SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zniekształcona klatka piersiowa - prosze wasze sugestie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rób np

1. plecy + tył barku + rotatory
wolne
2. triceps + brzuch
wolne
3. barki przód + boki + rotatory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Dzięki wielkie. Już zaczynam ćwiczyć w ten sposób. Te ćwiczenia zniwelują moją wadę postawy, a co z klatą? Bo ogólnie chodzi mi najbardziej o zamaskowanie Jej... dopiero jak już będę miał prawidłową postawę będę się tym martwił?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Klatką zajmiesz się jak skorygujesz postawę i wyrobisz nawyk utrzymywania jej, obecnie jakbyś zaczął ćwiczyć klatkę (wyciskania leżąc etc) to tylko byś pogłębił wadę gdyż kościeć przenosiłby ucisk na mostek przez co on co raz bardziej zagłębiał by się. Wrzuć za jakiś czas fotki, to ocenimy jak to wygląda i dodamy odpowiednie ćwiczenia na klatkę, biceps i nogi. Niemniej tak naprawde sukces zalezy od utrzymywania poprawnej postawy podczas całego dnia i nocy, dlatego, tak ważne jest to spanie na plecach, choć wiem, jak trudno się na nie przestawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 555 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3466
myśle że jakbys tyrał klatke to by sie ukształtowało, ale lekarzem nie jestem

Zmieniony przez - TeoMaster w dniu 2011-09-21 19:28:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
TeoMaster - moze to i dobrze, że nie jestes...

Jeśli chodzi o tą klatkę to tak jak kolega pisal wcześniej - wzmacniasz plecy, wyrabiasz nawyk "ściągniecia łopatek". z tego co widzę to wypadało by rozciągnąć mm. głębokie pleców, najbardziej odcinek lędźwiowy, czyli tzw prostowniki. Następnie wzmocnić brzuch i dopiero po takiej korekcji powinienes zabrac sie za trening ciala w calosci.

Poza tym warto by było ogarnąć jak jest ustawiona Twoja miednica i czy w tym kierunku nie trzeba by było czegoś rozciągnąć/wzmocnic.

Generalnie nie jest to wada wrodzona, tylko nabyta, myślę, że w takim układzie nie powinna się pogłębiać, ponieważ jesteś przy końcu fazy kostnienia nasad i zmieniania budowy ciała.

Reasumując:
- wzmacniaj plecy (wszelkie wariacje drążka)
- rozciągaj mięśnie (szczególnie klatę i lędźwie)
- wyrabiaj nawyk chodzenia ze ściągniętymi łopatkami ku tyłowi i delikatnie ku dołowi (żebyś nie unosił ramienia do góry, bo przykurczysz czworoboczny cz. zstępującą)
- wzmacniaj m. proste brzucha
- warto by zainwestowac w basen, bo to jest super przy tego typu sprawie
- wróć po 1-2 miesiącach i pokaż sylwetkę i będzie się dalej myślało.
- siłownie jako strikte siłownie odpuść.

Powyższe to tylko moje subiektywne odczucia i przemyślenia - ja bym to tak poprowadził ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odstające żebra u kobiety

Następny temat

Problemy z karkiem, szyją ortopeda Poznań

WHEY premium