SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobrym zawodnikiem trzeba się urodzić ?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 788 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8793
na sukces składają sie 3 czynniki: pragnienie,wiara i oczekiwanie
Psychiczne predyspozycje do tych 3 czynników generują nasze chęci do ciężkiej pracy naturalne predyspozycje fizyczne nie odgrywają znaczącej roli przeważnie tak jest że Ci naturalnie uzdolnieni najszybciej odpadają a Ci którym najciężej przychodzi nauka ale mimo wszystko harują 2 razy bardziej zachodzą najdalej.
np
marek piotrowski w dokumencie mówił że nigdy nie był uzdolniony fizycznie czy sprawny wręcz przeciwnie był średniakiem w porównaniu z rówieśnikami.

wystarczy zasiac ziarno zapewnic odpowiednie warunki i zebrac plony adekwatne do zapewnionych warunków proste nie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 751 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3652
Ja uważam, że ważne są chęci. Nie wierzę w coś takiego, że jeśli ktoś się silny urodził, a przez okres dorastania był stale, nie wiem, wysoki i masywny to będzie odnosił spektakularne sukcesy w MMA, czy w innym sporcie walki. Jeśli chce się być dobrym trzeba stale ćwiczyć. Najlepiej oczywiście trenować zarówno stójkę jak i parter.

Kto zyje bez niebezpieczenstw, nie zyje wcale ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 458 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 26142
Ladnie to wszystko brzmi ale jeżeli mówimy już o najwyższym poziomie to talent jest konieczny bo same chęci i wiara nie wystarczą.

Can I at least get a blow job ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
jak się nie ma predyspozycji to się nic nie osiągnie :) bo ja kjuz raz napisałem predyspozycje do ciężkiej pracy i katorgi na treningach też trzeba mieć wrodzone i nie da się ich wyciągnąć z kapelusza :)

nie masz predyspozycji nie masz wyników, to czy chce ci sie trenowac i zajezdzac na treningach to tez jest kwestia predyspozycji :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
ja bym to tak ujęła:DOBRYM zawodnikiem nie trzeba sie urodzić, mozna to osiągnąc poprzez treningi i odpowiednią motywację. natomiast WYBITNYM zawodnikiem urodzić sie trzeba - mam na myśli tę "iskrę bożą" bez której osiągnie sie tylko poziom BARDZO DOBRY.
podam taki przykład: dwie osoby o podobnych warunkach fizycznych, wieku i nawet zbliżonej konstrukcji psychologicznej rozpoczynają treningi. obie te osoby sa powiedzmy w równym stopniu zaangażowane, mają te same warunki do rozwijania umiejętności. i teraz: zawsze któraś z tych osób okaże sie lepsza. w przypadku wyrównanego poziomu ambicji, włożonej pracy itp. o tym kto będzie lepszy zadecydują właśnie te wrodzone predyspozycje, naturalne zdolności.
to tak jak z uzdolnieniami w każdej innej dziedzinie - ktoś ma manualne, ktoś muzyczne, językowe, matematyczne. praca nad sobą jest ważna, ale więcej pracy musi wykonać ten kto ma mniej talentu....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 133 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4381
Japończycy już dawno zauważyli:

sukces w walce = siła + technika + wola zwycięstwa.

przy czym każdy z tych elementów częściowo się ma od urodzenia, a częściowo wypracowuje się latami treningów. każdy ma je w innych proporcjach wrodzone, i w innym tempie się ich uczy...

"Viribus Unitis!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Nie ma się co oszukiwać, takie cechy jak gibkość, elastyczność, szybkość, siła to cechy wrodozne ,a szybkości znacznie zmienić się nie da. Poziom olimpijski dla wielu jest po prostu nieosiągalny właśnie przez warunki fizyczne i ciężka praca przeciętnego człowieka tutaj nie wiele da. W MA jest więcej miejsca dla ciężkiego treningu i woli zwycięstwa niż w sprinterstwie np., ale ciało ciągle pracuje na tych samych zasadach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
wg mnie nie ma co o tym za bardzo myslec-ja sie nigdy nie zastanawialem czy mam talent-po prostu cwiczylem,przescigajac innych.jak juz powiedzialem wczesniej-jak uznasz ze nie dasz rady,nie ma po co ,,bo nie masz talentu'' to serio nic nie zdzialasz.w ogole sam powinienes wiedziec czy sie nadajesz czy nie/czy to jest twoj sport.

najslabsze psy najglosniej szczekaja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wywiad z Pawłem Nastulą

Następny temat

'KID' Yamamoto na K-1 Dynamite 2006?

WHEY premium