SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywiady po PRIDE SHOCKWAVE

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Źródło: http://www.pridefc.com/pride2005/index.php?mainpage=interview_list


Fedor Emelianenko

Pride: Ta walka wyglądała na wielką przeprawę. Jakie są twoje odczucia co do Twojej walki z Huntem ?
Fedor: Nie było tak ciężko. Tak mi się przynajmniej wydaje. Myślę, że dałem dobrą walkę z Markiem.
Pride: Dlaczego pozwoliłeś mu uciec z armbara na początku ?
Fedor: To nie było z powodu jego siły. Sam go puściłem. Próbowałem przeprowadzić go do innej pozycji ale to nie wyszło tak jak chciałem.
Pride: Co czułeś, gdy Hunt miał cię w arm-lock'u ?
Fedor: Nie był wcale mocny, więc myślałem co zrobić dalej.
Pride: Czy obawiałes się różnicy wagi ? Miałeś jakąś strategię by temu zaradzić ?
Fedor: Nie miałem jakiejś specjalnej strategii, ale na prawdę czułem różnicę wagi, szczególnie gdy on leżał na mnie.
Pride: Jakie są twoje cele na przyszłość ?
Fedor: Chcę się skupić na edukowaniu młodych ludzi. Chciałbym też trochę odpocząć. Chcę również zbudować nowy dom. Oczywiście, chcę również trenować i dalej być mistrzem.
Pride: Czy jest jakiś fighter, z którym chciałbyś walczyć, a z którym jeszcze nie walczyłeś ?
Fedor: Chciałbym walczyć z kimś silnym, ale nie wiem oczywiście z kim. Moja stopa jest uszkodzona, więc chcę trochę odpocząć.
Pride: Co myślisz o ruchu Mirka ?
Fedor: To jest jego decyzja, więc nie mogę wiele powiedzieć. Myślę, że po prostu dla Mirka nadszedł czas by to zrobił. Może chce zmienić kategorię wagową. To jest decyzja Mirko, więc niewiele o tym wiem.
Pride: Co powiesz o Joshu ? Myślę, że będziesz musiał z nim walczyć.
Fedor: Josh i ja jesteśmy dobrymi kolegami, więc na prawdę nie chcę z nim walczyć, ale jeśli przyjdzie czas, to zawalczymy.


Mark Hunt

Pride: Wygląda na to, że Twój grappling polepszył się.
Hunt: Jestem strikerem, więc trenowałem, żeby być w stanie przetrwać na ziemi.
Pride: Byłeś także bliski poddania Fedora. Musiałeś trenować coś więcej niż tylko przetrwanie.
Hunt: Niemam dużo doświadczenia w grapplingu, więc nie wiem jak bardzo efektywne to było.
Pride: Jakie masz plany na rok 2007 ?
Hunt: Zbić wagę i poprawić zdrowie.
Pride: Tym razem nie byłeś zdrowy ?
Hunt: Byłem w dobrym zdrowiu, ale chcę być w lepszej formie.
Pride: Czy twoje odczucia co do Fedora zmieniły się po waszej walce ?
Hunt: Nie zmieniły się. Wiedziałem, że jest wielkim mistrzem przed walką i po walce ciągle tak uważam.
Pride: Zauważyłeś jakieś różnice pomiędzy wami ?
Hunt: Różnicę w doświadczeniu.
Pride: Czy czułeś, że możesz wygrać tę walkę ?
Hunt: Myślę, że to że dałem radę zajść tak daleko, że otrzymałem szansę walki o mistrzostwo jest moim wielkim osiągnięciem.
Pride: Ciągle walczysz z najlepszymi w Pride. Czy czujesz w związku z tym jakąś presję ?
Hunt: Nie czuję żadnej presji. Muszę poprawić moje techniki na ziemi jeszcze bardziej, ale już to trenuję.
Pride: Fedor powiedział, że dobrze się pozycjonowałeś (układałeś). Byłeś tym zaskoczony ?
Hunt: Mój trening grapplingu nazywa się "naleśnik". Trenuję przyklejanie się do przeciwnika tak jak to robiłem dzisiaj, więc było tak jak się spodziewałem.


