SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Worek bokserski + rękawice

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1108

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 124 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2136
Witam! W domu urządzam sobie niewielką siłownię, ale jako że w tematyce sprzętu jestem póki co zielony, to mam nadzieję że nieco przybliżycie mi temat i ułatwicie wybór. Pierwsze pytanie dotyczy wypełnienia worka. Na internecie możemy kupić zarówno takie z wypełnieniem, jaki i bez. Czy wypełnienie jest zazwyczaj dobrej jakości, czy bardziej opłaca się kupić sam worek + torpedę, później dodając wypełnienie. Jeśli opcja druga, to co najlepiej nada się na ów wypełnienie. Druga kwestia to wybór rękawic- Jakie są najlepsze dla początkującego i jakie są najbardziej zaufane firmy, z których sprzęt nie rozleci mi się po miesiącu?(mój budżet to maksymalnie ok 180zł) Z góry za pomoc bardzo dziękuję
pozdrawiam

Zmieniony przez - SqrczyQrzyQrczakSqrczybyq w dniu 2015-01-28 18:59:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Ja osobiście sceptycznie patrzę na naukę sportów walki z netu itp. Wskazówki owszem będą, opis też tylko widzę tu 2 problemy:
1) jak sprawdzisz sam siebie? Do tego jednak, szczególnie na początku, jest potrzebna osoba "z boku" która oceni to i owo, podpowie co i jak poprawić.
2) naturalną sprawą będzie rozpoczęcie na słabiej wypełnionym i ubitym worku ( a co za tym idzie lżejszym ), ale taki worek bardzo dużo "wybacza". Ma mniejszą bezwładność, jest dość miękki co przy dodatkowo założonych rękawicach powoduje, że "nie czujesz" błędów i możesz utrwalić niewłaściwe nawyki nie zdając sobie nawet sprawy z nich. Potem staniesz przed solidnym workiem, który już potrafi dotkliwie "ukarać" za błędy i możesz się mocno rozczarować.

Zresztą – to praktycznie temat rzeka. Wspomnę tylko, że uderzenie ( każde ) jest sumą ruchów całego ciała i zaczyna się od nóg- nawet lewy prosty

Zmieniony przez - Dziura2 w dniu 2015-01-29 17:42:56

Zmieniony przez - Dziura2 w dniu 2015-01-29 17:43:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 90
bardziej opłaca się kupić worek z torpedą bez wypełnienie a następnie napełnić go piaskiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 90
a co do rękawic najlepiej jest kupić takie, które gdy założysz i uderzysz w worek to nie padniesz z bólu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Wypełnienie piaskiem to najgłupszy pomysł, najlepiej kupić pusty worek i wypełnić go ścinkami tapicerskimi - sam tak mam i polecam.

https://www.sfd.pl/Sprzęt_treningowy:_WOREK_BOKSERSKI__wszystkie_pytania_tylko_tu!-t524155.html

https://www.sfd.pl/sprzęt_treningowy:_RĘKAWICE_BOKSERSKIE__pytania_tylko_tutaj_!-t479097.html 

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Dokładnie jak wyżej


Ja akurat kupiłem worek już wypełniony - po czasie trochę się ubija i trzeba do 'uzupełnić"

Jeśli chodzi o rękawice to ważne ile mają ważyć
Myślę ze taki standard to 10/12 oz powinno być ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Mogą byś ścinki, piasek z trocinami zależy czy chcesz twardy ciężki czy lżejszy.

mam 3 pary rękawic, everlasty, evolution i dragon dla niewtajemniczonego jak ja różnicy nie odczuwam.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Po pierwsze- jeśli nigdy nie ćwiczyłeś uderzeń / nie chodziłeś na zajęcie gdzie nauczyli ciebie jak układać pięść, jak uderzać to daruj sobie worek bo nie dość, że złych nawyków nabierzesz to jeszcze krzywdę sobie możesz zrobić; może się mylę ale czytając twoje pytanie raczej wątpię w jakiekolwiek doświadczenie.
Ja worek wypełniałem po prostu szmatami - nadają i wagę i twardość, piasek jest bez sensu- zresztą takiego worka potem nawet nie uniesiesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zalezy od worka czy mały czy długi ok 1,8.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Sądzę, że już z takim 1,5m miałby spory problem wypełniając go samym piaskiem a i rękę pewnie by sobie na nim uszkodził. Opór takiego worka będzie potężny, bez grubych miesięcy jak nie lat doświadczenia nie polecam takich prób. Mieliśmy na sali taki worek koło 2m wypełniony solidnie szmatami i uzupełniany wraz ze stopniem ubijania się wypełnienia. Zdarzali się goście nawet mający już styczność z kick-boksem, którzy nawet w grubych rękawicach "wymiękali"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 124 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2136
Dzięki za pomoc ;) Co do tego że jestem nowicjuszem- Na początku zacznę od mniej ubitych ścinków, gąbek itd, a potem mogę trochę poupychać i pododawać. Z tym ułożeniem pięści itd. nie wystarczą mi filmiki instruktażowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Nie, najlepiej pójść chociaż na kilka treningów techniki w klubie (boks, k1), koszt to kilka zł za trening, a będziesz miał pewność że wszystko robisz dobrze technicznie i obędzie się bez kontuzji

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chcę schudnąć

Następny temat

Potrzebna pomoc

WHEY premium