SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wypukły brzuch - mało fatu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5135
Przeszukalem wczoraj w nocy wszystkie tematy na SFD dotyczace hiperlordozy. Okazuje sie problem ten dotyczy wielu osob, a porady ktore pojawiaja sie w tematach nie odbiegaja zbytnio od siebie. Co mnie zmartwilo - kazdy temat urywa sie i nie ma potem zadnej relacji typu "robilem to i to - pomoglo/nie pomoglo" mimo ze niektore z topicow maja ponad 5 lat. Wyjatek stanowi ten temat:
https://www.sfd.pl/hiperlordoza_lędźwiowa_prosze_o_pomoc.-t332860-s2.html
Posty lobo123 poczatkowo napawaja optymizmem jednak pozniej pojawiaja sie watpliwosci. Cos mi sie wydaje ze gdyby taka metoda wyleczenia hiperlordozy istniala to wiedzialby o tym nie tylko lobo123, problem jest zbyt powazny i powszechny.
Druga sprawa ze sa lekarze i lekarze. Jeden Ci pomoze a drugi przepisze Vibovit i odesle do domu. Bylem badany w liceum, potem przed pojsciem na studia - czemu nikt nie wykryl wady. Juz w gimnazjum - na dlugo przed rozpoczeciem treningow na silowni - mialem problemy zeby ustac w miejscu dluzej niz 30 min.
Za tydzien zaczynam mase, pozostaje mi nadzieja ze wzmocnienie miesni brzucha i posladkowych cos pomoze. Mam zamiar wykonywac tez codziennie cwiczenie polegajace na dociskaniu dolnej czesci plecow do podlogi w lezeniu. Do lekarza predzej czy pozniej sie wybiore ale znajac zycie trafie na mistrza co mi powie ze to przez silownie.
Od 2 lat walcze z wystajacym brzuchem, jak sobie pomysle ze gdyby nie wada postawy dawny bym taki mial to mnie krew zalewa. Nie mowiac juz o kaczym kuprze - wstyd zdjac koszulke na plazy, koszulka nie zakrywajaca tylka tez nie wchodzi w gre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 598 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4452
No coz to naprawde dziwne tydzien temu takze bylem u lekarza i nawet nic o tym nie wspomnial.. jedynie ze mam jedna lopatke minimalnie nizej od drugiej.
Nie wiedzialem ze to jakas choroba nigdy mi to nie przeszkadzalo. Posladki mam mocno wyrzezbione i specie ich to zaden problem (jak by co ) na calych posladkach mam rozstep za rozstepem.
Ciekawe czy to prawda iz Martwy ciag moze pomuc na ta dolegliwosc :)

Tak wygladam ja bok/tyl:
1.http://www.speedyshare.com/533486341.html
2.http://www.speedyshare.com/867806922.html
3.http://www.speedyshare.com/550234455.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 563
Przyczyną lordozy / hiper lordozy w znacznym stopniu jest przykurcz mięśnia
biodrowo-lędźwiowego. To on sprawia że tyłek idzie nam do tyłu a brzuch do przodu. Skutkiem tego jest wydęty brzuch :( W celu zniwelowania tej wady postawy należy rozciagać ten mięsień.
Poniżej przedstawie cwiczenie które wykonywałem i wykonuje. Mi ono przyniosło efekty.
Do dyspozycji musisz mieć stabilny stół na którym spowodnie możesz sie połozyć. Po położeniu nie mozesz dotykac stopami ziemi. Więc tak:

Pozycja:
1.Siadasz na krawędzi stołu.
2.Przyciągasz jedna nogę do klatki piersiowej i ostrożnie się kładziesz.
3.Leżysz z jedną nogą przy klatce piersiowej, druga swobodnie zwisa.