Antonio Rodrigo Nogueira

Pride: Twoja technika bokserska znacznie się poprawiła. Jaki rodzaj treningu stosowałeś ?
Nog: Trenuję boks od trzech lat, od 2003 roku, więc myślę, że bardzo się poprawiłem. Używałem dużo prawej ręki i mój prosty był także dobry. Trenuję również Muay Thai. Myślę, że było to widać.
Pride: To był szybki rewanż (po krótkim czasie). Chciałeś tego ?
Nog: Tak, poprosiłem promotorów PRIDE o rewanż jak tylko poprzednia walka się zakończyła. Wiedziałem, że kontroluję tamtą walkę i byłem zawiedziony rezultatem. Tym razem myślę, że walczyłem perfekcyjnie.
Pride: Czy zmieniłeś strategię od ostatniej walki z Barnettem ?
Nog: Tak, zmieniłem. W szczególności chciałem używać więcej kopnięć kolanem z klinczu. Złapałem przeziębienie i nie czułem się zbyt dobrze, ale bardzo zależało mi na tej walce, więc to nie był problem.
Pride: Czy to jest koniec walk pomiędzy Tobą i Barnettem ?
Nog: Jeśli zaproponują mi rewanż, to z przyjemnością go zaakceptuję. Josh jest także dobrzy w poddaniach, jest kompletnym fighterem. Walka z silnymi przeciwnikami, takimi jak Josh jest dla mnie wyzwaniem. Jeśli czas będzie odpowiedni, to z przyjemnością będę walczył.
Pride: Czy duszenie przednie Josha było domknięte ?
Nog: Ćwiczyłem ucieczki z tego duszenia 10 razy w BTT około tygodnia przed wylotem do Japonii. Duszenie było dobre, ale nie było w całości zamknięte.
Pride: Chciałbyś coś powiedzieć Fedorowi, który skutecznie obronił tytuł ?
Nog: To była bardzo dobra walka. On jest mistrzem wartym swego tytułu. Chcę mu pogratulować. Chciałbym także walczyć z nim jeszcze raz. Myślę, że jestem figtherem, który jest tego wart.


Josh Barnett

Pride: To była wyrównana walka. Nie byłeś usatysfakcjonowany decyzją ?
Josh: Po pierwsze : Szczęśliwego Nowego Roku ! To był bardzo dobry rok dla mnie i życzę dobrego roku wszystkim. Dziękuję. Mam nadzieję, że ten rok będzie również dobry.
Pride: Co powiesz o decyzji ?
Josh: Myślę, że przegrałem gdy walka doszła końca i sędziowie musieli decydować. Zawsze chcę zakończyć moje walki przed decyzją, bo nie cierpię gdy sędziowie decydują. Kiedy zostawia się decyzję sędziom, nie można na nię się skarżyć. Death Valley Bomb (???) była jednak dobra (śmiech).
Pride: Czy trenowałeś to ?
Josh: Kiedyś trenowałem. Następnym razem zdecydowanie spróbuję zrobić KO (śmiech)
Pride: Czy trening z Karlem Gotchem pomógł Ci w tej walce ?
Josh: Nie miałem zbyt wielu okazji by użyć technik Gotcha. Próbowałem jednak używać jego sposobu myślenia. Ciągle walczę w twardych walkach i moja wytrzymałość nie była dobra. Bycie tak długo na dole nie było dobre. W tym roku będę trenował by nie lądować na dole.
Pride: Czy Nogueira zmienił się od ostatniej waszej walki ?
Josh: Raczej nie. Mogę powiedzieć, że jego boks uległ poprawie. Przegrałem przez wytrzymałość. Nie zranił mnie bardzo ale ciągle się ruszał i ani razu nie zatrzymał się. Myślę, że to wywarło dobre wrażenie na sędziach. Nie chcę żeby mnie źle zrozumiano, Nogueira jest niesamowicie twardy i silny i jest znakomitym fighterem.
Pride: Czy trenowałeś inaczej do ostatniej walki ?
Josh: Trenowałem najlepiej jak to tylko możliwe. Mój trening przed Grand Prix był niesamowity. Nie uwierzyli byście. Byłem po tym bardzo zmęczony. Trochę się odbudowałem przed tą walką, ale nie czułem się tak dobrze jak w Grand Prix. Miałem wiele ciężkich walk w tym roku. Ludzie mówili mi, że nie powinienem walczyć znów z Nogueirą, ale jak ja nie będę walczył z Nogueirą, to kto ? (śmiech)
Pride: Co myślisz o zapowiedzi przejścia Mirko do UFC ?
Josh: To był szok, ale prawdopodobnie to jest dla niego dobre. Mam nadzieję, że doda pas UFC do swojej kolekcji.
Pride: W tym roku będzie wiele gal w Ameryce. Myślę, że wystąpisz przynajmniej na jednym z tych widowisk ?
Josh: Kiedy yłem w New Japan Pro-Wresling, to powiedziałem, że jestem New Japan pro-wrestler. Chociaż jestem w Ameryce, to jestem fighterem PRIDE. Moim ringiem jest moja narodowość. Chcę uczynić wszystko by ludzie byli dumni z jakiejkolwiek organizacji do której należę.
Pride: Prawdopodobnie będziesz miał możliwość spotkania Fedora w walce o tytuł.
Josh: Oczywiście, chcę być najlepszy, Chcę z nim walczyć jeśli będę mógł. Jeśli wygram, to myślę, że Amerykańscy i Japońscy fani będą zachwyceni.


