SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wydety brzuch xD

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1142 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25547
bobson44 - na siłowni tak jak mówie należy unikać "mostkowania" przy wyciskaniu na klate jak to robią trójboiści - ponadto czy to w wyciskaniu sztangi na płasko, skosie, czy robieniu rozpiętek powinno się podkurczać nogi tzn. opierać je na uchwytach przy ławkach albo kłaść je na ławce, lub też partner może je przytrzymać, w życiu codziennym żadnych mostków, kołysek na brzuchu itp.

Treningi należy poprzedzić odpowiednią rozgrzewką i rozciąganiem głównie mieśni biodrowo-lędźwiowych, mięśni prostych uda a także prostowników grzbietu.

Także pływanie sprzyja korzystnie...

23 lata nie przekreślają Cie w żadnen sposób... ciągle możesz skorygować tą wadę w mniejszym/ bądź większym stopniu... wszystko zależy od indywidulanych predyspozycji... teoretycznie do 25roku życia możesz coś podziałać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 320 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8046
Dobra nie zauwazylem ze kolega rano ma tak samo.
Ok a teraz :
Unikaj cwiczen obciążających i wyginających jeszcze bardziej kręgoslup w kierunku brzucha. Wyciskanie sztangi na barki stojąc odpada. Nie wiginaj sie podczas cwiczen. Np cwiczenia na barki rob na suwnicy, abys dobrze oparl plecy i podczas cwiczen ich nie odrywal.

Do kolegi ktory pytal sie czy moze wykonywac martwy ciag. Tak mozesz a nawet musisz, to pozwoli m.in skorygowac Ci wade postawy. Aha i nie rob standardowego MC tylko zrob na prostych nogach. I pamietaj o dobrej technice
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1142 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25547
najlepiej udać się do specjalisty bo on najlepiej doradzi i pomoże... przeprowadzi badania/wystawi diagnozę i rozpocznie proces korekcyjny...

My możemy:
- zmniejszyć poziom %BF - spadek wagi ciała ulży trochę kręgosłupowi
- rozciągać przykurczone mięśnie
- wzmacniać osłabione mięśnie
- utrzymywać prawidłową postawę ciała przez cały dzień
- wykonywać codziennie ćwiczenia korekcyjne pomniejszające hiperlordoze
- na siłowni wystrzegać się błędów technicznych pogłębiających tą dolegliwość
- basen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 320 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8046
Maximus_20 i mysle ze to wystarczy i po kilku miesiacach zauwazymy efekty

Zmieniony przez - marczello w dniu 2008-06-05 23:10:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1142 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25547
MC - tak, tylko z zachowaną idealną techniką ruchu !
MC na prostych nogach - jak najbardziej... wzmocnisz pupke

Tak jak pisałem wcześniej... wyciskania na klate z nogami przykurczonymi (kładziesz zgięte w stawach kolanowych na koniec ławki - tak jak to ma miejsce np. na zawodach w wyciskaniu na ilość)
Odcinek z tą pogłębioną lordozą ma mieć kontakt z ławką... nie wyginać się, nie robić łyku...

A najlpiej udać się do specjalisty... bo napewno z fachową pomocą dużo szybciej to skorygujecie... i pamiętajcie żeby se w psychike nie wkręcać za mocnooo... bo każdy człowiek ma lordoze...

Zdrowia chłopaki !
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1142 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25547
marczello - myśle że tak, chłopaki jak się wezmą za siebie lub skorzystają z pomocy specjalisty to ani się nie obejrzą jak im to zniknie...

Dobra ide - bo zaraz fachowcy wejdą i mnie zje.bią za te "wymądrzanie" Wszedłem na ten topic i chciałem chłopakom pomóc... Mam nadzieje że dacie rade
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1963
heh:P
ciesze sie ze maximus tak chcetnie sie wypowiada :)
co do mojej techniki , uwazam ze jest bardzo dobra. mc, wioslowanie i podobne cwiczenia obciazajace w duzym stopniu moj kregoslup robie z duza ostoznascia.
oczywiscie poczatkowe cwiczenia byly z duzymi problemami, lecz skorygowalem je do wlasnych potrzeb

co do mojej lordozy;
bylem z nia u lekarze lecz uslyszalem tylko ze przesadzam xD
wszystko jest w normie i nie ma sie czym przejmowac...
z mojej wiedzy wiem ze lordoza nie jesz szkodliwa i wiele osob ja ma , poglebiona lordoza (chyba hiperlordoza) to jest problem .

mialem okres cwiczen gdy nie moglem ustac na nogach bo tak rwaly mnie ledzwia , jedyne co dzis mi po tym pozostalo to, to ze nie moge lezec dluzszy czas w jednej pozycji, powniewaz odczuwam bol w okolicy dolnego odcinka kregoslupa.

mam udac sie jeszcze raz do lekarza?

bym zapomnial ;>
cwiczenie miesni brzucha wspomaga korekte lordozy , ale to w moim przypadku sie nie sprawdza xD



Zmieniony przez - ciezkiaku w dniu 2008-06-05 23:32:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1142 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25547
ja bym na twoim miejscu jak najbardziej poszedł do lekarza...
sam ból o którym wspomniałeś już może wskazywać na klinowacenie sie krążków i trzonów międzykręgowych ... fotki jak widać też ukazują pogłębioną lordozę... oczywiście na żywo najlepiej to ocenić...
a jak pójdziesz do lekarza to powiedz że ma Cie dokładnie obejrzeć !

Czy zauważyłeś że masz pupe wystającą ? albo twoi znajomi to zauważyli ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1963
haha
przy lordozie to jest chyba naturalne:P
zauwazylem to ja, jak i moi znajomi xD
do tego jeszcze wypchnieta klatka piersiowa
gustuje w takich kobietach

moge zadac jeszcze pytanko?
masz jakies predyspozycje by dawac takie rady? jestem mlody i nie chce sam na sobie sie przejechac

Zmieniony przez - ciezkiaku w dniu 2008-06-05 23:53:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1142 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25547
predyspozycje ? tzn. ?
Nie rozumiem troche tego: "jestem młody nie chce sam na sobie się przejechać ?"


Nie jestem fachowcem, ode mnie jedna rada: idź do lekarza specjalisty... jak ci powie że wszystko ok to luzz.

Pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MOŻEMY POMUC MAŁEMU KACPERKOWI

Następny temat

Jakie suplementy po cyklu Cell Pump?

WHEY premium