SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka o kaloryfer zwykłego człowieka;) Doradzcie:D

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7868

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 249 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1894
Dzięki :-] Aż dziwne, że nie masz jeszcze żadnego soga Ja niestety tylko duchowego przekazuję Pozdro!

"Ból przemija, a chwała jest wieczna" - "Mecz ostatniej szansy".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 92
Nie mam za dużo sogów jeszcze jestem niedawno na forum aczkolwiek sporo artykułów czytam z KIF i innych gazet.Kilka książek też się o kulturystyce i o żywieniu przeczytało. Jedną redukcję mam już za sobą bardzo ładnie poszła. Nie była to utrata wody jak u niektórych tylko fatu. Teraz troszkę robię masę.Tak w ogóle zanim zabrałem się za żelazny sport to zbudowałem sobie dobre podstawy teoretyczne. Przede wszystkim zacząłem od edukacji w dziedzinie dietetyki a później treningów. Zanim podjąłem się pierwszego treningu miałem już zbilansowaną odpowiednią dietę trening i wiedzę. W razie pytań pisz zawsze pomogę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Albo kolego nie masz bladego pojecia jak reaguje organizm na cukry albo jestes hipokryta. Prawdopodobnie naczytales sie jakis tam rzeczy o dietetyce i treningu ale nie masz podstaw. Probujesz sklecic to w calosc ale Ci nie wychodzi.
Mistrzu, owoce i w tym miedzy innymi jablka to fruktoza , jak nie wiesz to cukier prosty. Prosta biochemia cukry proste -glicerol+kwasy tluszczowe=triglicerydy, czyli tluszcze wlasciwe.
Tak wiec miedzy innymi poprzez indeks glikemiczny odrzucamy cukry proste, wywoluja one niechciana tzw chustawke insulinowa.
Bieganie? to zalerzy jak dla kogo jest skuteczna forma aerobow, czas wykonywania to indywidualna rzecz podyktowana wytrenowaniem.
Czy to jest bieg , czy szbki chud wyznacza nam tetno, przypomne ze dla tlenu to jest standart 120-140/min.
Jezeli osoba jest niewytrenowana to nie moze biegac bo dostanie zadyszki a to juz spalanie cukrowcow a nie fatu.
Apropo tego metabolizmu, jako ze organizm wlasnie spowalnia tempo wieczorem kolega powinien podkrecac je za pomoca posilkow.
Spozywanych nawet na 0,5h przed snem. Z tym ze ostatnie posilki powinny zawierac tylko bialka (najlepiej o zmiennej kinetyce wchlaniania) i warzywa o niskim IG.
Jaka jest roznica pomiedzy oliwa z oliwek a smalcem? I nie chodzi mi tu o roznice pomiedzy nasyconymi i jednonienasyconymi kwasami tluszczowymi.
Fat to fat, jezeli kolega chce isc dieta bialkowo weglowodanowa a nie ketoza to powinien wystrzegac sie go w kazdej postaci w trakcie redukcji.
HMB dziala tylko na wyobraznie, badania na AWF Katowickim ten stan rzeczy potwierdzily.
Lepszy wyjsciem jest suplementacja aminokwasami rozgalezionymi.
I przyjrzyj sie skladowi platek kukurydzianych, np maczka kukurydziana , syrop glukozowy itp. Wiesz jaki to ma IG? I jak szybko cukry dostaja sie do krwioobiegu?
Takie produkty jak mleko, jogurty calkowicie odpadaja ze wzgledu na zawartosc laktozy i dzialanie pro prolaktynowe.
Chleb zawiera weglowodany a maslanka nie?
Twoje przedostatnie stwierdzenia jakby mija sie z reszta tego co nawkrecales tutaj wczesniej, bo jak ma sie pieczywo pelnoziarniste i wolne uwalnianie cukrow do np platek kukurydzianych?
Chetnie obejrzalbym na zdjeciu wyniki tej diety...

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1137 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13203
LOL ,Pan Jacek chyba wie co piszę ,to trochę śmieszne jak ktoś wyśmiewa jego wypowiedzi w sposób drastyczny Chyba ,że się mylę? ^^
pozdrawiam
PS: Słuchaj Pana Jacka ,bo to bardziej pewne źródło niż ktoś o choćby zerowej liczbie sogów.

Moje p4p:
- Anderson Silva
- Jones
- GSP / Aldo

Favs: A. Silva, Rashad, Shogun, Fedor,t he Reem, Palhares, B.J. Penn, GSP, Machida, Aldo, Jones

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 92
Pan Jacek wie co pisze ZALERZY przez RZ :) Dokonał odkrycia że w owocach jest fruktoza i że jest to cukier prosty EUREKA :) jeszcze niech powie że to samo zjeść owoc i batona (przecież i to i to są cukry proste). Neguje tym samym systemy zdrowego odżywiania profesora Michała Tombaka między innymi. Ok ma dużo postów na forum. To wcale nie znaczy, że się zna. Każdy dietetyk powie, że co jak co ale na redukcji można śmiało wcinać owoce cytrusowe i ananasy szczególnie. Ja modeluję swoje ciało tak jak chcę dla mnie to nie jest straszne. Nie trzęsę się na dźwięk słowa redukcja. Mam już ją za sobą przeprowadziłem ją tylko raz efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania i co najważniejsze była ona dla mnie przyjemna a nie katorgą jak dla niektórych. Owoców jadłem full. Kiedy tylko miałem ochotę nawet wieczorem. Powiem tylko tyle świetnie polepszały moją przemianę materii.
DLA PANA JACKA POWIEM TYLKO JEDNO NAJPIERW PROPONUJĘ NAUCZYĆ SIĘ POPRAWNEJ PISOWNI A PÓŹNIEJ POCZYTAĆ O DIETETYCE.
A skoro Pan Jacek pisze że należy jeść pół godziny przed snem to niech sobie konsumuje. Nie sądzę aby był mądrzejszy od dr. Petera Forta który jest ekspertem w dziedzinie dietetyki i uważa żeby nie spożywać nic minimum 3godziny przed snem. Zapraszam do lektury profesjonalnych artykułów naukowych o żywieniu popartych badaniami a nie Pani Domu panie Jacku. Pozdrawiam