James Thompson

Pride: Yoshida próbować walczyć z tobą w stójce. Co o tym myślisz ?
James: Dzięki niemu mogłem wygrać walkę. Yoshida jest judoką, jest silnym grapplerem, więc było bardzo dobrze, że zdecydował się by wyjść i boksować.
Pride: Czy myślisz, że to był powód Twojej wygranej ?
James: Jak powiedział Yoshida w poprzednim wywiadzie, siła woli jest ważna, myślę, że to była właśnie siła woli. Otrzymałem propozycję 23 grudnia i nie mogłem trenować do walki z nim, ale postarałem się najlepiej jak mogłem.
Pride: Czy czułeś się dziwnie, gdy Yoshida wypadł z ringu ?
James: Tak, Yoshida nie ruszał się po wypadnięciu z ringu, myślałem, że sędzia powinien przerwać pojedynek, ale tego nie zrobił. Zużyłem wcześniej bardzo dużo energii, ale ciągle byłem w stanie znaleźć trochę siły.
Pride: Co masz wygolone na głowie ?
James: Jest napisane: MEGA PUNK. Moje włosy rosną szybko, więc może być trudne do przeczytania.
Pride: Jakie masz cele na ten rok ?
James: 2006 rok był dziwny. Przegrałem z Fujitą po sześciu miesiącach oczekiwania po poprzednim Shockwave. Byłem bardzo zdołowany, ale cieszę się, że pokonałem dzisiaj Yoshidę. Bardzo się również cieszę, że fani mnie wspierali.

Takanori Gomi

Pride: Twoja walka szybko się zakończyła
Gomi: To nie była walka o mistrzostwo, więc chciałem po prostu walczyć na luzie. Potoczyło się znakomicie.
Pride: Powiedz nam o zakończeniu
Gomi: Kiedy uderzyłem Ishidę i upadł na tyłek, już widziałem to w jego oczach. Ciosy bardzo go zraniły.
Pride: Ishida patrzył na ciebie bardzo pewnie przed walką.
Gomi: Próbuję nie patrzeć na oczy moich przeciwników. Patrzył się na mnie ? Cóż, to jest moja trzecia gala SHOCKWAVE, więc byłem bardzo zrelaksowany podczas walki.
Pride: Tą walką powróciłeś na szczyt.
Gomi: Tak, to dobrze, bo ludzie mówili, że on jest niedobrym przeciwnikiem dla mnie.
Pride: Jakieś trudności ?
Gomi: Jestem profesjonalistą, więc najgorsze dla mnie jest nie bycie oglądanym przez fanów. Jeśli mnie nie widzą, to nie jestem profesjonalistą. To jest mój powód by żyć.
Pride: Czy jesteś znów zmotywowany ?
Gomi: Tak, chcę zdobyć świat. Mam jeszcze dwa lata do 30, więc chcę walczyć na luzie.
Pride: Zdobyć świat ?
Gomi: Kocham PRIDE, więc mam nadzieję, że będzie dalej się wspaniale rozwijać tak jak do tej pory. Chcę by cały świat nas zobaczył. Jako profesjonalista, mam nacelu zyskanie wyższego statusu.
Pride: Z kim konkretnie chciałbyś walczyć ?
Gomi: Melendez, Sean Sherk. Cóż walka z Sherkiem byłaby łatwą wygraną. Chciałbym walczyć z Mattem Hughesem i BJ Pennem.
Pride: Czy masz na myśli wejście do UFC jako reprezentant PRIDE ?
Gomi: Tak, Chcę walczyć w PRIDE, to zawsze jest wspaniała scena, tak jak dzisiaj. Chcę pokazać się światu w Las Vegas.
Pride: A co z Lightweight Grand Prix ?
Gomi: Po prostu ustawcie mnie w finałach Grand Prix (śmiech). Oczywiście preferowałbym jeden pojedynek. Zawsze jestem pod presją przed moimi walkami, ale dzisiaj czuję ulgę. Młodzi studenci na sali treningowej wspierali mnie. Mam nadzieję, że będą tutaj walczyć za kilka lat. Zamierzam zabrać ich dzisiaj na jakieś jedzenie. Bardzo się cieszę, że są dzieciaki, które mnie podziwiają. Chciałem iść od razu do uczniów na salę treningową i podzękować im jak tylko wygrałem. Wspierali mnie w moim powrocie. Kiedy zaczęliśmy w lipcu nie mogłem zrobić imprezy z moimi studentami, więc bardzo chcę z nimi teraz porozmawiać.
Pride: Czy będziesz walczył w Las Vegas w Lutym ?
Gomi: Tak. Zasady powodują, że trudno jest złapać kontuzję. Spróbuję nie imprezować zbytnio w styczniu (śmiech). Zbyt dużo imprezowałem wcześniej w tym roku (śmiech). Mam swoich studentów, więc wszystko będzie dobrze.
Pride: Genki Sudo zapowiedział swoje odejście. Czy wiedziałeś o tym ?
Gomi: Słyszałem o tym. Szczerze mówiąc, to jest smutne. Chciałbym by robił jak najwięcej dla MMA i w TV. To jest smutne.

