SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Dzień Figtera" - najlepsze prace konkursowe - dowiedz się jak żyć i walczyć!!

temat działu:

FITMAX

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2138

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
Temat zakładam w celu umieszczenia w nim najbardziej wartościowych prac konkursowych pochodzących z: --->https://www.sfd.pl/Fighterski_konkurs__Fitmax_to_nie_tylko_siłownia__450zł+Gratisy_do_zgarnięcia!-t675079.html#post1


Mam nadzieję, że będą one cennym źródłem informacji dla przyszłych/obecnych, zarówno tych początkujących, jak i już doświadczonych fighterów

miejsce 1 - woj17

Witam wszystkich mam 25 lat, sporty walki są częścią mojego życia. Będąc dzieckiem uczęszczałem na treningi karate Kyokushin. Takie były początki.

Moja prawdziwa droga fightera zaczęła się 4 września 2003 roku. Tak mając 18 lat zapragnąłem udać się do najbardziej hardcorowego miejsca w moim mieście, mianowicie klubu bokserskiego, który był owiany złą sławą miejsca treningów miejscowych zabijaków
Do dziś nie wiem skąd się biorą takie opinie o boksie. hehe

Wracając do moich pierwszych wspomnień, miejsce w którym się znalazłem okazało się cudowne atmosfera ciężkich treningów, współzawodnictwa, doskonalenia się to wszystko bardzo przypadło mi do gustu, dźwięk skakanek, uderzeń w worki, smród potu, krwi i łez to tworzyło i tworzy klimat który podoba mi się do dziś.
Lecz czas leci nieubłaganie i dziś jestem już starszy, czasy kiedy jeździłem na zawody „kariery" zawodniczej już u mnie minęły, obecnie łącze treningi z pracą. Treningi nadal traktuje w 100 % poważnie i z pełnym zaangażowaniem, natomiast obecnie trenuje boks dwa razy w tygodniu, kiedyś 5 razy.

Do tego od 30 września 2010 roku trenuje Kick-boxing również dwa razy w tygodniu.
Jest to dla mnie świetne uzupełnienie treningów bokserskich.

Podział treningów w tygodniu wygląda następująco:
Poniedziałek - Trening bokserski, godz. 20.
Wtorek- Trening - Kick -boxing, godz. 15 30.
Środa - Trening bokserski, godz. 20.
Czwartek - Kick -boxing, godz. 17 30.
Piątek - trening kondycyjny/siłowy/ wytrzymałościowy, przeważnie rano.
Sobota - regeneracja po treningach, jako, że lubię odpoczywać aktywnie zazwyczaj jest to pójście na basen/Aquapark lub sauny.
Niedziela jest wolna.

Trenuje raz dziennie, wychodzę z założenia, że jeden dobrze przepracowany trening jest więcej wart niż dwa lub nawet kilka treningów dziennie na pół gwizdka. Trenowanie kilka razy dziennie zostawiam zawodowcom. Swoje treningi nie traktuje sezonowo, udaje mi się trenować regularnie już od kilku lat i mam nadzieje, że dalej będę się tym zajmował przynajmniej drugie tyle

O czym należy pamiętać ćwicząc sporty walki?

Trenując sporty walki czyli dyscypliny siłowo - szybkościowe nie można skupić się na jednym elemencie należy zarówno pamiętać o treningu stricte fighterskim, a także siły, szybkości, gibkości i wytrzymałości, właściwym odżywianiu/suplementacji jak i regeneracji.
Powyższa charakterystyka pokazuje jak złożonym zajęciem jest trenowanie sportów walki.


