SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zasady w WTF a ITF

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6474
jak wyglada sprawa KO w ITF i WTF gdzie czesciej do nich dochodzi ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Peter_Jose: "...."gala full-kontakt", i tu są już jak najbardziej knock-outy z liczeniem itp. Lecz do tej pory nie słyszałem, że by się jakaś odbyła."

Pod koniec lat 90-tych z tego co pamiętam odbyły się dwie gale. Z każdej kategori wagowej była jedna walka. Prawo startu mieli zawodnicy którzy z imprez rankingowych PUT mieli najwięcej punktów w danej kategori wagowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
wydaje mi sie ze czesciej dochodzi do KO w ITF ze wzgledu na przepisy w walce sportowej

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
Podpowiadam, że to w WTF nokaut jest legalną formą zakończenia walki...

Gizmo

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2020
W ITF nie wolno nokautowac celowo ale da sie wygrac jak sedzia stwierdzi -ze sam wlazl na noge

pewnym swojej wiedzy jest się wtedy,kiedy się wie mało-wraz z wiedzą rosną wątpliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6474
A jak jest puntowane lezenie na deskach w itf ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
wg moich informacji:
- w WTF - po knock-downie - OK, liczenie do 10. Koniec walki, jeśli do "8" zawodnik nie przyjmie pozycji walki (frajersko mozna przegrać, jeśli sie nie stanie w niej, przynajmniej na to zwracano uwagę na kursie sędziowskim.
- w ITF - w momencie knock out - jeśli sędzia uzna, że zawodnik zrobił to specjalnie - powinien zdyskwalifikować go, gdyż zawody rozgrywane są na zasadzie light-contactu, i knock-outy są niedozwolonym sposobem zakończenia walki (jak wspomniał Gizmo). Teoretycznie zawodnik ma sie wykazać techniką, kontrolą jej itp. itd. Więc knock-out może być zinterpretowany jako niesportowe zachowanie się (nawet) - Juras na MP w Lublinie po zbyt silnym uderzeniu jakiegoś gościa w finale dostał -1pkt i potem bał się go uderzyć (jak odniosłem wrażenie). Chyba, że sędzia zdecyduje, że gościu sam wszedł na rozpoczętą już technikę. Niech wypowie się ktoś, kto zna lepiej przepisy ITF, gdyz tak było za "moich czasów".
- w PUT - w zależności od formuły. W semi-kontakt - raczej knock outów nie ma (nie spotkałem się), gdyz preferuje sie akcje typu uderzenie-przerwa przez sedziego-punkt/lub nie. Jest to formuła typu akcja-stop, jak w szermierce (nie wiem - w karate to chyba klicker?). Podobną zasadę widziałem w walkach karate tradycyjnego - chodzi o pracę sędziów i zawodników. Tutaj bardziej zwraca się uwagę na sam fakt uderzenia, i sędziowie raczej tępią zbyt silny kontakt. W formule ciągłej - zdarzają się knock-outy, lecz bez liczenia. Gość jak leży - przerwa w walce, i lekarz przywraca go do "życia", ma na to chyba 5 min. Jeśli po tym czasie gość nie chce walczyć - zwycięża knock-outujący przez niezdolność zawodnika do walki. Jest to formuła z "kontrolowaną siłą uderzenia", i "sędzia musi widzieć, że zawodnika stać na silniejsze uderzenie". Daje to dosyć duży margines siły. W przepisach jest jeszcze formuła "gala full-kontakt", i tu są już jak najbardziej knock-outy z liczeniem itp. Lecz do tej pory nie słyszałem, że by się jakaś odbyła.

Proszę o poprawkę, jeśli sie pomyliłem.

"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
Co do samego leżenia na deskach - zakładałem powyżej, że masz na myślu KO.

Jeśli jednak zawodnik po prostu przewraca się (np. potknął się, kopnął i przewrócił...), w WTF powinien być karany -1/2 pkt, chyba, że przeciwnik dostał wtedy punkty za akcję, wówczas za przewrócenie się nie karze - na zasadzie, że zawodnik nie może być ukarany 2 razy (-1/2 pkt za upadek oraz punkty dla przeciwnika). Tak przynajmniej pamiętam.

W ITF za kontakt z podłożem - kara czuj = -1/3 pkt, w walce w sumie -3 pkt kończą walkę.

W PUT - kontakt z podłożem = -1/3 pkt, również -3 pkt kończą walkę. W semi kontakcie również zwraca się uwagę, by nie przyznawać równoczesnie kary upadającemu i punktów dla przeciwnika.

Tak to jest wg mojej wiedzy. Jeśli sie mylę - proszę o korektę.

"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
W formule przerywanej PUT pamiętam parę bardzo ciekawych knockdownów i KO też, tak więc też nikt tu specjalnie siłą uderzania się nie przejmuje

Gizmo

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6474
to jest bez sensu .Wszystko w TKD mi sie podoba oprocz tej zasady ,to nie jest balet.Za czasów mojego trenera wygladało to inaczej troche .Sam trenuje ITF.
Mam do was jeszcze jedno pytanie : kupiłem w sklepie ineternetowym spodnie ale kupiłem wzmocnione (myslałem ze bedzie lepiej ) czyli do judo .Czy one sie nadaja do TKD ? sa to spodnie białe na 190 .Sa dosyc ciezkie u mnie w sekcji mało kto ma dobok czyli nie podpadnie .Myslałem ze w takich dosc ciezkich spodniach mozna sobie wyrobic dodatkowa szybkosc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6474
Moze ma ktos dobok na zbyciu na 184 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
W PUT w semi można zostać zdyskwalifikowanym za knockdown jeżeli sędzia uzna że zawodnik włożył zbyt dużo siły w uderzenie. W light nikt sie tym nie przejmuje. Praktycznie różnica między light i full jest taka że light jest na macie a full w linach. I jeszcze ilością rund się różnią.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Worek

Następny temat

tłuszcz na brzuchu

WHEY premium