Mitsuhiro Ishida

Pride: Jak się czułeś wychodząc do walki z Gomim ?
Ishida: Nie pamiętam, więc nie wiem. Szedłem spowrotem do przebieralni kiedy zrozumiałem gdzie jestem.
Pride: Jak dużo pamiętasz ?
Ishida: Pamiętam wejście Gomi i pamiętam jak go kopnąłem.
Pride: Uderzyłeś dużo middle kicków w dzisiejszej walce.
Ishida: Chciałem go kopać bardzo dużo, ale w końcu okazało się, że za bardzo kopałem, bo można się nadziać na kontry gdy kopie się w ten sposób.
Pride: A co z lowkickami ?
Ishida: Także chciałem kopać dużo lowkicków.
Pride: Byłeś zdenerwowany ?
Ishida: Tak, ale to była taka sama nerwowość jaką czuję przed każdą walką.
Pride: Byłeś zdenerwowany z powodu Gali noworocznej, czy z powodu walki z Gomim ?
Ishida: Nie wiem, myślę, że nie, ale kto wie ?
Pride: Co myślisz o filmie przed walką ?
Ishida: Tak na prawdę, to go nie oglądałem. zawołano mnie do wyjścia i zupełnie nie pamiętam co w nim było.
Pride: Kiedy po raz ostatni rozmawiałeś z Yamadą, Twoim trenerem ?
Ishida: Rozmawiałem z nim dwa dni temu, ale nie o strategii. Czuję się bardziej zrelaksowany gdy on jest w pobliżu.
Pride: Czy jego nieobecność miała jakiś wpływ na ciebie ?
Ishida: Może. Zdecydowanie lepiej się czuję, gdy jest w pobliżu.
Pride: Czy przegrana Kawajiri miała wpływ na ciebie ?
Ishida: Kawajiri powiedział, że zrobił wszystko co mógł, więc raczej nie miała wpływu.
Pride: Jaką miałeś strategię na Gomiego ?
Ishida: Chciałem uderzać go middle kickami. Gdy zmniejszyłby się dystans między nami, miałem zamiar go chwycić, ale zostałem pokonany zanim miałem okazję do tego.
Pride: Jakieś nadzieje na nowy rok ?
Ishida: Właśnie przegrałem, więc żadnych, zupełnie.

Kazuyuki Fujita

Pride:Co czujesz o walce, kiedy już jest po wszystkim ?
Fujita: Doświadczenie w wrestlingu mojego przeciwnika jest daleko, daleko przed moim, więc przyjąłem pozycję obronną. Chciałem wyrazić mój szacunek dla niego, że miał tyle dumy w sobie by pojawić się na ringu.
Pride: Jakie są twoje wrażenia odnośnie Kurtanidze ?
Fujita: Jego natarcia były bardzo intensywne. Nie mogłem sobie pozwolić na żaden błąd.
Pride: Z kim chciałbyś walczyć ?
Fujita: Jest ich mnóstwo. Jest mnóstwo fighterów, których muszę pokonać, by wejść na szczyt.
Pride: Szczyt ?
Fujita: Oczywiście, ponieważ walczę w PRIDE, chcę być najlepszy.
Pride: Czy czułeś, że Twoje uderzenia działają ? Wyglądało, że krótki górny prawy (??short upper right) trafiał.
Fujita: Tak, działały, jednak nie pamiętam, czy to były lewe czy prawe.
Pride: Czy chciał wykonać rzut ?
Fujita: Tak, jego natarcie było niesamowite. Robiłem wszytko co mogłem, by uniknąć rzutu.
Pride: Wyglądało na to, że Kurtanidze wyglądał na nieprzywykłego do uderzania ludzi w twarz.
Fujita: Nie wiem, Być może podświadomie celował w moją twarz.
Pride: Po przegranej z Silvą powiedziałeś, że to nie koniec. Czy ta walka, to był dobry nowy początek ?
Fujita: Myślę, że to dobry początek.

Eldari Kurtanidze

Pride: Jakie są twoje wrażenia odnośnie Fujity ?
Kurtanidze: Jak powiedziałem wcześniej, Fujita zajmuje się MMA dłużej niż ja, i wiedziałem, że jest bardzo sprytnym fighterem. Potwierdziło się to w tej walce.
Pride: Jak odczułeś swoją pierwszą walkę MMA ?
Kurtanidze: Czułem, że MMA jest zdecydowanie walką dla prawdziwych mężczyzn. Moje wrażenie jest takie, że to sport dla profesjonalistów i mam nadzieję, że to dobre doświadczenie dla mnie.
Pride: Czy będziesz kontynuował karierę w MMA ?
Kurtanidze: Ciąglę o tym myślę. Jak już powiedziałem, jeśli wywarłem silne wrażenie na wszystkich, to prawdopodobnie zobaczą mnie znowu. Jednak nie wiem, co się zdarzy w przyszłości.

