SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w wbyorze sztuki walki.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50
Witam.
Chciałbym zacząć trenować jakąś sztukę walki. Nigdy nie miałem jakiegoś hobby, nie uprawiałem żadnego sportu, poza kulturystyką może. Wynika to z problemów zdrowotnych, mam słabe mięśnie w lewej nodze i ciężko mi ich używać. Być może chcę coś ćwiczyć by udowodnić sobie że na coś mnie stać :p Już chwile temu wybór padł na aikido(gdyż nie ma tam dużo wykopów). Dodam jeszcze, że mam bardzo mocne ręce, ramiona( tak mi się przynajmniej wydaje). Po zagłębieniu się bardziej zaczynam mieć wątpliwości. Dużo osób krytykuje aikido, z powodu braku przydatności w walce na ulicy.
Co byście proponowali, ciekawy wydaje się także jiu-jitsu.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 680 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4730
Ale jak wybrać sztuke walki to taką żeby była możliwość dojazdu na treningi,jak ćwiczyć to z trenerem.

Pół życia możesz wpier***ć ile popadnie, to jest jak bumerang w końcu masa ci spadnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
To już zależy od tego,po co chcesz trenować. Bo jesli dla siebie,to nie przejmuj się tym,co inni gadają o skuteczności danego stylu. Jeśli faktycznie masz słąbe mięśnie jednej nogi,to myślę,że aikido będzie dobrym wyborem.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50
Uechi-ryu fajnei wygaląda, i ma też jakąś wartość jeśli chodzi o walke na ulicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1922 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7236
hej.sprawdz sobie - bill wallace.jeśli zainteresuje cię jego historia to będziesz wiedział co trenować.
pozdrawiam.
http://pl.

"odrobina aromatu zawsze pozostaje na ręce która podaje ci różę"

http://www.sfd.pl/Shula/WFC_CHALLENGE/Dziennik_Blog.2011/2012r.-t803927.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 158 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2079
hmmm skoro masz problem z noga i z wykonywanymi kopnięciami to co powiesz na boks :D inna opcja również dobra do ćwiczenia przyda sie jak i w życiu i na ulicy Ewentualnie jeżeli nie wchodzą w grę uderzenia na głowę przełam sie i idź na karate kyokushin :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 611
MamboKKKyokushin to też uderzenia na głowę NOGAMI :D widzę że sam ćwiczysz więc nie myl pojęć. A wracając do tematu to jeśli masz rzeczywiście słabą nogę to albo staraj się ja wzmocnić np na KK , albo idź na boks jak już ktoś tutaj wspomniał ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 158 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2079
do tego trzeba jeszcze dojsc i umiec to nie jest tak chop siup przychodzisz i juz umiesz :D ale jak narazie jak wspomniales dla utwardzenia moze isc :D W lekkim kontakcie to te kopniecia wielkich szkod nie czynia :D rozumiem Full :D:D haha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50
karate kyokushin fajne nawet :D
Gadałem ostatnio z trenerem aikido w moim mieście, trochu mnie zdenerwował mówiąc, że sporty są dla zdrowych ludzi. Nie mam mu tego za złe, ale za bardzo motywująco to nie zabrzmiało. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 611
MamboKK ja ćwiczę ponad 2 lata i wiem, nadal nie potrafię jak dla mnie wysoko, czysto technicznie kopnąć i utożsamiać się z tym ale z czasem przyjdzie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 611
kedzi0rspolecam tam nikt Cię nie wyśmieje tylko pomogą ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6
Też się nad czymś dla siebie zastanawiam, lecz nie wiem za bardzo co wybrać.
Jestem bardzo wysoki (196cm), ale przy tym szczupły, więc raczej sport średnio bazujący na sile. Zdecydowanie kontaktowy, troszkę bardziej efektowny niż efektywny (generalnie bardziej chodzi mi o poprawę kondycji, elastyczności, niż o naukę samoobrony).

A, i jeszcze jedno: żeby w Krakowie treningi były ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pasy na "kartki"?

Następny temat

ZAPASY A WZROST

WHEY premium