Ćwiczenie:
1.Przyciągasz nogę do klatki piersiowej tak aby poczuć napięcie w biodrze.
2.Gdy poczujesz napięcie starasz się drugą nogą dotknąć do podłogi.
3.Robisz tak aż napięcia w biodrze zniknie bądź stanie się dużo mniejsze.
4.Gdy tak się stanie zmieniasz nogi.
5.Gdy już nie czujesz napięcia w biodrze bardziej przyciągasz nogę do klatki piersiowej.

Uwagi:
-Na jedną nogę wykonujemy 3 serie.
-Jeśli chcemy do czegoś dojść musimy ćwiczyć rano i wieczorem CODZIENNIE (tylko to jest gwarancją sukcesu).
-Napięcie musimy czuć z przodu biodra nad nogą.

Mam nadzieję, że komuś pomogłem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5135
Hej M@rti dzieki za odzew
Zobacz na focie czy dobrze rozumiem to cwiczenie
http://img97.imageshack.us/img97/6364/p1050954x.jpg
Siedze na krawedzi lozka, dociskam noge do klatki, lewa noga probuje dotknac podlogi a skarpetki nie sa uj%$#ane przysiegam jakis dziwny cien padl
Mam tez takie pytania do Ciebie - wykonujac cwiczenie rano i wieczorem po jakim czasie zauwazyles poprawe? Interesuje mnie tez czy jest na to jakas teoria, w jaki sposob to pomaga. No i na koniec - czy moze to byc takie lozko, nie mam stabilnego stolu w domu ale jezeli trzeba to cos sie wykombinuje. Pzdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 274
Mam w domu taką gazetke gdzie jest rozpisane jak cwiczyc i co w ogole robic aby zapobiec wypukłosci.

Hvj wie co tu napisać... <----

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I co piszą ciekawego??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5135
Mam taka prosbe, moglby ktos wyslac maila do M@rtiego zeby tu zajrzal i odpowiedzial czy dobrze zrozumialem to cwiczenie ktore podal. Ja nie moge bo nie mam abonamentu. A chcialbym zaczac jak najwczesniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 274
Praktycznie wszystko co tu zostało wymienione, oraz to ze trzeba rozciągać prostowniki grzbietu, trzeba by duzo pisac o tym.

Zmieniony przez - wlazio16 w dniu 2009-11-08 19:06:04
1

Hvj wie co tu napisać... <----

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 563
Do S.Ruggiero
Ćwiczenie robisz dobrze. Tylko dalej się wysuń ( na krawędzi pośladek a nie tył uda). Ale za daleko też nie dobrze. Tak z 5 cm w twoim wypadku jeszcze.
Pamiętaj musisz czuć napięcie na górze biodra po tej stronie co masz zwisająca nogę.

Co do łóżka mam zastrzeżenia. Najlepiej jak to jest stół. Musi być twardy wraz z krawędzią. I po położeniu nie możesz dotykać nogą zwisającą do podłogi.
Mi takie kryteria dały efekt. Wątpię żeby miękka powierzchnia taka jak łóżko dała efekty z jednego prostego powodu: opór rozciągania przechodzi na miękki materac.
A głównym założeniem ćwiczenia jest, że nie możesz dostawać do podłoża nogą jak leżysz. MUSI zwisać swobodnie, wtedy podczas lekko starasz się dotykać do podłoża (ale go nie dotykasz).

Ja robiłem to ćwiczenie całe wakacje (2 miesiące). I mi się o połowę wada zmniejszyła (z hiper na zwykłą lordozę).


Pamiętajcie do 21 roku życia można zrobić wszystko odpowiednio się ćwicząc.
Później też można ale jest trochę ciężej. Ciało mniej elastyczne.
Więc takie wymówki że ma się 18 na karku i jest za późno to brednie.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem i rozwiałem wątpliwości :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5135
M@rti ja mam 22 lata ale nawet gdyby mi ktos powiedzial ze nie mam juz szans to i tak bym sprobowal. Bardzo pomogles, wszystko juz jasne, od poniedzialku zaczynam. Dzieki i pzdr!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wąski Biceps:(:(

Następny temat

2 partie 2 X w tygodniu

WHEY premium