SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zamiast MC?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3584

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1504
Nogi też angażuje ale j/w to jednak ćwiczenie głównie na plecy

Zmieniony przez - _Dionek_ w dniu 2011-02-13 09:34:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
Przecież ja to wiem, chyba że to nie do mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1504
Wiem ze wiesz i nie do ciebie Miało być do autora nawiązując do wypowiedzi Marcina269 Wybacz jeśli niezrozumiale napisałem ale literatem nigdy nie byłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3373
Mój plan treningowy wygląda tak:
Nogi - Martwy ciąg na prostych nogach
Plecy - Wiosłowanie sztangielką (3x 15)
Klatka - Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę (3x 15)
Barki - Arnoldki (2x 15-20)
Triceps - Wyciskanie francuskie gryfa łamanego siedząc (2x 15)
Biceps - wyciskanie sztangielek na modlitewniku (2x15-20)

Jest on dobry? Pytałem się w innych tematach mi taki plan mi ułożyli "specjaliści"
Oczywiście jest to jeden z dwóch dni, jak ktoś będzie chciał to mogę wrzucić też drugi dzień

Aha i mc robię tak jak mężczyzna na tym filmiku więc to raczej nie chodzi o złą technikę ani o rozciąganie czy coś:




Zmieniony przez - Xeremelegu w dniu 2011-02-13 14:05:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
Daj drugi dzień, zamiast tego mc na prostych dałbym przysiad, chyba że masz, to możesz dać coś unoszenie nóg leżąc albo siedząc albo wykroki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hack przysiady to bardzo dobra alternatywa, większy impuls anaboliczny aniżeli w przypadku wznosów tułowia a biomechanicznie mniej obciążająca odc. lędźwiowy, kiedys doznałem urazu kręgosłupa i zostałem uświadomiony podczas rehabilitacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3373
Proszę bardzo, o to moje fbw:

A
Nogi - Przysiady ze sztangą na barkach (4x15)
Plecy - Wiosłowanie sztangą (4x15)
Klatka - Wyciskanie sztangielek na ławce poziomo (3x 15)
Barki - wyciskanie sztangi zza karku (3x 15)
Biceps - uginanie przedramion z gryfem łamanym na modlitewniku (2x15-20)
Triceps - Prostowanie przedramion ze sztangielkami w oparciu o ławkę (3x15)

B
Nogi - Martwy ciąg na prostych nogach
Plecy - Wiosłowanie sztangielką (3x 15)
Klatka - Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę (3x 15
Barki - Arnoldki (2x 15-20
Triceps - Wyciskanie francuskie gryfa łamanego siedząc (2x 15)
Biceps - wyciskanie sztangielek na modlitewniku (2x15-20)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1504
Na nogi nic nie zastąpi przysiadu A na plecy jesli robisz tylko jedno cwiczenie to ja bym proponował raczej podciąganie sie na drążku najlepiej szerokim chwytem. Angażuje wiecej partii mięśniowych

Zmieniony przez - _Dionek_ w dniu 2011-02-13 14:55:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 274 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3557
Xeremelegu odpuść sobie mc, jeśli nie masz kogoś, kto jest w stanie nauczyć Cię techniki tego ćwiczenia. Jest to trudne ćwiczenie i wcale nie jest podstawą do zbudowania dużych pleców, jak to się często mówi. Nie jest to ćwiczenie izolowane i angażuje nie tylko prostowniki. Ale większość ludzi bardziej sobie szkodzi tym ćwiczeniem.
Nie wiem co to za teoria, że mc może być podstawą treningu nóg. Dopóki nie znajdziesz osoby, która ma pojęcie o mc i Cię naprowadzi na odpowienią technikę, to wykonuj lepiej wyprosty.

Zmieniony przez - Hemp Beat w dniu 2011-02-13 15:05:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3373
Hemp Beat, ale przecież nawet na tym filmiku co podałem wyżej jest napisane "Trening mięśni nóg i pośladków" Wiem, że nie tylko na nogi jest to ćwiczenie, ale je także angażuje, dlatego je robiłem, starałem się także robić identycznie jak mężczyzna na filmiku, ale widocznie robię coś źle skoro po serii mc strasznie mnie napierdziela dół pleców. Ćwiczę tym treningiem miesiąc i na początku było ok, dopiero jakieś 2tyg. temu zaczęło mnie napierdzielać, a nie zwiększałem obciążenia ani nic, od początku robię 10 kg tzn. z jednej i z drugiej strony po 10kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Profesjonalna siłownia?

Następny temat

trening

WHEY premium