SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysoka aktywność fizyczna - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 400

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 411
Hej, ćwicze na siłowni dość często min 5 razy w tygodniu. Zdarza się że chodzę 2 razy dziennie z tym że jak idę drugi raz to robię cardio np schody ok 50 minut. Do tego codzień jeżdżę na rowerze po ok 25 km. Dużo się ruszam ale też jem ile potrzeba. Od 3 dni stopniowo nasila mi się ból w pachwinie na dole prawej strony brzucha aż do boku i pleców...dziś musiałam wziąć leki przeciwbólowe. Raz kiedyś tak miałam jak Dużo trenowałam itd myślicie że to może być od przesadnych treningów/ aktywności? Kurcze czułam się dobrze, zawsze mam dużo energii. Nawet dziś mimo bólu byłam 2 razy na siłowni plus rower I ból się nasilił...nie wiem co myśleć. Czy ktoś z was tak miał? Czy to faktycznie przez te przesadną aktywność? (Tak wiem że przasadzam z aktywnością ale nie lubię siedzieć i nic nie robić) proszę o rady nie o hejt. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33125 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Wiecej nie znaczy lepiej a tutaj zdecydowanie za duża aktywność a czy ma to wpływ na takie dolegliwosci bólowe to ciężko powiedzieć ,.Pamiętaj że organizm musi mieć czas na regeneracje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160534 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234796
Dużo się ruszam ale też jem ile potrzeba. Od 3 dni stopniowo nasila mi się ból w pachwinie na dole prawej strony brzucha aż do boku i pleców...dziś musiałam wziąć leki przeciwbólowe. Raz kiedyś tak miałam jak Dużo trenowałam itd myślicie że to może być od przesadnych treningów/ aktywności?

witaj, byc moze zbyt szybko i gwałtownie zaczelas az tak duza intensywnosc treningowa :) jak bol nie ustepuje, tlyko sie nasila to polecam konsultacje z fizjoterapeutą. Tutaj przyczyn moze byc wiele. Od przeciążeń poprzez naciagniecia, ograniczenia mobilnosci, czy tez problemow z ustawieniem miendicy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
W końcu organizm upomni się o orpoczynek regeneracje jakość snu. Przeanalizuj swoją aktywność i pozostałe aspekty zzdrowego trybu/stylu życia im szybciej tym lepiej w sensie nie dojdzie do katastrofu..
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie jest niczym zaskakującym to, że im większą mamy aktywność fizyczną i im bardziej eksploatujemy nasz organizm, tym bardziej to zużywamy i narażamy na różnego rodzaju kontuzje i urazy. Działa to tak samo w drugą stronę. Brak lub też bardzo niska aktywność fizyczna również będzie wpływała niekorzystne na nasze zdrowie. Sugeruję ułożyć plan treningowy z sensem, a nie im więcej, tym lepiej. Nie na tym to polega. Szczególnie, jak dobrze rozumiem, jesteś kobietą. Taka aktywność fizyczna nie będzie miała pozytywnego wpływu na pracę Twojej tarczycy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Jest takie mądre polskie przysłowie - nadgorliwość gorsza od faszyzmu. :P

Przeczytaj to co sam napisałeś w powyższym poście i zadaj sobie pytanie jako osoba trzecia, czy to duża ilośc aktywności :D Jak będziesz potrzebował potwierdzenia to spytaj sie jakiegoś kolegi z pracy, który jest przysłowiowym Januszem „czy to duzo”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 411
Dziękuję wszystkim za rady:) dziś ból mniejszy i robię przerwę w treningach na kilka dni. Postaram się mniej ruszać bo faktycznie jest tego za dużo:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160534 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234796
inaczej bedzie jak juz wkrecisz sie na wyzsze obroty, wtedy tez cialo lepioej bedzie sie adpatowac do treningow i wysilku:)
ale dopoki jeszcze jestes "pocztakujaca" to trzeba faktycznie tutaj wyposrendiowac aktywnosc i dac sobie minimum tyle dni wolnych ile treningowych. Z czasem faktycznie ebda przychodizc momenty, ze cialo szybciej sie bedzie dostosowaywac i bedzie mozna ta poprzeczke podnosic wyzej :) aczkolwiek rowniez do pewnego moentu gdzie trzeba bedzie wykonywac tzw. deload treningowy i na jakis czas schodzic np. z objetosci

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
To, co mogę Tobie zasugerować, oczywiście oprócz zdrowego rozsądku i panowania nad swoimi uzależnieniami, to to, aby zwrócić większą uwagę na tzw. prehabilitację, czyli wszelkiego rodzaju zabiegi, dzięki którym będziesz bardziej sprawna/y i zdrowa/y. Umożliwi to zmniejszenie ryzyka kontuzji i urazów i lepsze funkcjonowanie w ciągu dnia.

1. Solidna rozgrzewka i mobilizacja.
2. Praca nad prawidłową techniką ćwiczeń.
3. Regularne rolowanie i rozciąganie mięśni.
4. Raz na jakiś czas wizyty u fizjoterapeuty.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mobilność tylnej taśmy

Następny temat

Morfologia - optymalne warunki badania

WHEY premium