W czasie treningu lub zawodów, w organizmie przeważają beztlenowe procesy energetyczne, w których głównym źródłem energii do pracy mięśniowej są zasoby glikogenu.
Niezbędne staje się zapewnienie odpowiedniej podaży węglowodanów w diecie poprzez np. Carbo Fitmax.
Jednocześnie należy pamiętać o odpowiedniej podaży białek pokarmowych, przyspieszających regenerację włókien mięśniowych oraz uszkodzonych tkanek.
W celu powstrzymywania niekorzystnego procesu niszczenia białek powinno się stosować preparaty wspomagające o działaniu antykatabolicznym takie jak Fitmax BCAA + Cytrulina.
Należy pamiętać, że wraz z dużym wysiłkiem fizycznym rośnie zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Dlatego stosuje zbiór witamin i minerałów dla sportowców. Jest to dla mnie podstawa, stosuje raz dziennie Fitmax Mineral Fit.

Treningi
Opisze tutaj jak wyglądają moje przykładowe treningi zarówno bokserskie jak i Kick-boxingu.

Trening bokserski
Na początek rozgrzewka około 10- 15 min., czyli niezbędna część treningu w każdym sporcie.



Następnie przychodzi czas na jedną z moich ulubionych części treningu, mianowicie koszykówkę bez zasad:D, nie trzeba odbijać piłki, można wyrywać ją przeciwnikowi itp. takie troche rugby:P liczy się kto zdobędzie punkt i to chyba tyle wspólnego z koszem.
Już po tej części treningu można już wyrobić sobie niezłą kondycje. A to dopiero początek

Później zakładamy rękawice bokserskie i ćwiczymy technikę walki cały arsenał bokserski: ciosy proste, sierpowe, hali, praca na nogach, uniki, balans ciałem, obrony, zbicia, zejścia z lini ciosu, kontry.

Raz w tygodniu mamy sparingi bokserskie, mam te szczęście, że sparingi najczęściej odbywają się na ringu bokserskim.
Przykładowy sparing to: sparing z 2 przeciwnikami, 4 rundy po 2 min.
Wygląda to tak, że przeciwnicy zmieniają się co 1 min, a osoba tocząca sparing z przeciwnikiem walczy 1 min z 1 następnie 1 min z 2 przeciwnikiem, czyli po 2 min schodzi, 1 min odpoczywa i wszystko powtarza się, aż do upływu 4 rund. Jest to bardzo męcząca forma sparingów.



Po sparingach/treningach techniki pozostaje jeszcze trening na przyborach tj. workach, gruszkach, tarczach przymocowanych do ściany. Skakanie na skakance, walka z cieniem i można brać się za rozciąganie całego ciała po treningu, trzeba pamiętać, że kolejny trening już jutro.

Trening Kick- boxingu

Rozgrzewka trener przywiązuje bardzo dużo uwagi do niej, jest bardzo intensywna, dużo ćwiczeń na rozgrzanie nóg, bardzo dużo elementów skocznościowych. Na treningach dużo ćwiczymy kopnięć, uderzeń kolanami i łączenia technik bokserskich z nożnymi oraz kolanami.

Czasami po rozgrzewce gramy w piłkę nożną w rękawicach z zaleceniem aby atakować w korpus przeciwników, najlepiej z zaskoczenia, bardzo fajna forma rozgrzewki.

Trener dzieli zawodników na dwie grupy, jedni trenują kopnięcia oraz uderzenia kolanami w tarcze, natomiast drudzy techniki bokserskie i z czasem łączenie technik bokserskich, nożnych i kolan.



Tak np. wyglądała ostatnio po treningu techniki, dalsza część treningu tj. walka w klinczu. Trener podzielił ćwiczących na 2 grupy, dostałem się do „cięższej" było nas 11. Walka w klinczu polegała na wytrącaniu z równowagi oraz zadawaniu uderzeń z kolanami, bez uderzeń na głowę. Sam klincz jest niesłychanie męczący.

Wyglądało to tak, że wchodzę do koła tworzonego przez stojących wokół zawodników i z każdym bez chwili wytchnienia walczę, trener tylko dawał komendy kiedy ma się zmienić przeciwnik. I tak o to z 11 osobami miałem okazje się szarpać:P po około 20 sek., chodź przyznam, że po 5 to bardziej fruwałem i walczyłem siłą woli, a czas ciągnął się w nieskończoność wraz z krzykami trenera który nas motywował do jeszcze większego wysiłku

Na koniec treningu jeszcze siłówka i rozciągamy się.