Akihiro Gono

Pride: Co czujesz po walce ?
Gono: To nudne pytanie. Zapytaj mnie o coś konkretnego. Był jeden głos za Kondo, więc sędziowie ciągle wyglądają na ślepych. Moim zdaniem, bardzo dobrze dzisiaj walczyłem. Kiedy uderzyłem pierwszym prawym, uszkodziłem rękę. Nie mogłem tą ręką używać siły nawet podczas klinczu i stwierdziłem, że będzie niemożliwością zranić go za pomocą tej ręki. Ponieważ nie mogłem zyskać żadnych punktów w ten sposób, więc pomyślałem, że mogę uderzać lewą oraz nogami. Chcę siebie samego pochwalić za tę walkę, bardziej niż za inne jakie miałem w tym roku. Sędzia, który głosował na Kondo jest na prawdę ślepy.
Pride: Czy walka wyglądała inaczej niż oczekiwałeś ?
Gono: Była inna. Nie powiem, że mogłem go znokautować, ale jeśli moja prawa ręka byłaby w porządku, to bym walczył lepiej. Kondo zmęczył się znacznie wcześniej niż ja. Myślę, że kontrolowałem walkę.
Pride: Kondo powiedział, że ten rewanż rozstrzygnął sprawy między wami. Jak myślisz ?
Gono: Cieszę się, że Kondo tak powiedział, ale nie myślę, że rozstrzygnął. Zostałem okropnie zbity w ostatniej walce, a teraz wygrałem decyzją 2-1. Jednak technicznie myślę, że jestem na wyższym poziomie.
Pride: Co myślisz o swoim wejściu ?
Gono: Było zimno. (śmiech). Zostałem uratowany przez Little Kiyohara. (śmiech).
Pride: Jak nazywa się team, którego ubiór miałeś na sobie ?
Gono: Nie myślałem o tym. (śmiech). Tym razem nie myślałem o wielu rzeczach, w tym o nazwie teamu. To nie było na poziomie Genki Sudo czy Kid Yamamoto, ale dudżet miało taki jak przeciętna miesięczna płaca człowieka na etacie.
Pride: Słyszałem, że będziesz miał operację. Jakie masz plany na przyszłość ?
Gono: Będę miał operację i zamierzam odpocząć przez 4-6 miesięcy. Powrócę jako nowy Gono.
Pride: Gdzie jesteś kontuzjowany ?
Gono: Mam problem z kością. nie jest złamana, ale myślę, że jest przesunięta.
Pride: Jakie masz plany na nowy rok ?
Gono: Robić co chcę i sprawić, by wszyscy mnie szanowali. Chcę zostać być fighterem, który robi to co chce.

Yuki Kondo

Pride: Co czujesz ?
Kondo: Myślę, że nie byłem wystarczająco dobry.
Pride: Coś konkretniej ?
Kondo: Gono był lepszy ode mnie. Zużyłem więcej siły niż on.
Pride: Czy zdenerwował Cię styl walki Gono ?
Kondo: Nie zdenerwowałem się, ale złapał mnie w swojej strategii.
Pride: Jaka była Twoja strategia przed walką ?
Kondo: Zrelaksować się i zachować siłę na walkę.
Pride: Co z krwią w Twoim oku ?
Kondo: Pochodzi z zadrapania, które miałem w czasie treningu. Dostałem cios w oko i widzenie miałem rozmazane
Pride: Jakie masz cele na nowy rok ?
Kondo: Myślę, że obecnie nie jestem wystarczająco dobry by walczyć w PRIDE, bo tutaj przybywają najlepsi fighterzy na świecie. Powalczę gdzieś indziej i zrobię wszystko by tu wrócić.
Pride: Co myślisz o wejściu Gono ?
Kondo: Było śmieszne. Czekałem na nie i zobaczyłem je z najlepszego miejsca na sali. Było śmieszne i zrelaksowało mnie.
Pride: Jesteś zadowolony z decyzji ?
Kondo: Tak, jestem zadowolony.
Pride: Czy myślisz, że to kończy sprawy między wami ?
Kondo: Tak myślę, że wszystko jest zakończone.
Pride: Jak myślisz, jaka była przyczyna Twojej porażki ?
Kondo: Moje złe zachowanie. Byłem pewien siebie, ale nie walczyłem dobrze. Powinienem ruszać się aktywniej.
Pride: Jakie są Twoje cele na nowy rok ?
Kondo: Więcej walczyć i stać się lepszym fighterem.


Mauricio Rua

Pride: Co czujesz po walce ?
Rua: Walczyłem za pomocą wszystkiego co miałem. To była bardzo twarda walka. Nakamura był niesamowicie silnym przeciwnikiem. Rozmawiałem z moim teamem i osobiście myślę, że mógłbym walczyć znacznie lepiej.
Pride: Tym razem nie widzieliśmy twoich normalnych pełnych energicznych ataków.
Rua: Szczerze mówiąc, próbowałem moich standardowych energicznych ataków kilka razy, ale Nakamura przestudiował mnie bardzo dobrze. Fani byli zadowoleni z tej walki, więc jeśli to możliwe, to chciałbym mieć rewanż z Nakamurą i skończyć go.
Pride: Co było dobrego w walce ze strony Nakamury ?
Rua: Chciałem zrobić stompy, ale nie pozwolił mi na to.
Pride: Jakim sposobem ?
Rua: Nakamura przestudiował mój styl walki. Widział, że nadchodzą stompy i szybko wstawał.
Pride: Wyglądało, że mogłeś go poddać gdy byłeś za jego plecami. Jak myślisz, dlaczego udało mu się uciec ?
Rua: Doskonale się bronił. Po prostu utrzymywałem pozycję bez używania energii.
Pride: Co myślisz o mijającym roku ?
Rua: Myślę, żę to był dla mnie zadziwiający rok. Pokonałem kontuzję, którą odniosłem w walce z Colemanem i złożyłem obietnicę Fujimar, że od teraz będę już wygrywał.
Pride: Czego się spodziewasz po roku 2007 ?
Rua: Chcę dalej wygrywać i chcę zaliczyć perfekcyjną wygraną na następnym SHOCKWAVE.
Pride: Czy są fighterzy, z którymi chciałbyś walczyć ?
Rua: Chcę rewanżu z Colemanem bo przegrałem wtedy przez wypadek. Myślę, że fani chcą to również zobaczyć. Mam nadzieję, że PRIDE zorganizuje tę walkę.

