SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zniekształcona klatka piersiowa - prosze wasze sugestie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108


Witam. Zanim podam zdjęcia mojej klatki piersiowej chciałbym wyjaśnić dlaczego właściwie je wstawiam. Mam 21 lat, w wieku 8-9 lat na klatkę piersiową spadła naczepa "zgniatając ją". I wygląda to tak jakbym brzuch miał wielki (szczególnie górna część tuż pod klatką) a klatę natomiast wklęśniętą. Od przodu tego tak nie widać ale z boku mnie to przeraża. Mam do tego małą wadę postawy ale nad tym już sam popracuję (pajączek i będę trzymał ramiona jak należy). No więc przechodząc do rzeczy proszę o wasze sugestię. Da się to jakoś "wypracować" czy jedynie operacja jest potrzebna/wskazana (już czytałem o wygwintowaniu mostka...).

http://imageshack.us/g/600/07092011253.jpg/ 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
TeoMaster - moze to i dobrze, że nie jestes...

Jeśli chodzi o tą klatkę to tak jak kolega pisal wcześniej - wzmacniasz plecy, wyrabiasz nawyk "ściągniecia łopatek". z tego co widzę to wypadało by rozciągnąć mm. głębokie pleców, najbardziej odcinek lędźwiowy, czyli tzw prostowniki. Następnie wzmocnić brzuch i dopiero po takiej korekcji powinienes zabrac sie za trening ciala w calosci.

Poza tym warto by było ogarnąć jak jest ustawiona Twoja miednica i czy w tym kierunku nie trzeba by było czegoś rozciągnąć/wzmocnic.

Generalnie nie jest to wada wrodzona, tylko nabyta, myślę, że w takim układzie nie powinna się pogłębiać, ponieważ jesteś przy końcu fazy kostnienia nasad i zmieniania budowy ciała.

Reasumując:
- wzmacniaj plecy (wszelkie wariacje drążka)
- rozciągaj mięśnie (szczególnie klatę i lędźwie)
- wyrabiaj nawyk chodzenia ze ściągniętymi łopatkami ku tyłowi i delikatnie ku dołowi (żebyś nie unosił ramienia do góry, bo przykurczysz czworoboczny cz. zstępującą)
- wzmacniaj m. proste brzucha
- warto by zainwestowac w basen, bo to jest super przy tego typu sprawie
- wróć po 1-2 miesiącach i pokaż sylwetkę i będzie się dalej myślało.
- siłownie jako strikte siłownie odpuść.

Powyższe to tylko moje subiektywne odczucia i przemyślenia - ja bym to tak poprowadził ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 512
klatka lejkowata, nusem (metalowa plytka) ci to skorygują zajrzyj na pectus . pl cwiczeniami czy pajaczkiem nic nie zdzialasz

aha śpij tylko na plecach

Zmieniony przez - dobrykoks2 w dniu 2011-09-07 17:09:13
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 100 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13200
zacznij Cwiczyć i pizgać cięzary na pakerni i sie wyrobisz to nie bedzie to tak widoczne, miałem jeszcze gorzej ...

Sukces ma wielu ojców

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 512
jarczi91 no nie bardzo, bo części ćwiczeń nie wolno wykonywać, częśc wolno ale tylko na maszynach no i ścisle pilnująć technikę (wiec duże ciezary odrazu odpadają). Już po fotkach widać, ze ma hiperkifozę i hiperlordozę, wiec w duże ciezary tymbardziej bym sie nie bawił, tak jak i w żadne wyciskania na klatkę. Zresztą tu nie chodzi by to jakoś wyglądało tylko by nie uciskało na serce i płuca.

