SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiany na jądrach?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 81 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11617
Witam

Mam chyba już ostatnie pytanie. Czy prywatna wizyta u urologa zamknie sie przy pierwszej wizycie w ok. 50 zł. Czy może przygotować się na 100 zł. Miasto w którym znajduje się urolog jest małe ok 25 tys mieszkanców. Czy moze nie ma jakiś uogolnionych stawek.

Dziś dzwonie. Nerwy w konserwy i jade z koksem :/

Zmieniony przez - Mario859 w dniu 2007-06-16 11:16:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Koszt wizyty powinien się się mieścić w granicach 40-60zł - zazwyczaj jest to 50zł w zależności od regionu + ewentualnie leki jeśli zostaną przepisane.

Ilość wizyt uwarunkowana będzie diagnozą jaką postawi lekarz i przebiegiem ewentualnego leczenia + być może wizytą bądź wizytami kontrolnymi. Ale może się zdarzy, że na 1-2 wizytach temat się zamknie.

Wszystkiego będziesz się dowiadywał na bieżąco.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 81 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11617
Witam.

Jestem umówiony na czwartek u urologa (prywatnie). Tak jak radziłeś swe kroki skierowałem najpierw do dużej prywatnej przychodni z potrzebnym osprzętem etc. jednak specjaliści z tej przychodni obecnie przebywają w Łodzi i strajkują. ech...

Tak więc udałem się do przychodni nr 2. o wdziecznej nazwie "Przychodnia lekarzy Specjalistów", jednak z tego co sie dowiedziałem przez telefon to nie ma tam USG :/ Niedaleko jest szpital więc może tam udam się ze specjalistą.

Po powrocie opowiem co i jak.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Ok

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2305
Koszt badania usg to zazwyczaj 60 zł. Często jest tak, ze lekarz nie pobiera juz dodatkowych opłat, także spoko.

Niemożliwe jest niczym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 81 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11617
Witam ponownie.

A więc wybuliłem 60 zł... i nieczego sie nie dowiedziałem... badanie palpacyjny, oglądanie ginekomastii...

Dostałem zlecenie na "zbadanie" markerów nowotworowych, a po wynikach do kontroli podczas, której dopiero wtedy zrobi USG.

Lekarz - "No tak czuć tutaj takie zgrubienie...Ile masz lat?"
Ja - "Mam 17 lat"
Lekarz - "Ogólnie to ja tutaj nie podejrzewam nowotworu, ale badanie zrobić trzeba"
Ja - "Może to jakieś żylaki, torbiel?"
Lekarz - "Będziemy wiedzieć dopiero po badaniach"

Jak myślicie nie chciał mi czegoś powiedzieć? Czy to, ze nie wyczuł od razu palpacyjne to dobry znak?

Bać, to ja sie dopiero teraz boje :/ Załamka ech.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Przejmować to byś się mógł jakby lekarz Cię zbył i powiedział, że nic się nie dzieje. Zareagował poprawnie - badania + usg i dopiero diagnoza + ewentualne leczenie.

I tak by z pewnością było jakbyś udał się na wizytę na NFZ. Zrób badania i nic się nie martw.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 81 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11617
Mam już wyniki:

AFP - 0.85 ng/ml
CEA - < 0.50 ng/ml
Wolne Beta - HCG - 0.260 ng/ml

Panowie rozumiem, że mam raka jądra. Dalej do urologa czy onkologa ?

Jakis koszmar!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 115 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3995
a po czym to stwierdzilkes ze mas zraka ?? i czy to powazne az tak bardzo ?

.... życie jest piękne ...
!!!!!!!!!! yyyeeeaaa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 81 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11617
Witam

A więc od mojego ostatniego wybuchu paniki minęły prawie 4 miesiące.

Po oznaczeniu poziomu markerów udałem się na USG jąder. Nie ma co się bać badania - wylewają ten żel na moszne i... jazda :) Najpierw lekarz dokonał ogólnych oględzin jednego i drugiego jądra, później obejrzał zmiane, którą już tutaj wcześniej opisywałem. (Długo nie mógł jej znaleźć ponieważ jak wiadomo, jądro "przewraca" się na różne strony). Diagnoza jaką otrzymałem to to, że zmiana jest niegroźna i urolog powiedział, ze to "przyczepek".

Co do powiększonego B-HCG to lekarz określił ten marker jako najmniej ważny z tych trzech czyli: AFP, B-HCG i CEA. Ponadto powiedział, ze podwyższenie jest bardzo małe... chociaż norma to 0.100, a ja miałem w tamtej chwili 0.260

W poniedziałek odbieram kolejne wyniki tych samych markerów (miałem powtórzyć po ok 4 miesiącach), a potem na kolejne USG jądra.

Ginekomastia pod sutkiem prawie ustąpiła, ale wydaje mi się, ze ten "przyczepek" powiększył się.

Markery oznacza się z próbki krwii i jeśli ktoś by pytał to udzielam przedwczesnej odpowiedzi - Wcale nie trzeba dużo, Pani Laborantka wypełnia tylko ok połowy probówki.

Za trzy markery w sląskim laboratorium analitycznym płaciłem 89 zł.

Strach ciągle ten sam... człowiek boi się zle postawionej diagnozy etc. Chyba padne jak bede otwierał koperte w poniedziałek. Ech..

Mam nadzieję, ze ten post przyda się tu na forum chyba opisuje co nieco itd.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Mario859 w dniu 2007-10-27 20:00:35

Zmieniony przez - Mario859 w dniu 2007-10-27 20:01:06
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przepuklina ??

Następny temat

brązowa żyła

WHEY premium