Kazuhiro Nakamura

Pride: Jakieś kontuzje ?
Nakamura: Zraniłem nogę, kiedy blokowałem low-kicka w pierwszej rundzie.
Pride: Czy bolała podczas walki ?
Nakamura: Tak, Bolała kiedy blokowałem kopnięcie i później zraniłem kolano na ziemi kiedy chciałem chronić nogę.
Pride: Czy miało to wpływ na walkę ?
Nakamura: Wpływało kiedy byłem w stójce.
Pride: Czy jesteś zadowolony z walki ?
Nakamura: Może nie powinienem tak powiedzieć, bo przegrałem walkę. Czułem się dobrze przed walką.
Pride: Jak dałeś radę uciec, gdy Rua miał twoje plecy ?
Nakamura: Szczerze mówiąc było kilka sytuacji w których myślałem o poddaniu, ale słyszałem skandowanie fanów i wiedziałem, że nie mogę się poddać, więc to przemogłem.
Pride: Shogun powiedział, że chciałby rewanżu z tobą. Co o tym myślisz ?
Nakamura: Jeśli tak mówi, to chciałbym również, jeśli będzie sposobność. Jednak najpierw muszę wykurować nogę.
Pride: Jak odczułeś trójkątne duszenie rękami (katagatame) ?
Nakamura: Technicznie było dopięte, ale nie złamało mojego ducha.


Gilbert Melendez

Pride: Co myślisz po walce ?
Melendez: Jestem szczęśliwy, że kontrolowałem pojedynek. Jestem szczęśliwy, że wygrałem walkę, która była wojną. Ta walka była testem dla mojej siły woli. Myślę, że Kawajiri także pokazał niesamowitą siłę woli.
Pride: Jak porównasz siłę Kawajiri do swoich oczekiwań ?
Melendez: Była mniej więcej taka jakiej oczekiwałem. On jest w końcu numerem 3 na świecie. Jego uderzenia uległy poprawie. Był takim fighterem jakiego oczekiwałem.
Pride: Jakie masz cele na nowy rok i z kim chciałbyś walczyć ?
Melendez: Chcę zostać mistrzem PRIDE. Chcę walczyć z Gomim. Chcę walczyć z Gomim by zostać mistrzem. Mam wiele szacunku dla Gomiego.
Pride: Oglądałeś walkę Gomiego ?
Melendez: Oglądałem. To była niesamowita walka i pokazał, że ma niesamowicie brutalne możliwości i talent. Jest rzeczywiście wspaniałym fighterem.


Tatsuya Kawajiri

Pride: Jak się teraz czujesz ?
Kawajiri: Użyłem wszystkiego co posiadam, ale mój przeciwnik był twardy.
Pride: Czy jesteś niezadowolony z decyzji sędziów ?
Kawajiri: Znokdaunowałem go w pierwszej rundzie i myślałem, że wygrałem, ale to nie ja decyduję. To zależy od sędziów, więc jestem usatysfakcjonowany.
Pride: Jakie były silne strony Melendeza ?
Kawajiri: Jego wytrzymałość. On po prostu ciągle idzie do przodu. Może również przyjąć cios.
Pride: Czy dostałeś jakieś ciosy, które cię zraniły ?
Kawajiri: Przyjąłem ciosy w czoło, więc nie ma zbyt wielu uszkodzeń. Jednak były one mocne.
Pride: Czy zamierzasz uczestniczyć w gali SHOOTO w lutym ?
Kawajiri: Taki mam plan.
Pride: Z którymi fighterami chciałbyś walczyć ?
Kawajiri: Hansen łatwo przegrał i ja też przegrałem, więc teraz nie wiem. Zostawię to panu Sakamoto (promotor SHOOTO).
Pride: Masz jakieś cela na nowy rok ?
Kawajiri: Muszę bardziej dbać o wszystko. Mam parę słabych punktów w uderzaniu i grapplingu. Dzisiejsza walka była dla mnie nowym doświadczeniem. Była bardzo wyrównana i była zaletwie malutka różnica między nami. Przegrałem, ale myślę, że zyskałem wiele.
Pride: Oglądałeś walkę Gomi i Ishidy ?
Kawajiri: Widziałem. Gomi był silny. Tylko oni dwaj wiedzą tak na prawdę co się stało w tej walce, więc nie mam tu wiele do powiedzenia.
Pride: Co w sprawie Grand Prix w nowym roku ?
Kawajiri: Przegrałem, więc nie wiem czy będę mógł uczestniczyć. Powróciłem do punktu wyjścia.