P.S Panie Jacku odnośnie płatek kukurydzianych :) Rano można śmiało sobie pozwolić proszę zauważyć, że po zjedzeniu śniadania szybko robimy się głodni to dlatego, że nasz metabolizm jest szybki z rana. Natomiast nie jestem zwolennikiem jedzenia płatków na kolację
Odnośnie jedzenia jogurtów i maślanki oczywiście, że trzeba jeść jak najbardziej. Posiadają żywe kultury bakterii, przyśpieszają przemianę materii. Według Pana to tak owoców nie wolno, jogurty odpadają, płatki mleko też chleb zapewne też bo węglowodany :) ryż też ma węglowodany i to sporo kasza makaron także kartofle to skrobia przecież to jeszcze gorzej. Pozostają warzywa chyba tylko więc życzę powodzenia.


Zmieniony przez - żopa w dniu 2007-05-14 00:00:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 92


A foty bardzo proszę ok może nie mam kaloryfera ale to nie jest mój priorytet.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 92


bic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 249 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1894
Uważam, ze jeden i drugi pan mają sporo racji, tylko z tą różnicą, że Jacek to już zasłużony forumowicz, a Ty Żopa na razie się rozwijasz na SFD. Tak czy siak wezmę pod uwagę wszystkie porady i pewnie jeszcze będę szukał innych artykułów na forum I np. też uważam, że kilka godzin przed snem nie powinno się jeść, a rano można zjeść najwięcej węgli spośród wszystkich posiłków dnia. Chyba, że to jakieś nowe badania, ale czy sprawdzone praktycznie? A z innej strony to na IG trzeba bardzo uważać.

O i Żopa, może nie czepiaj się pisowni, bo po pierwsze z szybkości można samemu głupotę strzelić, a z drugiej strony wiele dyslektyków jest wybitnymi osobami

P.S. A z tych suplementów to w koncu BCAA? A karnityna też może być? Bo na HMB to nie mam kasy, a jak brałem kiedyś nie bardzo mi dało, bo to chyba trzeba brać przez spory okres czasu.

"Ból przemija, a chwała jest wieczna" - "Mecz ostatniej szansy".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Chlopcze po pierwsze jezeli jestes taki pyskaty to pokaz swoja twarz tak jak ja to robie.
Dalej , robie bledy ort. i robic bede bo jestem dyslektykiem.
Twoja osoba jakos nie robi na mnie wrazenia, widuje na co dzien lepszych.
A jezeli sie naczytales tyle o zywieniu to zwieryfikuj swoje i panow zza Czeskiej granicy poglady na temat zywienia z tym co chociazby ludzie tutaj na SFD wiedza.
Sprobuj jakiemus zawodnikowi lub chociazby osobie o budowie endomorficznej cwiczacej jakikolwiek sport i bedacej w fazie redukcji wmowic takie brednie.
Zadnej Ameryki nie odkrylem twierdzac to i owo. Ale Ty sie musisz jeszcze duzo nauczyc.
A szczegolnie szacunku do innych i pokory. Bo moze sie okazac ze nie jestes alfa i omega.
I prosze uprzejmie abys nie pyskowal, i zachowywal sie na SFD gdyz w innym przypadku twoje wypowiedzi zostana usuniete z tego dzialu i innych.
Szanuje czyjas odrebnosc, inne poglady (rowniez te, rozniace sie od moich)ale nie chamstwo.

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 92
Nie chcę się uczyć po prostu może inne szkoły :) każdy ma swoje poglądy każdy ma swoje racje. Tak samo kto by powiedział że jedząc tłuste rzeczy można chudnąć (tak jest w przypadku diety tłuszczowej). Pan Jacek ok zasłużony forumowicz ja działałem wcześniej na innym forum ponad 2 lata więc też co nieco wiem a że na tym forum jestem nowy to o niczym nie świadczy. Głównie opieram się na książkach wysokich lotów i badaniach naukowych także myślę że jakąś wiedzę mam. Ok nie sprzeczajmy się panie Jacku nie od tego tu jesteśmy. Trzeba dawać dobre rady kolegom i wspierać w ciężkiej drodze do sukcesu i wymarzonego celu. W takim razie ja ze swojej strony służę radą. Jak masz jakieś pytania wal śmiało. Jeśli będę wiedział oczywiście pomogę. Aczkolwiek nikt chyba wszystkiego nie wie bo dietetyka to temat rzeka :) Trening też aczkolwiek wydaje mi się, że troszkę prostszy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tłuszcz i biodra

Następny temat

Moja pierwsza dieta

WHEY premium