SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wojna - Co zrobisz?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17952

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Mariusz_1979: podkreslić wężykiem. własnie dlatego olewam cwaniakowanie w stylu Rambo.
aha, danbog, patriotyzm a nie patryjotyzm czy patryotyzm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8450
powiem tak: w czasie ćwiczenia z czytania ze zrozumieniem na jaśnie szanownym polskim ( ) Dosztaliśmy teksty właśnie o wojnie. Było tam napisane mądre stwierdzenia, że jeszcze żaden w pełni demokratyczny kraj nie był przyczyną wojny. To despoci wszczynali i wszcynają wojny a my za nich cierpimy.

Co do naszej polityki zagranicznej to niestety jesteśmy jak chorągiewka, albo jak to mówią niektóży jak dziwka, która niedawno zmieniła PIMPA. Włazimy w dupę ameryce nie mając z tego ŻADNYCH korzyści a tylko tracąc na stosunkach nie tylko z rosją ale i państwami UE. A ci d****e z sejmu czując się zbyt pewnie bo jesteśmy szumnymi "sojusznikami" usa wpieprzają się gdzie papadnie, żeby pokazać jacy to oni są ważni.

Podsumuję cytatem niegdys popularnego w TV Zuluguli: "Polska to dziwna kraj"

ps. Jodan po co Specnaz ma niszcyć nasze samoloty skoro na 1 nasz F-16 przypada parę ich migów??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4597 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15690
"żaden w pełni demokratyczny kraj nie był przyczyną wojny" ciezko sie z tym zgodzic patrzac na historie usa

****SFD FIGHT CLUB****
jeneral Broni (niezla laska ta Bronia)

bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa

http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8450
zwaz na to żę usa nie są w krajem demokratycznym w pełnym tego słowa znaczeniu, u nich rządzi głównie prezydent, nie tak jak u nas i w innych krajach gdzie ma on głównie funkcję reprezentatywną.

A o tym, że tam z demokracja ciężko to można się dwiedzieć analizując pokrętny system wyborczy w wyborach na prezydenta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
"czytam sobie wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że większość z Was nie dorosła emocjonalnie. W waszym wieku też myślałem, że poszedłbym na pierwszą linię frontu"
Mariusz, mógłbyś sprecyzować do kogo konkretnie kierujesz tę uwagę? Do mnie chyba nie, bo w moim wieku będziesz za 3 lata Nie wiem czy zauważyłeś, ale od dłuższego czasu (niemal od początku)nikt tu nie dyskutuje o pędzeniu na pierwszą linię frontu ani o wstępowaniu do partyzantki. Spekulujemy sobie natomiast czysto teoretycznie o polityce zagranicznej, jej konsekwencjach oraz o filozoficznych podstawach idei Państwa i patriotyzmu. Do tego odnoszę wrażenie, że jest to dyskusja na nieoczekiwanie - jak na forum internetowe - wysokim poziomie. Wybacz, że nie płoszy mnie Twoja krytyka, ale jakoś po 5 latach studiów filozoficznych i 2 latach doktoratu czuję się nawet trochę kompetentniejszy od Ciebie, żeby się na takie tematy wypowiadać. Co do Twojego "ortograficznego kuksańca" wymierzonego w Danboga: masz może jakieś merytoryczne argumenty? Bo chyba zgodzisz się, że czepianie się ortografii to trochę tania retoryka...

Bregelad, zgadzam się z tym co pisze Baku. USA ciężko dziś nazwać "w pełni demokratycznym krajem". Demokracja kończy się tam, gdzie kończą się swobody obywatelskie, a te w stanach coraz bardziej się kurczą. Do tego ostatnie wybory prezydenckie pokazały, że jednak jest to demokracja... ale centralnie sterowana

