SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wafle pełnoziarniste Ryvita Dark Rye

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68
Witam ostatnio znalazłem wafle w 100% z mąki pełnoziarnistej żytniej. Producent podaje składniki "Mąka pełnoziarnista żytnia, oraz sól"

Jednak na forum nic nie moge znaleść na ten temat. Chciałem spytać o wasze opinie. Obecnie jestem na redukcji i zastanawia mnie zamiasta w 100% ryżu białego na własnie te wafle


Typical Values Typical Values Per 100g Per Portion % RI* Per Portion
Energy 1444kJ/342kcal 144kJ/34kcal 2%
Fat 1.2g 0.1g <1%
(of which saturates) 0.2g 0.02g <1%
Carbohydrate 66.6g 6.7g 3%
(of which sugars) 3.0g 0.3g <1%
Fibre 15.2g 1.5g -
Protein 8.5g 0.9g 2%
Salt 0.74g 0.07g 1%
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 102 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 817
Wygląda dobrze. Nie jest łatwiej po prostu porównać obu produktów?

76kg--->55kg
Cel: zostać trenerem
www.instagram.com/for.motivation/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Od czasu do czasu możesz przegryźć te wafle.
Nie szkodzi.

Co prawda jest to z reguły przetworzony produkt, aczkolwiek jak to wspomniałem wyżej. Nie ma przeciwwskazań żeby uwzględnić od czasu do czasu ten składnik odżywczy.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-05-04 19:04:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68
Na forach zaleca się to zamiast białego ryżu podczas redukcji. Jako że produkty pełno ziarniste w tym żyto. Ma dużo błonnika oraz ma posiadać więcej węgli złożonych. Generalizując powolny process trawienny gdzie w przypadku białego ryżu ma trawienie być znacznie szybsze.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ale dlaczego na forum byś miał znaleźć coś na ten temat, tutaj nikt produktów nie opisuje itp.

Prędzej te wafle strawisz niż normalny gotowany ryż, równie dobrze też mozesz bułkę pełnoziarnistą żytnią zjeść też to będzie przecież z mąki żytniej robione.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68
anubis84
Ale dlaczego na forum byś miał znaleźć coś na ten temat, tutaj nikt produktów nie opisuje itp.

Prędzej te wafle strawisz niż normalny gotowany ryż, równie dobrze też mozesz bułkę pełnoziarnistą żytnią zjeść też to będzie przecież z mąki żytniej robione.


Jeżeli producent nie kłamie. Załóżmy że nie kłamie. To w takich waflach znajdują się otręby itp zmniejszając tym IG.Zaś biały ryż który pozstał wyłuskany jest pozbawiony wiekszości z tych mirko elementów zwiększając tym IG. Gdy staram się odchudzić to staram się jeść produkty o niskim IG by zmniejszyć tym poziom insuliny. A co z tym idzie nie hamować procesu spalania tłuszczu. Chyba że ja coś pomieszałem


Zmieniony przez - Zardrian w dniu 2016-05-04 22:52:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
nie patrz na IG co to ma z tym wspólnego, jest jeszcze coś takiego jak ładunek glikemiczny, no i produkt przetworzony będzie miał podwyższone IG. Czekolada ma niskie IG to nie oznacza że można ją wcinać.

czekolada biała 44
czekolada gorzka 22
czekolada mleczna 49

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Jak nie masz czasu/możliwości przygotowania kaszy, ryżu, ziemniaków, itp. to na szybko będzie ok. Jednak nie wprowadzałbym tego produktu jako stały element diety.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68
anubis84
nie patrz na IG co to ma z tym wspólnego, jest jeszcze coś takiego jak ładunek glikemiczny, no i produkt przetworzony będzie miał podwyższone IG. Czekolada ma niskie IG to nie oznacza że można ją wcinać.

czekolada biała 44
czekolada gorzka 22
czekolada mleczna 49


Strony różnie podają i jest to też zależne od metody oraz jak długo się gotuje ryż. Jednak czesto jest o 60-70 dla ryżu białego. Gdy chleb pełno ziarnisty już po przerobieniu ma 55. I musi być przetworzony nie słyszałem żeby ktoś jadł mąke czy ziarna. Co do ładunku to czekolada jest zupełnie nie trafionym porównaniem. Ładunek glikepiczny jest mniejszy w tych waflach. Według tabel wyglada na to żę dłużej się wchłania oraz trawi. Nie znalazłem żadnych badań by ktoś to sprawdzał. Jednak według tych skal na to wygląda. Sam owy efekt można uzyskać jedzac ryż i z płatkami owsianymi. I tu nie chodzi o to czy mam czas gotować ryż. Tylko co jest bardziej efektywne w odchudzaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111386
Rozważasz kwestie najmniej istotne
Najistotniejszy jest bilans dzienny, a nie to, czy mąka wchłonie się 10min szybciej, niż ryż.
Nie masz ochoty na ryż - jesz porcje wafli z tej mąki oddającą makro ryżu

..po treningu organizm na biały cukier nawet się nie obrazi

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

B+T na śniadanie czy kolację?

Następny temat

Ziemniaki

WHEY premium