Trening Piątkowy

W Piątki ćwiczę z kumplem z treningów Danielem, poza klubem a dokładanie w siłowni made in piwnica

Treningi te mają za zadanie popracowanie nad przygotowaniem fizycznym. Jeżeli wykonujemy ćwiczenia na siłowni to tylko wielostawowe na wolnych ciężarach. Często są to treningi obwodowe, z piłką lekarską pod kątem sportów walki, treningi z ciężarem własnego ciała, oporującym przeciwnikiem czy też treningi kondycyjne, wytrzymałościowe itd. Stosujemy przeróżne warianty treningów, wykorzystując wiedze/inspiracje z treningów, SFD oraz Internetu.


Odżywanie/suplementacja

Jak dobrze wszyscy wiemy każdy sportowiec musi dbać o prawidłowe żywienie, by nasza wydajność i forma była maksymalna. Fighterzy nie są wyjątkiem, prawidłowe żywienie jest dla mnie bardzo ważne.
Dlatego stosuje się do zasad zdrowego żywienia, staram się jeść w regularnych odstępach czasowych, 5-6 posiłków dziennie, aby mieć energie przez cały dzień i utrzymać metabolizm organizmu na odpowiednim poziomie.

Obecnie nie stosuje diety. Dietę stosuje okresowo np. w okresie przygotowawczym do sezonu, kiedy chce wzmocnić się przed sezonem i więcej czasu poświęcam na ćwiczenie na siłowni itp. a mniej na sporty walki.

Co nam daje regularne jedzenie?

Otóż, częste jedzenie w regularnych odstępach czasowych powoduje, że mamy optymalną regeneracje powysiłkową.
W swojej codziennej diecie ograniczam zawartość cukrów w jedzeniu dlatego nie jem słodyczy, nie pijam słodkich napojów gazowanych itd. Pije za to dużo wody niegazowanej.
Staram się unikać jedzenia ciężkostrawnego, szczególnie w dni kiedy mam treningi (czyli prawie codziennie). Nie stołuje się w restauracjach ze śmieciowym jedzeniem.

Źródłem węglowodanów w moich posiłkach jest:
- makaron
- ryż brązowy
- płatki owsiane
- ciemne pieczywo razowe
- kasza
- warzywa i owoce

Źródłem białka w moich posiłkach jest:
- mięso, głownie pierś z kurczaka, wieprzowina i wołowina
- jajka
- twaróg półtłusty
- biały ser
- ryby

Źródłem tłuszczy w moich posiłkach jest:
- oliwa z oliwek
- orzechy uwielbiam je:D
- masło
- ryby

W mojej codziennej diecie znajduje się dużo ryb, piersi z kurczaka, mięsa, białego sera, jaj, makaron, ryż, warzywa, jem dużo sałatek z dodatkiem oliwy z oliwek.

Śniadanie

Na śniadanie przeważnie jem płatki owsiane, z dodatkiem, orzechów i suszonych owoców z mlekiem.
Omlet z 3,4 jaj, plus jako źródło węglowodanów z dodatkiem płatków owsianych, rodzynek, orzechów.

Następne posiłki w ciągu dnia (zazwyczaj dwa) to przeważnie:
Zestaw z poniższych składników.
- mięso
lub
- ryby
do tego
+ ryż, makaron, kasza
i oczywiście
+ warzywa
Jako źródło zdrowych tłuszczy oliwa z oliwek/ orzechy.