Kiyoshi Tamura

Pride: Co myślisz o walce ?
Tamura: Spodziewałem się, że potrwa trochę dłużej, ale tak się złożyło, że zakończyła się KO. Na prawdę myślałem, że potrwa dłużej.
Pride: Czułeś, że kolano trafiło odpowiednio ?
Tamura: Tak
Pride: Czemu kłóciłeś się z sędzią ?
Tamura: Byłem podniecony. Czułem, że kolano trafiło i uderzyłem go potem jeszcze dwa razy. Może sędzia nie rozumiał dlaczego Minowa upadł, ale jako fighter i jako ja osobiście nie mogłem znieść myśli, że muszę go kopać po twarzy.
Pride: Jakie było twoje odczucie Minowy ?
Tamura: Zwiększył wagę i myślę, że chciał iść na wymianę ciosów. Ważył 91 kg, więc jego ciosy były silne.
Pride: Był inny niż wcześniej ?
Tamura: Zupełnie inny. Ostatnim razem byliśmy bardzo ostrożni. Były ciosy, grappling i walka zakończyła sie decyzją sędziów.
Pride: Co z twoim wyzwaniem Yoshidy ?
Tamura: Chciałem rewanżu z nim od czasu gdy przegrałem z nim dwa lata temu i ciągle prosiłem o walkę. Ponieważ wygrałem tym razem, pomyślałem, że to jest dobra sposobność by go wyzwać.
Pride: Kiedy chcesz z nim walczyć ?
Tamura: Kiedykolwiek. Ponieważ przegrałem poprzednią walkę, to jestem pretendentem. Po prostu będę utrzymywał swoją formę, więc będę mógł walczyć kiedykolwiek on będzie gotowy. Następny ruch należy do strony Yoshidy.
Pride: Czy myślisz, że wygrana przez KO pomoże Ci w wyzwaniu ?
Tamura: Tak, byłem zafrasowany przed walką. Obawiałem się jak taki 37 letni fighter jak ja może wypaść na przeciw wzmocnionego Minowy. Specjalnie chciałem uderzać go kolanem, ale to jest bardzo rzadki przypadek by uderzyć kolanem tak czysto, więc nie wiem czy można to nazwać zbiegiem okoliczności, szczęściem czy czymś innym. Obawiałem się przed walką, ale ponieważ wygrałem, myślę, że mam prawo ruszyć do następnego celu.
Pride: Jakie są twoje cele na nowy rok, oprócz walki z Yoshidą ?
Tamura: Rewanż z Yoshidą i jeśli warunki będą sprzyjające , to chciałbym walczyć za morzem w Las Vegas.


Ikuhisa Minowa

Pride: Czy Twoje żebra są w porządku ?
Minowa: Tak, są całe. Przecież jestem nadczłowiekiem.
Pride: Co czujesz po pierwszej przegranej jako "Minowa Man" ?
Minowa: Oczywiście, chciałem wygrać. Przegrałem, ale myślę, że to był dobry początek. Chcę zbliżyć się do image pro-wrestlera, który mam w głowie.
Pride: Czy dalej będziesz używał w ringu nazwy "Minowa Man" ?
Minowa: Tak. Moim tematem jest "Birth".
Pride: Co czujesz po przegranej w debiucie "Minowa Mana" ?
Minowa: To było niefortunne, ale już jest OK. Już się nie boję.
Pride: Czym różnią się Ikuhisa Minowa i Minowa Man ?
Minowa: Normalnie jestem Ikuhisa Minowa, ale kiedy wkraczam na ring, staję się nadczłowiekiem. Dodałem "Man" by było to łatwiejsze do zrozumienia.
Pride: Jakie są cele Minowa Mana ?
Minowa: By stać się Kinniku Manem.
Pride: Z kim chce walczyć Minowa Man ?
Minowa: Chcę walczyć ponownie z Tamurą. Zgodził się na to w ringu. Jest jeszcze wielu, ale w tej chwili chcę znów walczyć z Tamurą.
Pride: Jakie są twoje cele na nowy rok ?
Minowa: Dopiero teraz o tym pomyślę. Myślę, że tak samo odpowiedziałem rok temu.


