SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana obecnego planu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1458

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

22

Waga

60

Wzrost

170

Cel treningowy

Poprawa sylwetki (masa + siła)

Staż treningowy na siłowni

W sumie nie wiem co wpisać ^^ Regularny hmm 5 m-c

Uprawiane inne sporty

Rolki :)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt siłownia

Dieta

W trakcie tworzenia

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Trec Whey 100, mam też Trec GABA

Ostatnio przerabiany plan

4 dniowy split
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

Ćwiczyłem od połowy kwietnia ułożonym przeze mnie planem - był to 4 dniowy split. Plan jest przesadzony jak na mój staż (zapatrzyłem się na ojca, który ćwiczy od bardzo dawna) w efekcie czego po każdym treningu "umieram". Chciałbym zachować go na późniejszą przygodę z siłownią, gdyż w efekty są widoczne, połączenie partii w ten sposób bardzo mi odpowiada. Myślę, że plan byłby całkiem okej gdybym ćwiczył tak długo jak ojciec:)

Chciałbym rozpocząć treningi na poważnie,regularnie, z dietą, dziennikiem treningowym itp. Kontakt z treningiem miałem od dawna z tym, że coś robiłem, później przerywałem, wznawiałem itp - porażka.

Proszę więc o korekty w obecnym planie bym mógł zachować go na później oraz pomoc w ułożeniu nowego, który byłby odpowiedni dla mojej osoby. Jak widać zamiast ćwiczyć kombinuje z planami...

Zastanawiając się nad treningiem FBW natknąłem się na HST, który bardzo mi się spodobał i w sumie chciałbym spróbować tej metody. Jutro chciałbym pomierzyć maxy dla 15 - także po tym się zastanowię czy HST czy jednak FBW.

Z góry dzięki za pomoc, śmiało pytać w razie czego.

Pozdrawiam












Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
rozpisz sobie FBW na dwa zestawy, mozesz wziazc z etapu 4 z tematu podwieszonego: pierwszy rok treningow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też nad tym myślałem, ale boję się, że znowu przesadzę z ilością jak tutaj i w efekcie wyjdzie to samo tylko podane w innej formie - rozbite serie na kilka dni. Być może na HST jestem na razie za słaby - chciałem pomierzyć by to sprawdzić:) Zaraz coś pokombinuje, by nie było, że chce mieć wszystko podane na tacy:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
FBW 3 razy w tygodniu starczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale w sumie co mi to da, że złożę to w FBW ? jak tu usunę serie ćwiczenia to na jedno wyjdzie, bo serii/powtórzeń będzie podobnie czy się mylę? Myślę jak to poskładać teraz ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
FBW robisz 9 serii tygodniowo na duze partie miesniowe i 6 serii na małe wiec sie rozni troche od splita
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Okroiłem ćwiczenia, zostało coś takiego:

PLECY

AŚciąganie drążka w siadzie na maszynie (45 kg)
Przyciąganie drążka w siadzie na maszynie (35 kg)
B
Martwy Ciąg/Wiosłowanie (Wiosłowanie 30 kg, MC nie robię - w obu mam problem by mieć proste plecy, więc na razie tego się uczę stąd tak mało kg)
Unoszenie na ławce rzymskiej (to mi najlepiej wchodzi :D)

BICEPS

AUginanie ramion ze sztangą stojąc (25 kg)
BUginanie ramion ze sztangielkami siedząc ( po 10 kg)

KLATKA

A:Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w dół (50 kg)
Wyciskanie na maszynie siedząc
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej (42,5 kg)
Rozpiętki


BARKI

A: Wyciskanie na maszynie siedząc (30 kg)
Unoszenie sztangielek bokiem ( mało, nie pamiętam)

B:
Szrugsy ze sztangą (40 kg)
Podciąganie sztangi do brody ( nie pamiętam, 20 kg?)

TRICEPS

A:Wyciskanie sztangi wąski uchwyt (35 kg)
BWyciskanie francuskie sztangi leżąc ( nie pamiętam, chyba 17,5kg)

NOGI

A:Przysiady ze sztangą na barkach (60 kg)
PB:rostowanie w siadzie na maszynie (75 kg)
B:Uginanie leżąc na maszynie (55 kg)
A:Wspięcia na palcach siedząc (nie robiłem ostatnio to nie pamiętam)

W nawiasie ostatnie obciążenia z treningów, to jeszcze nie maxy, bo po 4 seriach jest inaczej niż testując typowo max dla 15/10/5 :)

Chciałem to HST bo mam problem by to dobrze podzielić w FBW, dobrać serie, potórzenia, a tam wszystko mamy z góry - ja za dużo kombinuje, układam a za mało ćwiczę :P

Pozdrawiam

EDIT: Dodałem oznacznia A i B jakbym to widział w FBW - a może robić to na ABC? To mam jeszcze na kartce parę ćwiczeń których nie ma na obrazkach :P

Zmieniony przez - Patryk0391 w dniu 2013-07-14 20:51:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ktoś coś jeszcze podpowie?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A można to trochę zmodyfikować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
no jasne ze tak, modyfikujesz pod siebie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia 5-7 dni w tygodniu. Na pewno nie?

Następny temat

jakie efekty ? + ankieta

WHEY premium