Posiłek przed treningiem

Przed treningiem ograniczam spożycie tłuszczy ponieważ tłuszcz zwalnia trawienie i błonnika z warzyw. Zależy mi na maksymalnie szybkich wchłanianiu wartości odżywczych, aby jak najszybciej organizm mógł ich użyć.
Na około 1,5- 2 godz. spożywam posiłek przed treningiem. Nie ma nic gorszego niż iść opchany na trening, po prostu masakra, każdy kto próbował ten wie, że tak się ćwiczyć po prostu nie da, dlatego zachowuje taki odstęp czasowy. Ważne jest to aby w posiłku przed treningiem nie zabrakło źródła węglowodanów dlatego mój posiłek jest obfity w nie. Przed treningiem stosuje także Fitmax BCAA + Cytrulina.

Trening
W czasie treningu uzupełniam wodę i minerały, czyli pije carbo Fitmaxa. Także po treningu pije wspomniane carbo w małych ilościach po treningu. W trakcie intensywnego wysiłku a takie są moje treningi traci się mnóstwo wody (koszulka zawsze mokra po treningu).
Posiłek po treningu

Posiłek po treningu

Pierwszą regenerację sportowcy powinni odbyć już schodząc do szatni. Dlatego jem po treningu węglowodany - banana, batony energetyczne, ciemne pieczywo, itp., wszystko po to by uzupełnić glikogen niezbędny do zregenerowania zapasów energetycznych naruszonych w trakcie ciężkiego treningu. Szczególnie tego pilnuje po treningach bokserskich, ponieważ wracam do domu około 30 min.
Później jem posiłek po treningowy.
Czyli ryż brązowy, pierś z kurczaka oraz warzywa. Znany i lubiany zestaw

Kolacja

Główny składnik ostatniego posiłku przed snem jest białko np. mięso z dodatkiem małej ilości oliwy z oliwek. Czasami jem też jajecznica z pomidorem lub twaróg półtłusty. Przed snem stosuje Fitmax BCAA + Cytrulina.

W Piątek zazwyczaj ćwiczę z rana dlatego modyfikuje ostatni posiłek mianowicie na noc jem źródło złożonych węglowodanów np. makaron, ryż. A rano przed treningiem np. jajecznica lub jak fundusze pozwalają białko w postaci suplementu.


Jak widać mój arsenał suplementów nie jest zbyt okazały, ale cóż niestety fundusze mnie ograniczają. Podsumowując z obecnie używanych supli firmy Fitmax jestem zadowolony i mogę je polecić każdemu fighterowi.


Dziękuje firmie Fitmax za bardzo ciekawy konkurs. Pozdrawiam








miejsce 2 - Turbo1

Siema. Przedstawiam wam, mój przykładowy dzień treningowy. Przy nagrywaniu filmu wraz z bratem(też Fighter), podczas niektórych scen nieźle się ubawiliśmy Zapraszam do oglądania










miejsce 3 - RafalRSL

oto moja praca ;)





Podziękowania dla kolegi który stracił sporo czasu na nagranie mnie w tych wszystkich scenach <lol>

Kurde film kończyć się powinien w 9.30 a trwa nieco dłużej, jakiś błąd w programie wystąpił a zapisywało się to tyle czasu że nie mam już sił tego edytować i przepraszam





specjalne wyróżnienie - żeleś


Trening dieta i suplementacja Fitmaxa w sportach walki by Żeleś

Patrząc obiektywnie sporty i sztuki walki obok gier zespołowych i sporów siłowo-sylwetkowych to najbardziej popularna forma rekreacji w Polsce i na świecie .Niektóre będące dyscyplinami olimpijskimi inne kultywujące kilkuset letnią tradycje czy te najmłodsze przyciągają na sale treningowe rzesze ludzi w różnym wieku. Jak wiele odmian tak wiele różnych sposobów i metodyki treningowej ja osobiście dziele według poniższego schematu:

Style tradycyjne - style walki powstałe kilkaset lat temu przekazywane następny pokoleniom w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału np. karate kyokushin ,karate oyama kung fu itp.
Sporty walki -dyscypliny gdzie walka przebiega według określonych reguł w obecności sędziego z jasno określonymi warunkami wygranej i przegranej np.: boks ,judo ,zapasy czy ostatnio niezwykle popularne MMA.
Systemy utylitarne -powstałe stosunkowo niedawno łączące poszczególne elementy dwóch powyższych gdzie celem szkolenia jest walka z kilkoma przeciwnikami ,weleminowanie przeciwnika poprzez trwały uszczerbek na zdrowiu lub nawet śmierć .Nie ograniczone żadnymi regułami zezwalające na ciosy w oczy krocze czy użycie broni lub jakiegokolwiek narzędzia np.: Krav Maga,kapap,Combat 56, BAS-3

Zadaje sobie sprawę że wielu się nie zgodzi z moim podziałem będzie się doszukiwać „nie pasujących elementów" i dzielić na UDERZANE i CHWYTANE ,AMATORSKIE i WYCZYNOWE czy na walkę z bronią lub bez(nie zapominajmy że szermierka czy kendo to także sztuki walki)
Ale konia z rzędem temu co wymieni wszystkie istniejące sztuki ,style czy dyscypliny walki istniejące na świecie wraz z ich różnymi odłamami i odmianami.

Trening
Skoro ustaliliśmy że jest wieeellllee odmian to tak samo musi być wiele metodyk treningu ,bo jak różne są sposoby treningu boksera a zapaśnika ale dla wszystkich fighterów w tym wszystkim jest jeden wspólny mianownik- mianowicie trening kondycyjno wydolnościowy. Każdy za musi być przygotowany kondycyjnie do walki przez określoną liczbę rund czy minut no może poza sumo lecz wyjątek potwierdza regułę.Należy się też zastanowić ile jednostek treningowych wykonujemy,
Dla zawodnika ćwiczącego rekreacyjnie będzie to przykładowo :2 treningi typowo fighterskie i 2 treningi aerobowe lub 2 treningi typowo fighterskie i 3 siłowe.Zawodowcy wyczynowi zawodnicy i ludzie „żyjący" z tego niejednokrotnie wykonują po kilka treningów dziennie.
W obecnym mikrocyklu tak to się przedstawia.





Rozbieganie -bieg 4-8km tempem ok. 60% maksymalnego

Trening lekkoatletyczny- nie bez powodu lekkoatletyka jest nazywana królową sportównie każe nikomu wykonywać skoku o tyczce ale poniższy zestaw bardzo dobrze rozwija ogólną sprawność:
- 4 razy sprinty 100m
-4 razy wieloskok obunóż (ok.12-15 skoków)
4 serie wyskoków z przysiadu lub wyskoków ze zmianą nóg w powietrzu.

trening interwałowy -Srint /trucht 20s/40s x 10

Trening siłowy - jest nieodłącznym elementem przygotowania fightera na wysokim poziomie.
Tu powinna być zachowana szczególna cykliczność przeplatania ciężkich treningów lekkimi aby nie doprowadzić do przetrenowania . Każdy trening siłowy może odbić się na treningu fighterskim ,chyba każdy słyszał o mikrourazach zwanych potocznie zakwasami?
Trening siłowy powinien być dobierany indywidualnie pod zawodnika uwzględniając jego słabe strony i wymagania pod trenowaną dyscyplinę jak i cele mikrocyklu.
Ogólnie najbardziej polecanymi metodami są treningi całego ciała na jednej sesji typu:FBW, HST ,5x5 czy też kompleksy sztangowe z wykorzystaniem jak największej ilości ćwiczeń wielostawowych.

