SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyszczuplenie lydek...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 54900

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej :) Mam do Was jedno male pytanko - jake cwiczenia oprocz wspiec na palcach pomoga wyszczuplic lydki (i nie mowcie ze mam wlezc na stepper albo pobiegac o raz - mam rozwalone kolana, dwa moje lydki sobie rosna...) chodzi mi konkretnie o ich wewnetrzna strone. Z gory dzieki za pomoc :)

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam



Na wstępie warto byłoby ustalić, czy grube łydki są efektem dobrze rozwiniętych mięsni czy raczej tkanki tłuszczowej. W przypadku kobiet najczęściej przyczyną jest tkanka tłuszczowa i często opuchlizna związana z przemęczeniem dolnej partii ciała, chociażby przez pracę w pozycji stojącej. W przypadku dużej ilości tkanki tłuszczowej problem rozwiąże redukcja. I tutaj kluczowe nie są ćwiczenia, tylko odpowiednia dieta z ujemnym bilansem kalorycznym. Nie da się miejscowo spalać tłuszczu, więc ćwiczenia na łydki bynajmniej ich nie wysmuklą. Jak zabrać się za układanie diety ? Odsyłam do wartościowej lektury:

https://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety


Jeśli natomiast przyczyną są dobrze rozwinięte mięsnie łydki to pozbycie się problemu będzie bardzo ciężkie. Wielkośc tych mięsni w dużej mierze uwarunkowana jest genetycznie i wówczas nie da się tak łatwo pozbyć masy z tego rejonu. Najlepiej w tym wypadku dobudować mięsni na uda i górę ciała, by wyrównać proporcje. Jednakże warto dodać, że takie sytuacje zdarzają się skrajnie rzadko.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Missy ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1897 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9840
Proponuje ci szybkie chodzenie zamiast biegania przez okolo 40 minut do 1godz(3-5 razy tygodniowo).Szybki chod nie kladzie takiego nacisku na stawy jak bieganie.Pamietaj aby stosowac interwaly(zmieniaj intensywnosc chodu-najpierw rozgrzewka, potem zwieksz intensywnosc...);sluchaj swojego ciala kiedy musisz zwolnic a kiedy przyspieszyc. Taka jest moja opinia na ten temat i w moim przypadku chod zadzialal znakomicie w zmiejszeni obwodu lydek. Jak biegalam to efekt byl odwrotny, jeszcze wiecej urosly.Troch na ten temat jest w archiwum wiec jak nie bedzie ciebie zadawalala moja sugestia to proponuje poszperac i znalezc cos obszerniejszego na ten temat w wyszukiwarce.
Pozdrawiam

Magdalena Lipinska
1

po"grubas" w dziale fitness
Satisfaction lies in the effort, not in the attainment

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja jestem przerażony jak bardzo "zleciały" mi łydki przez biegi, ale Ty wykluczasz taki rodzaj treningu. Myślę, że propozycja chodu może tu być skuteczną alternatywą, z tym że łydki z pewnością bardziej będą pracować starając się maszerować na palcach. Chodząc klasycznie - z naciskiem na piety, czy "na równej stopie" - w wysiłu biorą głównie udział górne partie nóg (czworogłowe uda). Maszerując w ten sposób, że stawiasz ciężar ciała na przednią część stopy unikasz problemu związanego z biegiem (przeciążenia kolan), a uzyskujesz trening aerobowy łydek mogacy stanowić skuteczny i przyjemny zamiennik i modyfikację wspięć na palcach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Serdecznie dziekuje za sugestie, wyprobuje je zaraz po powrocie do domu i bede meldowac na biezaco o postepach :) Biegi wykluczam z dwoch powodow, po pierwsze przez kolana a po drugie dlatego ze moje lydki bardzo biegi lubia i ciagle zwiekszaja obwod, jak tak dalej pojdzie to zgubie zupelnie proporcje nog... Szybki marsz moze byc bardzo dobra alternatywa ;) Jeszcze raz dzieki :)

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Mam inne zdanie nt. wpływu marszu na kolana. Maszerując wysuwamy wyprostowaną nogę do przodu, a potem opadamy na nią, i cały impet przechodzi przez kolano. Gdy miałem rozwalone wiązadła krzyżowe, miałem ogromne kłopoty z chodzeniem, za to truchtać mogłem bezboleśnie. Przy truchcie nogi nie prostują się do końca, oszczędzając kolana, a co najważniejsze, unosi się je nad ziemię tylko na tyle, żeby nie zaryć w glebę . Co do wyszczuplenia łydek, to jak zawsze są dwie różne kwestie: czy je odtłuścić, czy zmniejszyć mięśnie. Ćwiczenie w zakresie aerobowym je odtłuści. Na mięśnie oddziałujemy treningiem anaerobowym (siłowym - tj. wspięcia - lub biegiem na długu tlenowym). Trening taki wprowadza mięśnie w stan katabolizmu. Jeśli chcemy, żeby się zmniejszyły, musimy utrzymać ten stan jak najdłużej, więc po treningu nic poza mineralką .

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jogger - najpierw je odtluszcze a pozniej zobacze czy mi sie podobaja :) Z chodzeniem nie mam raczej problemow ale juz biegi i jazda na rowerze to nic tylko bol. Serdeczne dzieki, sprawozdanie w czasie wakacji z kafejki :)

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Missy ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1897 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9840
Zycz ci udanej zabawy i odpoczynku na wakacjach.

Magdalena Lipinska

po"grubas" w dziale fitness
Satisfaction lies in the effort, not in the attainment

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
widze, ze znowu problem kobiet z duzymi lydkami. no coż powiem, Stassi.. mam ten sam problem i chyba najlepiej by było gdybym przestała sie tynm przejmować.. straciłam nadzieje, ze one kiedys zmaleją.jak na razie biegam, jeżdżę na rowerze, koniach i nie chce z tego rezygnować.. sądze z moje nieszczesne łydki beda ciagle rosnąć( co zresztą napawa mnie przezrazeniem )ale znajdz mi trening aerobowy bez uzycia łydek! wlaściwie to chodzenie mogłoby być dobre, ale ja mimo wszystko wole biegać..
z ciekawości jaki masz obwód?
jak znajdziesz skuteczny sposób na zmniejszanie to daj znać!
ps. mój problem to mięśnie, tłuszczu to raczej w nich chyba nie za dużo
Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 303 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2265
a ja robie dokladnie jak kasia1 no bo co sie przejmowac jak i tak nic na nie nie poradzisz? chociaz zauwazylam poprawe (zmniejszenie) po zajeciach na stepie ale jak wcale nie chodze na step ani nie biegam to juz w ogole jest super :) takze albo albo... albo sport albo fajne lydki. ja mam gdzies 38-36cm w zaleznosci czy trenuje czy nie. ktos mnie przebije?? ;)

chatcat
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
heh watpie zeby Ci to wyszczuplilo lydki ... ja mam od zawodow w chodzeniu i bieganiu na dlugie dystanse grobe i rozbudowane nogi chociaz nie wie mmoze Tylko ja tak mam w kazdym razie mam duzo masy miesniowej w nogach...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Nie przjmujcie się dziewczyny ja kocham umięśnine łydki u kobiet(i pewnie nie tylko ja) jeżeli nie są otłuszczone to wszystko jest ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

8 KG ?

Następny temat

aeroby-kilka pytan

WHEY premium