SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zasady na galach MMA - dyskusja ogólna

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11230

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Kurva mać, coraz większy syf się robi w tym temacie (ale to chyba było do przewidzenia)...
Puar, daj pan spokój, coś się tak uparł przy tej Swojej wizji MMA z totalnym brakiem reguł?
Zupełnie jak naczelni rabini poszczególnych organizacji krav maga, przerzucający się "argumentami", że ich KM jest najbardziej "izraelska"
Skoro to bądź co bądź walka sportowa, to jakieś reguły w MMA muszą być, choć niekoniecznie takie jak aktualnie w większości organizacji...
Jak masz zajawkę na totalną napi***alanke bez zasad, to zostań jakimś undergroundowym Dejną Łajtem czy innym Donem Kingiem
Najlepiej niech któryś z Szeryfów zamknie ten temat w chooj...

Zmieniony przez - tlusty_kot w dniu 2010-12-12 00:14:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
w0jt Dana White
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 13762 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93464
Sport – według nauki o wychowaniu fizycznym: rozmaite formy aktywności fizycznej i umysłowej, podejmowane dla przyjemności lub współzawodnictwa. Od "zwykłej rekreacji" ma go różnić przestrzeganie szeregu reguł obowiązujących w danej dyscyplinie.

Puar, edytuj posty bo łamiesz regulamin piszac jeden pod drugim.

Zmieniony przez - w0jt w dniu 2010-12-12 01:21:37

Business as usual

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No jakieś reguły mają być, takie, że na przykład nie wolno nikogo zastrzelić

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 254 Napisanych postów 1914 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36729
Podobnie jak większość uważam , że najlepiej gdyby UFC wprowadziło zasady "Jak w Pride tyle, że z łokciami"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1576 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9713
Puar, a teraz jest zasada, że nie wolno nikogo zastrzelić ?

"I can't allow myself to be ordinary!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Taka niepisana.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Strasznie się panowie ponapinaliście....


Temat zaczął się ciekawie i całkiem kulturalnie, czemu nie dyskutować uprzejmiej wrzucając własne opinie, zamiast atakować opinie inne hasłami typu - ile masz lat?


Do rzeczy: jako że pytanie jest czysto teoretyczne i aktualnie nie ma możliwości empirycznego sprawdzenia jak walki bez reguł miałyby się toczyć, wiec wolę by były bezpieczne. Tak Puar - w mojej opinii sport musi być bezpieczny w pewnych granicach - nie wypchnę amatora z progu na Wielkie Krokwi bo liczy się widowisko - i po to reguły i profesjonaliści.

Sporty walki na równi z innymi sportami wiążą się będą wiązały z ryzykiem i kwestią balansu miedzy tzw. przyzwoleniem społecznym-poprawnością polityczną-widowiskowością i co za tym idzie z pieniędzmi sponsorów.

Z drugiej strony widzę postępujące zmiękczenie reguł i w mej wyobraźni pojawia się opcja UFC na zasadach boksu ale bez klinczu itd. bo parter nudny , bo kolana na głowę niebezpieczne itd. (tu na przykład ostatnie przepisy K-1 z zakazem ściągania głowy - co pójdzie pod nóż dalej?!)

W mojej opinii - Pride + łokcie to ostateczna granica bezpieczeństwa i widowiskowości