Zmieniony przez - kopt w dniu 2005-10-26 07:52:19

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kopt: nie chodziło mi o wypowiedzi patriotyczne a o wypowiedzi dotyczące "chęci" pójścia na wojnę
co do ortograficznych błędów-nikomu na to nie zwracałem uwagi, a z Twojej wypowiedzi wynika jakobym ja to zrobił, sam robię dużo ortografów na kompie i powoli staję się komputerowym dyslektykiem
co do Twojego wieku, faktycznie jako że masz pare lat więcej ode mnie faktycznie mogłeś (choć nie musiałeś) przeżyć więcej ode mnie i mieć większe doświadczenie życiowe, natomiast nie powinieneś się szafować wykształceniem, też się jeszcze uczę, i nie jest to zaoczna zawodówka ani nic takiego, też mam mgr (każda wytrwała osoba o przeciętnym IQ może mieć, trzeba tylko chęci i cierpliwości) i wiem, że często wykształcenie nie jest miernikiem człowieka, np Roman G. ma 2 fakultety ukończone do 25 roku życia, a dla mnie jest zwykłym durniem.
Moja poprzednia wypowiedź była odczuciem zwłaszcza tego co przeczytałem na 2 pierwszych stronach tego topiku, nie miałem na myśli urażenie nikogo, a jedynie zwrócenie uwagi na pewne sprawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Mariusz ja też nie ze złośliwości
1) "kopt: nie chodziło mi o wypowiedzi patriotyczne a o wypowiedzi dotyczące "chęci" pójścia na wojnę" - dyskusja dawno toczy się na inny temat i na innym poziomie, dlatego prosiłem o ukonkretnienie adresatów Twojej uwagi.
2) "co do ortograficznych błędów-nikomu na to nie zwracałem uwagi, a z Twojej wypowiedzi wynika jakobym ja to zrobił, sam robię dużo ortografów na kompie i powoli staję się komputerowym dyslektykiem" - faktycznie to nie Ty. Sorki
3) "co do Twojego wieku, faktycznie jako że masz pare lat więcej ode mnie faktycznie mogłeś (choć nie musiałeś) przeżyć więcej ode mnie i mieć większe doświadczenie życiowe" - przypominam, że to Ty użyłeś argumentu wieku, a nie ja
4)"natomiast nie powinieneś się szafować wykształceniem, też się jeszcze uczę, i nie jest to zaoczna zawodówka ani nic takiego" - skoro nie sprecyzowałeś do kogo kierujesz swoją wypowiedź, myślę, że miałem prawo odebrać ją do siebie i do aktualnych członków dyskusji. O wykształceniu powiedziałem, aby uzmysłowić Ci, że źródłem mojej wiedzy nie jest "Rambo"
5)"też mam mgr (każda wytrwała osoba o przeciętnym IQ może mieć, trzeba tylko chęci i cierpliwości)" - obawiam się, że to nie wystarczy
6) "i wiem, że często wykształcenie nie jest miernikiem człowieka, np Roman G. ma 2 fakultety ukończone do 25 roku życia, a dla mnie jest zwykłym durniem" -
7) "Moja poprzednia wypowiedź była odczuciem zwłaszcza tego co przeczytałem na 2 pierwszych stronach tego topiku, nie miałem na myśli urażenie nikogo, a jedynie zwrócenie uwagi na pewne sprawy" " - szkoda, że od razu o tym nie wspomniałeś. Nie byłoby nieporozumień.
Tak czy siak cieszę się, że się zgadzamy


Zmieniony przez - kopt w dniu 2005-10-26 09:15:40

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja też
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 352
Buhaha,z filozofami najlepiej nie dyskutowac, bo wiadomo jak sie konczy rozmowa.Zycia trzeba sie samemu nauczyc.
W razie "W" walczyc beda mogli tylko zołnierze rezerwisci z mobilizowani,czyli musisz posiadac karte mobilizacyjna, jak ktos nie jest z mobilizoawany moze tylko sobie partyzantke zrobic.Bez tej karty raczej nie wpuszcza na teren jednostki. Własnie taka karte mobilizacyjna mam i co jakis czas jestem wzywany na szkolenia rezerwy. A co do partyzantki to raczej nie jest to dobry pomysl, przy tym sprzecie co bedzie posiadal wróg raczej długo partyzanci nie wytrwaja. Na obrone granicy Polsko-Niemieckiej jestesmy wytrzymac pare minut pozniej skonczy nam sie amunicja, podejrzewam ze predzej nasz ZŁOM sie rozsypie. Poprostu nie mamy zadnych szans podczas wojny, nie mamy tak naprawde nic, a szkolenie w wojsku wiadomo jakie jest mizerne. Zołnierz po roku słuzby nic tak naprawde nie umie. Przykładem jest Irak. A co do patryjotyzmu w Polsce to musze powiedziec,ze ochotnikow bedzie naprawde mało.Wiekszosc ludzi zapyta sie "o co maja walczyc, o ten syf". Nie oszukujmy sie, wieksza poraszke bedziemy mieli nisz podczas II wojny swiatowej. Przed II wojna swiatowa ludzie nie wierzyli ze bedzie wojna, zlekcewarzyli tak jak lekcewarza teraz Polacy. Co do NATO to mozemy sobe wybic Je z głowy, podczas wojny swiatowej kazdy kraj bedzie myslał tylko o sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8450
co do tego sprzęty to raczej nie masz racji, nasza armia z roku na rok jest coraz lepiej yposarzona i wyszkolona [zawodowa oczywićie] więc sprzęt się raczej nie rozsypie biorac pod uwagę, że karabiny jakie posiada na wyposażeniu nasza armia są jednym z najlepszych od wielu lat [jeśli się mylę poprawcie]

Co do chęci to kazdy tak gada ale czasy pokazały, że w obliczu zagrozenia nawet o syf razem powalczymy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zatłuc za nic

Następny temat

SEMINARIUM COMBAT WARSZAWA 19 XI

WHEY premium