrobił wspólny trening z dwoma karłami

1
F1.08

Wiekszosc z nich to niscy goscie. Takim latwiej

0