SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zostałem bez ławeczki : ( czy na podłodze ujdzie?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 103 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 972
cwiczenie na podłodze (rozumiem ze chodzi o wycisk na płasko) nie ma sensu bo przeciez najwazniejszy jest ruch jak łokcie są poniżej tułowia, przeciez jak łokcie beda na podłodze to klatka prawie w ogole nie będzie pracować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
MojeImie, nie ma ludzi którzy nigdy nie mieli czy nie będą mieć kontuzji. Ja cały czas mam kontuzję? Wróżce dziękujemy......

Floor Press ma jak najbardziej sens. Nie dotykasz łokciami podłogi w tym ćwiczeniu, bo to by nie miało sensu, klatka i tricepsy nieco popracują, zapewniam. Lepiej robić to niż nie robić nic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jakby coś pod najszersze grzbietu podłożyć? Jakieś książki, zwinięty koc, czy cokolwiek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 540 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11841
Może faktycznie spróbuję z kocem... W sumie nie głupi pomysł hehe :) W niedzielę trening więc zobaczę jak wyjdzie. Obawiam się tylko chybotania na tym kocu, ale pokombinuję... W ostateczności będę zatrzymywać ruch przed podłogą... Ach ten ciągły brak kasy...

Może przy okazji polecicie mi jakąś prostą ławeczkę? Ważne dla mnie by się składała bym mógł ją wrzucić pod łóżko.
Udanego weekendu!

Still in progress..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Marbo oferuje takie składane ławki, popatrz sobie na ich stronie.

Koc jak najbardziej, choćby dla wygody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 540 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11841
ok. Ale podłożyć pod same plecy na wysokości rąk czy na cały odcinek od tyłka po kark? Tak jakbym na ławeczce leżał. Tak chyba lepiej? :) Prostszy kręgosłup. Sorry, że takie głupie pytania, ale w końcu amator jestem, więc lepiej dopytać niż błędy popełniać... I tak Wam dziękuję za pomoc!

Still in progress..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Pod całe plecy chyba lepsza opcja, jak masz obciążenie to może jeszcze pokombinujesz z pompkami na 3 krzesłach z obciążeniem? Tylko nie wiem czy to zdrowe ładować ciężar na plecy przy pompkach, np. w plecaku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Normalnie pytania

Tak na cały odcinek, od włosów do dvpy że tak powiem

Mały - słusznie. Przy tym rodzaju pompek wykonując z obciążeniem łatwo o "wygięcia" w dolnym odcinku pleców, co może doprowadzić do lordozy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Ale wydaje mi się, że nawet bez poręczy można coś kombinować z ciężarem przy pompkach, żeby go dobrze umieścić, no i odpowiedni rodzaj pompek wybrać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Pompki przenoszą ciało w przestrzenni - stąd chociażby taka sława poręczy Świetne ćwiczenie na rozwój piersiowych, niezależnie jaki wariant - tu bardzo ważną rzeczą jest skierowanie dłoni do środka, co zaatakuje mocniej środek klatki.

Oczywiście, umieścić go na górze grzbietu i dbać o prostą postawę ciała. Ale na początku robić bez obciążenia, spowolnić opuszczanie, po prostu nauczyć się czuć mięśnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hantle, drążek pomoc

Następny temat

Powrót w domowych warunkach

WHEY premium