Shinya Aoki

Pride: Twoja walka skończyła się ...
Aoki: Wygrałem, więc wygląda na to, że to będzie dobry rok.
Pride: Jakiego rozwoju wypadków podczas walki oczekiwałeś ?
Aoki: Nie oczekiwałem, że skończy się tak szybko. Kiedy miałem obalenie, nie miałem zamiaru oddawania mu pleców.
Pride: Jak nazywasz to poddanie ?
Aoki: To jest duszenie stopami. [Notataka: Poddanie Aokiego jest również znane jako gogoplata]. Między przyjaciółmi nazywamy to również "whoa", więc mój narożnik kazał mi zrobić "whoa". (śmiech)
Pride: Jak odczuwałeś rajstopy ? ( ??? How did your tights feel ? - co za kretyńskie pytanie )
Aoki: Tak jak zwykle, ale skandowanie fanów było wspaniałe.
Pride: Czemu płakałeś po opuszczeniu ringu ?
Aoki: Mój ojciec nigdy nie chwali mnie, ale tym razem mnie pochwalił kiedy opuściłem ring. Byłem tak szczęśliwy, że zacząłem płakać.
Pride: Czy twój ojciec był w narożniku ?
Aoki: Był przy rampie wejściowej. Zawsze kupował bilety wejściowe, ale tym razem mogłem go zaprosić po raz pierwszy.
Pride: Jakie imiona mają rodzice ?
Aoki: Mój ojciec to Tadashi, a mama - Misuzu.
Pride: Jak myślałeś, że potoczy się walka rozpatrując uderzenia ?
Aoki: Hansen nacierał na mnie bardzo, ale ja natarłem z moim grapplingiem i moje natarcie wygrało.
Pride: Ostateczny termin obrony twojego tytułu SHOOTO to luty. Czy masz już ustawioną obronę tytułu ?
Aoki: Jeszcze nie wiem. Nic nie mogę powiedzieć, przed początkiem roku.


Joachim Hansen

Pride: Jak czujesz się po walce ?
Hansen: Czuję się okropnie.
Pride: Czy spodziewałeś się duszenia stopami ?
Hansen: Znam tę technikę, więc to przewidziałem, ale nie byłem gotów na jego gibkość.
Pride: Jaka była Twoja strategia na tę walkę ?
Hansen: Chciałem uderzać. Wiedziałem, że będzie chciał chwytać (grapple), ale dobrze złapał moją kopiącą nogę kiedy uderzyłem low-kickiem i udało mu się sprowadzić mnie na ziemię.
Pride: Czy zostałeś już kiedyś poddany duszeniem stopami ?
Hansen: Nigdy. Stosowałem to na innych ludziach, więc znałem już tę technikę.

Memento mori

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Również obejrzałem kilka z tych wywiadów. Tego nie można nazweać tłumaczeniem, raczej zapisem znaczenia wypowiedzi rozmowówców.

W przypadku Fedora jest to dość uzasadnione, bo Fedor odpowiadał po rosyjsku, Mino natomiast odpowiadał po angielsku a i tak na stronie Pride nie było bezpośredniego przełożenia na tekst. Myślę, że oni to robią tak, że najpierw tłumaczą wypowiedź rozmówcy na japoński, trochę skracają,a potem tłumaczą na angielski. Na koniec ja to przetłumaczyłem i wyszło tyle, że mniej więcej to jest to co Panowie powiedzieli.

Myślę, że właśnie to skrócenie powoduje wrażenie butności wypowiedzi.
Z drugiej strony Fedor jednk powiedział, że wcale nie było tak ciężko i również kilkukrotnie, że nie było żadnego zagrożenia i przez cały czas kontrolował sytuację.

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4553
pewnosc Fedora mnie rozbroiła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Good job!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 412 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7408
Świetna robota

Możesz mieć lepsze i gorsze dni, ale bez względu na to co się dzieje, musisz trenować.Wtedy są rezultaty! Joe Moreira

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 482 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1835
dobra robota

....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
dzięki delly, mi najbardziej podoba sie postawa mino, jego szacunek dla innych fighterów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 563 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6575
danke!

"srali muchy bedzie wiosna" - moj stary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fiodor naprawdę chyba troszkę za pewny siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
SOG ;) wlasnie tego szukałem

________FIGHT__________

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 154 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 918
Rzeczywiście Fiodor bardzo się dziwnie wypowiadał, bo w czasie walki np. przy pierwszej próbie armbara w jego wykonaniu to raczej Hunt się wyswobodził, a nie Fiodor zmieniał pozycję. No ale może on wie lepiej, był tam .

Ja osobiście jestem fanem Hunta, bardzo mi się podoba jego wytrzymałość i śmiałość w ring (np. walka z Silvą), jak zakładał armbar Fiodorowi to byłem wniebowzięty, ale no cóż . Ciekawe kogo mu teraz dadzą, znów 2, 3 japończyków może.

Dobra była wypowiedź Jamesa Thompsona, cieszyłem się, że walczyliśmy w mój sposób itd. a z tego co pamiętam prawie wybrał K/O jak przyjął serię po łbie. W ogóle Thompson to mój idol, mr. DVD.

A tak w ogóle to chciałem sie przywitać z innymi forumowiczami, śledzę forum już z rok, ale nie miałem wcześniej nic do powiedzenia .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zobaczyc gale na zywo!

Następny temat

Georges St. Pierre nie zawalczy w lutym

WHEY premium