SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysoki wzrost, niska waga, suplementacja dla początkującego

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 854

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13
Witam,
Mam 20 lat i przy 195 cm wzrostu ważę zaledwie 75 kg, chyba nikt nie ma wątpliwości, że jestem ektomorfikiem. Mam też strasznie szybką przemianę materii, co ma swoje zalety przy treningu biegowym, ale jest uciążliwe przy siłowym.
Trenuję 4 dni w tygodniu dorzucając do tego 2 razy trening biegowy (docelowo chciałbym dorzucić 1 trening biegowy jeszcze), czyli 2 dni w tygodniu trenuję siłowo + bieganie, a 2 dni tylko siłowo.
Moja dieta składa się głównie z ryżu, makaronu, kurczaka, indyka czy wołowiny, czasami wejdzie schabowy z ziemniakami na uczelni. Na śniadanie jest gorzej, staram się jeść płatki owsiane czy bułki z twarogiem, ale z samego rana czasami brakuje mi czasu na ich przygotowanie. Ze względu na studia nie mam zawsze możliwości przygotowania i zjedzenia ogromu posiłków, pomijając fakt, że nie przywykłem też do tak nagłego skoku zapotrzebowania kalorii i zwiększenie ilości posiłków nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Ratuję się uczelnianą stołówką, ale nie zawsze jest to wyjście, do tego jest mało optymalne cenowo. Chciałbym zacząć jakąś suplementację żeby zwiększyć swoją masę. Nie chciałbym się ładować niepotrzebnie wszystkim co mi wcisną w sklepie, dlatego piszę tutaj o poradę. Ilość supli na rynku jest ogromna, a ja chciałbym brać je z głową i tylko te, które są mi potrzebne do osiągnięcia rezultatu. Nie wiem jaką odżywkę białkową wybrać, których firm unikać i na co dokładnie zwracać uwagę przy wyborze suplementu.


Zmieniony przez - haaqu w dniu 2016-11-27 12:36:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12096 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234919
Celuj w podstawowe wpc. Kreatyna+ba i styka;) mozesz oprzec na allnutrition suplementacje. Maja tanie produkty i sa apoko skladowo
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13
Dzięki wielkie,
ba rozumiem że to beta alanina?

czy mogę z kreatyną wjechać później? Tzn czy będzie okej jak wejdę najpierw z samym koncentratem wpc i ba a potem jak już trochę więcej potrenuję to zacznę z kreatyną? Czy nie ma sensu większego?
A może gainer? Czy lepiej się trzymać "zwykłego" białka serwatkowanego?


Zmieniony przez - haaqu w dniu 2016-11-27 14:23:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9061 Napisanych postów 82756 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699878
Czy będziesz brał odżywkę białkowa czy wyglowodanoeo-białkowa to będzie zależne od braków w Twojej diecie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Od kiedy istnieje SFD?

Następny temat

Beta alanina - dziwne granulki. Mozna brać ?

WHEY premium