U mnie w obecnym już kończącym się cyklu to wygląda następująco:

Trening siłowy A

1 . plecy
podciąganie na drążku nachwytem 2xMAX
Wiosłowanie sztangą 2x8 pow
2.Nogi
Przysiady ze sztangą z tyłu 2x8
Prostowanie nóg na maszynie 2x12
3.Klatka
Wyciskanie na płaskiej 2x8
Rozpiętki 2x12
4.Barki
Wyciskanie z za karku 2x8
Podciąganie sztangi wzdłuż tulowia 2x12
5.Biceps
Modlitewnik z łamaną 3x12
6.łydki
Wspięcia na palce ze sztangą MAX
7.Brzuch
Unoszenie nóg w góre w zwisie


TRENING SIŁOWY B

1.Plecy
Wyciąg do brzucha 2x12
Wiosłowanie hantlą 2x8
2.Nogi
Przysiad przedni 2x8
Uginanie nóg w leżeniu 2x12
3.klatka
.Pompki na poręczach 2xMAX
Wyciskanie hantli na skosie 2x12
4.Barki + kaptury
(superseria)unoszenie hantli w opadzie tułowia, unoszenie nad głowe, unoszenie przed siebie x2
Szrugsy 2xMAX
5.Triceps
Wyciskanie francuskie 3x8
6.Przedramie
Zwijanie i rozwijanie sznurka MAX
7.Brzuch
Skłony na równi pochyłej MAX

Nie ukrywam to bardzo ciężki okres treningowy dający ostro w kość plan ułożony typowo podemnie cieszę się że już niedługo koniec i zmiana na lżejszy obwodowy.W obecnych warunkach pogodowych ciężko jest wykonywać treningi biegowe i lekkoatletyczne jako zamiennik polecam trening metaboliczny TABATA.




Co nieco z treningu








DIETA
Aby żyć trzeba jeść tej prawdy podważyć się nie da , co prawda raz na jakiś czas pojawia się magik-oszołom twierdzący że to nie prawda zazwyczaj jednak taki delikwent ląduje ledwo żywy w szpitalu lub wychodzi na jaw że po cichaczu hamburgery żarł
To że trzeba jeść już ustaliliśmy teraz pytanie co ,bo dieta zawodnika różni się od diety typowego kanapowca którego jedynym kontaktem ze sportem jest Champions Leage w TV
Idealnym rozwiązaniem wydawała by się dieta Carb Cycling.
Wysokie węglowodany w dni treningowe SW
Średnie węglowodany w dni treningu siłowego
Niskie węglowodany w dni bez treningowe
Schody zaczynają się jednak kiedy mamy 2 jednostki treningowe jednego dnia.

Mnie nie obowiązują kategorie wagowe , zbijanie wagi przed zawodami czy ładowanie glikogenu , w obecnym cyklu treningowym mogę sobie pozwolić na podział:
DNI TRENINGOWE Białko-2,1 g/kg Węglowodany- 5,1 g/kg Tłuszcze- 0,9 g/kg
DNI NIETRENINGOWE Białko-1,9g/kg Węglowodany- 4,0 g/kg Tłuszcze 0,7 g/kg

Rozłożone na min 5 posiłków o stałych porach.
Nie będę podawał mojego jadłospisu bo monotonia żywieniowa jest największym wrogiem diety ,podam produkty z których czerpać niezbędne składniki:
a - zródła węglowodanów moga być takie:

- ryż brązowy
- ryż biały
- kasza gryczana
- kasza jęczmienna
- pęczak
- kuskus
- makaron razowy
- makaron ryżowy
- wafle ryżowe (naturalne nie solone)
- w ostateczności zamiana na chleb razowy w stosunku 1:1,5 czyli na 1 porcję powyższych przypada 1,5 porsji chleba (np.100g ryżu = 150g chleba razowego)

b - żródła białek mogą być takie:

- pierś z kurczaka w całości (gotowana, smażona na teflonie, pieczona w piekarniku lub mikrofali)
- pierś kurczaka mielona (ugotowana lub upieczona w formie klopsów)
- pierś indycza (gotowana, smażona na teflonie, pieczona w piekarniku lub mikrofali)
- pierś indycza mielona (ugotowana lub upieczona w formie klopsów)
- schab (smażony na teflonie, pieczony w piekarniku lub mikrofali)
- szynka (gotowana, smażona na teflonie, pieczona w piekarniku lub mikrofali)
- szynka mielona (ugotowana lub upieczona w formie klopsów)
- wołowina (gotowana, smażona na teflonie jako bitki lub zrazy,)
- wołowina mielona (ugotowana lub upieczona w formie klopsów)

