SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zacznę od FBW. Proszę o ocenę.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 643

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Facet

Wiek

22

Waga

76

Wzrost

175

Cel treningowy

MASA

Staż treningowy na siłowni

1,5 roku z przerwami teraz wracam...

Uprawiane inne sporty

kiedyś Kickboxing/mma teraz rzadko basen

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka, gryf prosty, łamany 70 kg obciążenia sztangielki, drążek.

Dieta

Staram się trzymać dietę.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie

Zażywane suplementy

jem zdrowo i dużo po co mi chemia?

Ostatnio przerabiany plan

chcę zacząć trenować FBW...pon,sr,pi..

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 90kg, MC 70kg, ławka 85kg (u kumpla mam więcej obciążeń)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
Dzień dobry! Postanowiłem wrócić do treningów i zacząć robić metodę FBW.

Oto plan pierwszy którym będę ćwiczył przez pierwsze tygodnie :

1. Przysiad
2. RDL (rumuński martwy ciąg)
3. Wyciskanie na płaskiej
4. Wiosłowanie w opadzie
5. Wyciskanie na barki (stojąc)
6. Podciąganie się na drążku (podchwytem)

CZY TEN PLAN JEST W PORZĄDKU?

Później chciałbym się przerzucić na plan A,B ale nie mogę się zdecydować na dobranie ćwiczeń a chciałbym żeby ten plan był trochę bardziej rozbudowany od tego wyżej... zapoda mi ktoś propozycję gdzie zrobię każdą partię w takim planie? Dużo osób podkreśla że w FBW nie ma izolacji więc proszę o pomoc osoby posiadające wiedzę na temat treningu.

P.S
1.
Czy treningiem FBW mogę ćwiczyć cały czas? Słyszałem że FBW pełni tylko rolę ogólnorozwojówki przed splitem lub cięższymi treningami którymi ćwiczy się dłużej...
2.
Czy gdy będę trenował FBW to nie zaniedbam ''szczegółowych'' partii ciała np. górnej części klatki itp. tak że te partie nie będą rozbudowane, widoczne lub rozwinięte np. jak przy treningu splitem gdzie trenuje wszystko dokładnie...?

Dzięki pzdr.



Zmieniony przez - terner w dniu 2012-05-08 07:05:16

Zmieniony przez - terner w dniu 2012-05-08 07:11:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
CZY TEN PLAN JEST W PORZĄDKU?

tak, możesz iść i ćwiczyć. poczytałeś wszystko co pisał o tym treningu Traktor, tj ilość serii i powtórzeń? Na razie nie zawracaj sobie głowy planem A B tylko skup się na tym obecnym. trzymaj progresje ciężaru!

1.

FBW to trening znacznie cięższy od splita i na pewno nie jest "rozwojówką" to na FBW budujesz masę i siłę. jak długo się ćwiczy danym planem? aż daje efekty, aż pozwala Ci na progresje ciężaru i budowanie siły. nie zmieniasz czegoś co działa.

2.
:) o to się nie martw. Ty masz budować solidne podstawy. Tomasz fajnie porównywał to do budowy domu- FBW (siady, mc...) budowanie fundamentów. biek, tricek, góra klatki etc - dekoracje. nad rozwijaniem poszczególnych włokien mięsniowych będziesz myslał jak osiagiesz odpowieni poziom siły i masy i oczywiście Twój poziom bf będzie Ci na to pozwalał - możesz mięc dopracowane wszsściutkie mięsnie z super definicją ale co z tego jak będą przykryte tłuszczem :)

no i jeszczee jedno- nie możesz starać się trzymać diete. dieta ma być dopięta bo to dietą budujesz mięsnie- dzial odżywianie, na początek czytaj tematy ze zbioru linków.

Zmieniony przez - hubertiger w dniu 2012-05-08 08:27:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
Wiem wiem mam dietę ale wciąż ją dopracowuje w dziale ODŻYWIANIE.

Ilość serii to 3 serie i 12,10,8 powtórzeń z progresją dobrze mówię w każdym ćwiczeniu ?(mówię w każdym bo na duże robi się 3 z tego co pamiętam a na małe 2 ale w tym planie nie robie małych partii więc wychodzi wszystko po 3 serie)


P.S

1. Mam 30% tłuszczu w organiźmie (kalkulator tak obliczył) to dużo czy mało jak na moją wagę wzrost?
2. budowę ciała mam dobrą mięśnie widoczne mięśnie brzucha też, nie widać tłuszczu lecz dolne partie brzucha troche mniej widać niż górne co mnie troche irytuje co zrobić z tym fantem?
3. Z ciekawości czemu w planach FBW tych właściwych nie robimy ćwiczeń na tricepsy? biecepsy? (w FBW nie robi się takich ćwiczeń dobrze mówię???????)



Zmieniony przez - terner w dniu 2012-05-08 20:21:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
odp?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zamienne cwiczenia fbw nieobciazajace kregosupa

Następny temat

Pytanie o połączenie siłowni i biegania

WHEY premium