SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZAPASY A WZROST

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5519

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam! Bardzo nurtuje mnie jedno pytanie i nie mogę na nie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi... Dlaczego zapaśnicy są tacy niscy...? Domyślam się, że jest podobnie jak z siłownią i spowodowane jest to obciążeniem na kręgosłup. Sam trenuję zapasy a chciałbym jeszcze urosnąć, bo mam 15 lat i 170cm wzrostu... Proszę o wasze opinie i przemyślenia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Seba-bardzo dobra wypowiedz
prasi-większych głupot to dawno nie czytałem (aż mi sie już nie chciało nawet odpisywa nato ,ale jak juz ktoś sie pofatygował........)

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
trening niema nato jakiegoś olbrzymiego wpływu a to ,że większość osób jest niskich hmmmm taki już urok sportów chwytanych-poprostu ludzie nie najwyżsi lepiej czują sie w grapplu niż w uderzaniu i wtej płaszczyźnie mają większe szanse więc może poprostu rzuciła ci sie w oczy przewaga ludzi o takim a nieinnym wzroście ale to nie jest jakaś reguła

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No wiesz jak byś trenował w klubie z dwoma trenerami Jabłońskimi, trenerem Głąbem i sporą większością qmpli niskich to byś też popadł w kompleksy! xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ktoś ma inne zdanie? Nikt już się nie wypowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 69
wiesz co powiem ci jedno ja trenuje zapasy juz 8 lat i więkrzoś zapasników jest niskich dlatego ze w tym sporcie jest duzo cwiczen na kręgosłup róznego rodzaju wynoszenia czy przysiady z człowiekiem na plecach nie wiem jak to wytłumczyc to mój 1 post na forum . Ale ty nie masz sie o co martwic masz dopiero 15 lat jeszcze urośniesz zobaczysz :P jak chcesz to napisz do mnie na gg to ci powiem co i jak pozdro 3ms ie i trenuj

chudyrtz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Sam się nad tym kiedyś zastanawiałem i np po przeglądnięciu Fila Database do kat 74kg włącznie znaczącą przewagę mają zawodnicy do 176cm i niżsi. W 84kg jakoś po połowie, a w 96 i 120 to już dryblasy -chociaż to też nie reguła. Ps. Nie analizowałem wszystkich zawodników w bazie, tylko tak bardzo pobieżnie! Oczywiście powinno się unikać osiowego nacisku na kręgosłup w najmłodszych latach, ale nie sądzę aby to było spowodowane treningiem (choć pewności nie mam) ale raczej tym, że mając limity wagi, zawodnicy starają się wykorzystać maksymalnie proporcje masy/wzrostu do siły. Np. w wadze do 55kg większość jest poniżej 170cm -tłumaczę to tym, że Ci wyżsi uciekają do wyższych wag, bo mają mniejszą masę w porównaniu do tych niższych, gdzie masa jest rozłożona bardziej "w szerz" niż w górę. Mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja czytałem o tym tu i tam ale nikt nie potrafi udzielić konkretnej odpowiedzi. Mogli by jakieś badania naukowe zrobić pod tym względem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1021 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28277
kolejny post, kolejni "spece" powtarzaja mit o hamowaniu wzrostu przez przysiady... eh.

pomyslcie przez chwile logicznie, czy z tym ciezarem chodzisz na plecach caly bozy dzien, czy przez lacznie 5 minut na treningu? i w jaki sposob te 5 minut kilka razy w tygodniu jest w stanie wplynac na cokolwiek?

dieta tez trening - musi bolec.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Wtaki ,że zaciskają (poprzez nacisk który jest nanie wywierany) sie końcówki kości które normalnie powinny sie rozrastac a co zatym idzie powiększac wzrost-to juz tak zupelnie łopatologicznie

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1021 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28277
obserwacja mowi zupelnie co innego.

dieta tez trening - musi bolec.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
może i tak ,ale naukowcy nie polegają na obserwacji tylko raczej na badaniach

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w wbyorze sztuki walki.

Następny temat

Długość worka

WHEY premium