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 346 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4656
Puar, spróbuj się zapytać swoich znajomych z sekcji czy nie mieliby ochoty powalczyć też z kopnięciami w jaja, gryzieniem i resztą innych fajnych rzeczy... tylko czekać na ich reakcję. Aaa... i jeśli jakiś wyrazi się pozytywnie (idiota?) to nie pisz tylko od razu fight i potem nam relację zdasz jaką za***istą walkę na poziomie stoczyłeś. A i jeśli myślisz, że z twoimi zasadami fighterzy wychodziliby z walk niewiele mniej uszkodzeni... to się mylisz. I to bardzo. Bo po wyrównanej walce mieliby z 2 lata nawet przerwy (zobacz ile dostał np. Lesnar, a na jakich zasadach walczył) przed kolejną. I to i tak jeśli nie byłoby poważnej kontuzji (co mało prawdopodobne).
Edit. Ja też uważam, że Pride + łokcie byłoby idealnym rozwiązaniem (może tylko nad paroma zasadami trzeba by było popracować). Soccerkicki szybko wypleniłyby biernych parterowców, którzy nie robią nic poza kładzeniem się i zapraszaniem oponenta, co daje takim specom od BJJ wymuszoną przewagę, albo powoduje nudną walkę. Bo jak dla mnie jak chcesz kogoś w parterze to go tam sprowadź, a nie się kładziesz i czekasz. No a łokcie w parterze sprawiłyby, że pozycja dominująca (z góry) stałaby się naprawdę pozycją dominującą. W ogóle to ja jestem jak najbardziej fanem dowolności w uderzaniu. Nie podoba mi się jedynie pomysł uderzania głową (raz, że burackie, dwa, że zaraz by każdy z rozciętym łukiem brwiowym po minucie latał) i oczywiście w genitalia. Reszta mi wisi i powiewa. Nie chcesz być uderzany w tył głowy? To się nie obracaj tyłem do przeciwnika. Takie jest moje zdanie. Może i to były brutalne zasady, ale wciąż byłby to sport, które zapewne wiele osób chciałoby uprawiać, a jeszcze więcej oglądać. Czego nie powiem o tym co prezentuje nam Puar. Bo ja tam nie widzę nic fajnego w 2 gościach odgryzających sobie palce i wkładających palce w oczy nic fajnego. Tym bardziej, że nawet jeśli ktoś byłby w tym świetny i robił to z finezją ( ) to pewnie by się człowiek na niego długo nie napatrzył.

Zmieniony przez - Lucyfer92 w dniu 2010-12-13 12:18:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1663 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14465
Co do tego kładzenia się i czekania aż przyjdzie do ciebie to może nie od razu soccer kicki legalizować ale podnosić takiego typa do stójki. Dlaczego dyskryminujecie parterowców? Przecież chodzi o to żeby sprawdzić kto jest lepszy. Zgadzam się- kładzenie się i czekanie aż się na was położy nie jest ok, ale zaraz podnoszenie ciągłe do stójki wg mnie jest nie fair wobec parterowców. To jest MMA i jeśli komuś nie podoba się walka w parterze i BJJ to niech zostawi ten sport komuś kto umie to docenić i niech zajmie się K-1 lub muay thai. W turlaniu się w parterze trzeba umieć dostrzec piękno. Tylko ostatnio brakuje mi w MMA ładnych pojedynków grapplerskich..

"Odwaga to przeciwstawianie się bojaźni, przezwyciężanie strachu, a nie brak lęku"
M.Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Rozwala mnie pisanie, że już uderzenia z bańki są "burackie". A pogranie czyjąś głową w piłkę to niby jakie jest? (Przy okazji - łokcie TEŻ nieźle rozcinają). Pewnie, gdyby nie Pride, to nie bylibyście za legalizacją stompów i soccer kicków, nie? Mógłbym się założyć, że gdyby w Pride dozwolone były brudne sztuczki lub chociaż niektóre z nich to bylibyście za ich legalizacją.
Lucyfer, jeśli wolisz dostać kopa w łeb niż być ugryzionym albo uszczypniętym czy pociągniętym za włosy, to -
Idąc dalej - nie chcesz być gryziony to nie daj się ugryźć albo wal w odpowiednim momencie w ryj.
Przykład przerwy Lesnara nawet przy takich zasadach chybiony, bo w czasach NHB jakoś walczyli po kilka walk na jednej gali i rzadko kto doznawał kontuzji.
Dymek - właśnie - przecież chodzi o to, żeby sprawdzić kto jest lepszy. Dlatego soccery i inne powinny być. Może niedługo zakażemy ściągać obiema rękami głowy na kolanko, bo to przecież w chvj brutalne? No a podnoszenie z parteru czy rozdzielanie z klinczu jest mega żałosne.

Jeszcze jedno - tamte, dość dawne pojedynki miały ogromną wartość dla sztuk walki.

Na przykładzie UFC - pisałem już o tym wiele razy... - Jak to powiedzieli komentatorzy i Rorion Gracie - UFC powstało po to, aby sprawdzić, kto byłby zwycięzcą pojedynku, gdyby spotkali się i walczyli, dla przykładu - Tyson z Brucem Lee czy ktoś inny z kimś innym. Rozumiecie tą jakże skomplikowaną aluzję, co do starcia dwóch osobników walczących tak jak chcą? Chodziło o sprawdzenie technik działających w realnym starciu. Każdy miał walczyć tak jak uznał za słuszne. I mnie takie coś najbardziej odpowiada. Bo wprowadzając ograniczenia, automatycznie tłamsimy skuteczność niektórych stylów i rozwiązań.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia a SW wg mistrza

Następny temat

K1 Final 8 2010 live

WHEY premium