- raz w tygodniu wątróbka drobiowa smażona na teflonie

ryby - pieczone, gotowane, smażone bez panierki, ewentualnie w jajku, konserwowe:

mintaj
morszczuk
sola
panga
dorsz
grenadier

raz w tygodniu wędzona lub świeża makrela lub łosoś

sieja
pstrąg
szczupak

c- tłuszcze
-olej lniany
-oliwa z oliwek
-orzechy arachidowe

Nie zapominajmy o warzywach !!!!

-niezmiernie istotne w diecie - pomagają utrzymać równowagę kwasowo- zasadową w organizmie, szczególnie przy dużej ilości bialek w diecie.
- praktycznie wszystkie gotowane(w tym z mrożonek), surowe
- soki warzywne (bez zawartości owoców) o zawartości węglowodanów przyswajalnych nie większej, niż 8-10g/100


SUPLEMENTACJA



Wszystkich niezbędnych substancji nie jesteśmy w stanie dostarczyć z pokarmu (lub jest to bardzo ciężkie) dlatego w tym miejscu głęboki ukłon w kierunku firmy Fitmax za suplementacje
Jako uzupełnienie diety
Fitmax Whey protein 81 - jako uzupełnienie diety w białko szczególnie wskazany po treningu siłowym
Fitmax Carbo -mieszanka węglowodanów szczególnie polecana około treningowo
Fitmax MCT Oil- jako uzupełnienie diety w tłuszcze
Fitmax Mass Active 20 - jako zamiennik posiłku
Fitmax Mineral Fit- uzupełnienie diety o niezbędne minerały

Suplementacja dodatkowa
Fitmax Cissus- bardzo dobry preparat prozdrowotny ,świetnie działa na tkanki łączne
Fitmax BCAA stac II +EAA-aminokwasy rozgałęzione I niezbędne w wygodnej formie tabletek
Fitmax BCAA+Cytrulina- aminokwasy rozgałęzione wzbogacone o jabłczan cytruliny świetne podczas treningu razem z Carbo
Fitmax CreaMission-Orotan kreatyny bardziej lubiany przez fighterów od mono ze względu na brak retencji wody podskórnej
Fitmax Body Fire - spalacz tłuszczu i pobudzacz przedtreningowy
Fitmax Tribu Up-booster testosteronu oparty na wyciągu z tribulusa

To moje the Best of jeśli chodzi o Fitmax A teraz dzień full wypas z Fitmaxem
(treningi :6 -rozbieganie ,12- siłowy ,18 Krav maga)

Rano po przebudzeniu :
Fitmax CreaMission
Fitmax Body Fire
Fitmax Cissus

Po rozbieganiu
Fitmax BCAA+Cytrulina + Fitmax Carbo
Pomiędzy posiłkami
Fitmax Whey protein 81

Przed treningiem siłowym
Fitmax Body Fire
Fitmax BCAA stac II +EAA
W trakcie treningu
Fitmax BCAA+Cytrulina + Fitmax Carbo
Po treningu
Fitmax Whey protein 81
Fitmax CreaMission

Przed treningiem Krav Maga
Fitmax Body Fire
W trakcie
Fitmax BCAA+Cytrulina + Fitmax Carbo
Po treningu
Fitmax BCAA stac II +EAA

NA NOC
Fitmax Cissus
Fitmax Tribu Up

Nie podaje dawkowania suplementacji bo każdy sobie dobierze indywidualnie

A teraz wielki uśmiech do Fitmaxa co by się nam fighterom przydało:
Formy proste :
-beta alanina
-leucyna
-tyrozyna
Najlepiej w formie prochu aby każdy mógł dobrać dawke odpowiednią dla siebie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Marek Olejniczak

Następny temat

FitMax Wake Up - Białko poranne - już wkrótce

WHEY premium