Zmieniony przez - dobrykoks2 w dniu 2011-09-08 19:15:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
No wiesz dobrykoks2 ja od 4 miechów na siłkę chodzę i robię tzw "obwody" więc większe ciężary wchodzą w grę. Może nie podnoszę póki co Bóg wie ile ale daje sobie wycisk żeby tylko coś poprawić w swoim wyglądzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To nie poprawisz swojej sylwetki tylko pogłębisz wadę. Pierw ćwicz tylko plecy i triceps oraz rotatory zewnętrzne. Jak skorygujesz postawę możesz myśleć o czymś dodatkowym ale tylko rozciągającym klatkę jak rozpietki czy przenoszenie sztangi za głowę leżąc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
W takim razie skupię się na tricepsie i plecach. Ale co to te rotatory? Patrząc na szybko na grafikę skojarzyłem to z "barami". Czyli ćwiczenia na klatę czy biceps mijają się z celem póki co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na razie skoryguj postawę i wzmocnij tyle mięśnie postulane, mięśnie pod grzebienie i nad grzebieniowe, kaptury itd. Triceps głownie leżąć i majać mocno docisniete barki do ławki (nadchytem / podchwytem / młotkowo). Jak cwiczyć rotatoryz ewnetrzne znajdziesz w google, chodzi o trzymanie sztagielek przed soba na wysokosci barków i wznoszenie do góry i w dół. Jak śpisz to tylko na plecach i bez wysokich oparc pod głwa etc. głowa ma być płasko z kregosłupem pilnuj przy sztrugsach hantalmi by rece nie uciekału do przodu czyli były idealnie równolegle względem ciała. Ogranicz rower, pilnuj postawy przy komputerze i biurku, pilnuj by barki nie uciekały do przodu jak się podpierasz. Jak tak potrenujesz przez miesiac moze dwa i na codzien bedziesz trzymał poprawną sylwetkę tj głowa nie bedzie uciekać do przodu to możesz dowalić klatkę i biceps ale lekko i bardzo technicznie! Jak co to pisz.





Zmieniony przez - dobrykoks w dniu 2011-09-12 21:02:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Więc triceps najlepiej np. wyciskanie francuski podchwytem, nachwytem i używając hantelek młotkowo - to zrozumiałem.
Kaptury to stojąc i trzymając sztangę z obciążeniem używając tylko kapturów (znam ćwiczenie).
Rotatory zewnętrzne - podałeś filmik youtube widzę więc będę tak postępował.
I zostały mięśnie nad grzebieniowe i pod grzebioniowe (które ćwiczenia będą najlepsze?):
1.PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT):
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, dwugłowe ramion
2.PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU W UCHWYCIE NEUTRALNYM:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- mięśnie obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, najszersze grzbietu, dwugłowe ramion
3.PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU PODCHWYTEM:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, dwugłowe ramion
4.PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, czworoboczne, mięśnie równoległoboczne
5.PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, czworoboczne, mięśnie równoległoboczne
6.ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT):
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe
7.ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE PODCHWYTEM:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe
8.ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE UCHWYT NEUTRALNY:
-główne mięsnie zaangażowane w ćwiczeniu- mięśnie obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, najszersze grzbietu


Zmieniony przez - Pawel2121 w dniu 2011-09-13 08:35:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. triceps właśnie tak, ew jedno może zrobić siedząc na ławeczce
2. kaptury zrób hantlami, po 15-20 powt. w serii, pilnując sciągnięcia łopatek.
3 Rotatory, możesz robić spokojnie 2 razy w tygodniu po 4 serie, dodaj do tego jeszcz podciąganie na drażku nachwytem szeroko, wiosłowanie sztanga do barków (najlepiej leżąć na ławce, ale tez może być pochylając się, jednak jak poprzednio musisz pilnować sciagniecia łopatek cały czas oraz by był kąt 90 stopni miedzy ramionami a ciałem, na koniec możesz dowalić wiosło hantelka do brzucha(też łopatki sciągnięte na max podczas całego ćwiczenia!). Jak planujesz robić tyb barków z grzbietem to jeszcze obowiazkowo wznosy hantli na wysokość barków leżąć na brzuchu z wstrzymaniem 2 sek (możesz to robić z ugiętymi rekoma w łokciach pod kątem 90.

i reszta barków to wycisk sztangi nad głowę 12x5, wznosy na boki siedząć 12x5

ahs jesli chodzi o brzuch no conajwyzej mozesz robic unoszenie nóg do góry i leżąć (np 5x12 co 2 dni)

Zmieniony przez - dobrykoks w dniu 2011-09-13 08:47:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Ale tych wszystkich ćwiczeń domyślam się nie powinienem łączyć w 1 dniu. Triceps i barki razem? Nie wiem czy to dobry pomysł - z tego co mówili znajomi to triceps łączy się zazwyczaj z klatą a plecy z bicepsem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Problemy z karkiem, szyją ortopeda Poznań

Wiecej