SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - nie pierwszy, nie ostatni

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 897

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3
Witam! Mam pewne pytania dotyczące wzrostu. Wiem, że takich tematów było już naście, bądź kilkadziesiąt ale chciałem opisać swój konkretny przypadek. Zacznę od początku.

Zawsze byłem wysoki. I w przedszkolu, i w pierwszych klasach podstawówki byłem wyższy co najmniej o pół głowy od reszty rówieśników. Oczywiście odpowiadało mi to. Byłem do tego strasznie chudy. Do końca podstawówki byłem w czołówce pod względem wzrostu w całej szkole. Na początku gimnazjum miałem równe 175 cm z tym, że ważyłem z 50 parę kilo, już nie pamiętam dokładnie. Sprawa zaczęła się zmieniać po pierwszej klasie gimnazjum. Wtedy zacząłem zauważać, że przerosło mnie kilku kolegów, którzy byli niżsi ode mnie. Aktualnie jestem w trzeciej gimnazjum i mam 183 centymetry wzrostu i ważę 67 kilogramów. Powiem tak, zmężniałem ( jestem teraz strasznie owłosiony, mięśnie też są widoczne ), a także stopa mi nieźle urosła ( w 1gim miałem rozmiar 42, teraz gdzieś 45 ). Może się wydawać, że jestem wysoki bądź bardzo wysoki ale nie do końca tak jest - w mojej szkole jest kilkanaście osób wyższych ode mnie, włącznie z młodszymi klasami. W mojej klasie natomiast ( sportowa ) jestem obecnie 4-5 co do wzrostu, na początku gimnazjum byłem gdzieś 2-3. Oczywiście, 3/4 pierwszaków sięga mi do klaty ale uwierzcie, że widzę, że nieco przystopowałem ze wzrostem.

Nie chodzi o to, że mam kompleksy z tego powodu - nic z tych rzeczy. Po prostu, tak jak mówiłem chodzę do klasy sportowej i chcę, że tak powiem "wymaksować" swoje parametry fizyczne. Zależałoby mi na tym by dobić do tego 21 roku życia czy kiedy tam przestanę rosnąć te +/- 195 cm. I tutaj zaczyna się moje pytanie. Mianowicie czy są szansę na jakiś drastyczny skok wzrostu u mnie ( miałem już raz taki w wieku jakichś 11-12 lat; urosłem kilkanaście centymetrów )? W jakim wieku takowe skoki wzrostowe się zdarzają? A także jakie są sposoby na naturalne pobudzenie hormonu wzrostu w organizmie? Próbuję drążka, biegam i robię przysiady wieczorem, coś jeszcze mógłbym?

No... trochę się rozpisałem. Dziękuję z góry za wszystkie porady. Pozdrawiam ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11122 Napisanych postów 51312 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakbyś chodził do normalnego gimnazjum,to nie kilkanaśćie,a kilka osób było by wyższych od cb, tak już jest,że jak ktoś szybko się wybije (to później już może nie rosnąć) mój kolega w 3 gimnazjum był jednym z wyższych około 181/2 cm, teraz ma 20 lat i 183 maksimum, inny kolega w 3 gimnazjum maximum 170cm teraz 184/5 , więc różnie to bywa. nie przeciążaj kręgosłupa, unikaj słodyczy,wysypiaj się,chodź prosto coś pewno da,ale wiszenie na drążku ci nie pomoże(no chyba ,że masz garba to sie wydłużysz) jak jesteś w 3 gimnazjum to będziesz mieć tak 187/188 . 195? zapomnij.podaj jeszcze wzrost rodziców
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 5 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11122 Napisanych postów 51312 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 450 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Nie cuduj, zdrowo żyj, odżywiaj odpowiednio organizm - dobijesz jeszcze spokojnie przynajmniej kilka centymetrów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2110 Napisanych postów 49893 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jesteś w 3 gimnazjum masz 183 cm a więc już lekko przekroczone tyle ile średni mężczyzna w naszym kraju, w dodatku możesz urosnąć jeszcze przez kilka lat, temat be zasadny tym bardziej że jest już jest zbiorczy gdzie na ten temat i jak chcesz to pisz w nim , ten zamykam


https://www.sfd.pl/Poradnik_Jak_zwiększyć_WZROST_vol.2-t782913.html 
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

bmi

Następny temat

kręgosłup

WHEY premium