SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

a rade poprosze...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1009

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6
Witam Wszystkich,
Od razu przejde do sedna sprawy. Mam 34 lata, 180cm wzrostu, waga okolo 93kg. Za soba kilkuletni staz treningowy (nie tylko sportu silowe) Dzwiganie zaczynalem jako 60kg nastolatek (jestem typowym ektomorfem), nigdy nie posilkowalem sie niczym wiecej niz odzywkami.
Kilka m-cy temu wrocilem do silowni (po 10 latach przerwy:) tak naprawde bez duzych oczekiwan - ot, pomyslalem sobie, ze w koncu mam troche czasu i dobrze mi to zrobi. Mile zaskoczenie jak fajnie zareagowaly miesnie (oczywiscie po tym, jak w koncu doszedlem do siebie po kilku pierwszych treningach - jakos nie potrafie cwiczyc malo intensywnie:) Generalnie wszystko wyglada super - podskoczylem kilka kg (glikogen?), czuje sie swietnie, zatroszczylem sie o to, zeby jesc czysto, kupilem kilka sprawdzonych suplementow (jak to mozliwe ze w ciagu ostatnich 10 lat nie bylo zadnej odzywkowej rewolucji na miare kreatyny ??:) i Dupa! Wlasnie sie dowiedzialem, ze wracam na stary system pracy i musze byc dyspozycyjny co generalnie wiaze sie z tym, ze nie bede w stanie trenowac w systematycznych odstepach czasu. Odpada "trzy razy w tyg", odpada "2 dni treningu dzien przerwy"
Probowalem cos kombinowac, ale musze liczyc sie z tym, ze czasem nie bede mial dostepu do silowni kilka dni z rzedu. Jedzenie nie stanowi problemu, wszystko sobie przygotowuje i zabieram ze soba (nie tylko lepiej ale i taniej!!:)
Teraz pytanie do Was odnosnie mojego pomyslu na optymalny trening w tej sytuacji: co myslicie o czyms w rodzaju jedna sesja gorna polowa ciala, druga dolna? Sprobowalem juz trenowac w ten sposob przy ostatniej okazji i czuje, ze moze byc oki. Zaczynajac od dobrej rozgrzewki moge zarobic 1-2 wielostawowe cwiczenia na dana partie ciala stawiajac na intensywnosc, duzy ciezar, kilka powtorzen... Moge posilkowac sie innym sprzetem za kazdym razem caly czas wykonujac wielostawowe, zlozone ruchy - plaska lawka, kolejny sesja skosna, innym razem maszyna smith... Ma to sens?
Trenujac w ten sposob moge wyskoczyc do silowni kiedy mam czas i nie zawracac sobie glowy tym, co dzis powinienenm przerobic, ile czasu uplynelo od ostatniej sesji na ta akurat grupe miesniowa itd.
Sa tacy, co mowia, ze jezeli nie mozesz trenowac systematycznie, to lepiej daj sobie spokoj - zal mi zrywac kompletnie z silownia, bo trening oporowy naprawade poprawia mi samopoczucie plus oczywiscie utrzymuje w dobrej formie caly aparat ruchowy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2284 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29964
W tej sytuacji zrobiłbym HST
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Niekoniecznie, bo jeżeli wypadną dwa dni pod rząd to lipa. A góra/dół sprawdziłoby sie świetnie. Sam tak teraz ćwiczę.


Zresztą, na podstawie obserwacji stwierdziłem, ze HST wcale skuteczną metodą nie jest.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2012-03-13 12:38:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
danny66

Sa tacy, co mowia, ze jezeli nie mozesz trenowac systematycznie, to lepiej daj sobie spokoj - zal mi zrywac kompletnie z silownia, bo trening oporowy naprawade poprawia mi samopoczucie plus oczywiscie utrzymuje w dobrej formie caly aparat ruchowy.



Pyerdolą głupoty za przeproszeniem.

A w weekendy także musisz być dyspozycyjny? Czy jest może jakiś dzień w tygodniu gdzie na 100% masz wolne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2284 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29964
No fakt , jeżeli będą 2 dni z rzędu to HST całkowicie odpada.Brałem pod uwagę fakt nieregularnych przerw w treningach, ja czasem mam przerwy niezamierzone po 3 dni- i tylko przy HST nie odczułem większej różnicy w formie.
Jak bierzemy pod uwagę nieregularność i 2 z rzędu możliwe treningi to góra-dół wydaje się być dobrym wyjściem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21991
Koncepcja góra & dół bardzo dobra i logiczna - masz dwa dni w tygodniu, dobierz dwudniowy podział. HST odpada, bo tu kluczowe jest trzymanie się ścisłych założeń.

na podstawie obserwacji stwierdziłem, ze HST wcale skuteczną metodą nie jest. rozwiniesz, Hubert? Sam testowałeś, czy obserwowałeś innych? Bo ja np mogę się zgodzić z Twoją opinią, ponieważ większość próbujących ją stosować nie stosuje się ściśle do obowiązujących reguł, przez co energia idzie psu w dupe...

Sa tacy, co mowia, ze jezeli nie mozesz trenowac systematycznie, to lepiej daj sobie spokoj - zal mi zrywac kompletnie z silownia, bo trening oporowy naprawade poprawia mi samopoczucie plus oczywiscie utrzymuje w dobrej formie caly aparat ruchowy. tu jak Hubert, bzdura. Ale jest takich wielu, zacietrzewieni perfekcjoniści, nieuznający kompromisów! z krótkim stażem i młodym wiekiem, przeważnie... Niezależnie od trybu życia, i wszelkich okoliczności, lepiej ćwiczyć niż nie ćwiczyć!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Z obserwacji innych, i to śledzenia kilku przypadków. Ja osobiście takie plany omijam z daleka, trenuję w zupełnie inny sposób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21991
A ja owszem, kilka cykli zrobiłem i byłem zadowolony. Fajne jak ktoś ma 3 dni w tygodniu na trening.

No ale Ty masz podejście siłowe (również, nie mówię, że tylko), więc nie dziwię się, że HST Cię nie przekonuje. Nie bez powodu na SFD jest wałkowane w Alternatywnej drodze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 376 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2630
Jeżeli siłownia sprawia Ci przyjemność to to jest najważniejsze i nie rezygnuj z powodu okresowego braku systematyczności. Trening dwu dniowy dzielony na góra/dół wydaje się sensowny w Twoim przypadku, trening siłowy w wieku 34 lat ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie (kościec, układ krwionośny, samopoczucie, jakość snu) i na pewno z niego nie rezygnuj, choć jeśli chcesz zbudować dobrą muskulaturę to moim zdaniem jednak te dwa dni w tygodniu to trochę mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6
Dzieki Panowie,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6
Hubert81, nie moge zalozyc ze jakis konkretny dzien bede mial wolny, taka specyfika pracy. Poza tym uprawiam jeszcze plywanie i lucznictwo i na to tez musze wygospodarowac czas. Silowni zawieszac nie chce tez i z tego powodu, ze dzwiganie pomaga mi w strzelaniu a po treningu silowym zawsze troche poplywam, porozciagam, posiedze w saunie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpiska na mase

Następny temat

trening na drążkach

WHEY premium