SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wady Krav Magi

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7375

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 416 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8476
Szkoda ze jest mało... "nie ma że boli" powinno ile wlezie :D tylko obicie daje gwarancje skuteczności... co mi z tego ze poznam kilka zabójczych technik jak i tak będą na tylko słabo spr przeze mnie ze bede wolał jakby co korzystać z tych wyuczonych na MMA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 81 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 707
I to wlasnie chcialem tobie uswiadomic mma i wszycho

UMIESZ LICZYC?LICZ NA SIEBIE :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 416 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8476
W sumie MMA mi 3 razy uratowało dupe :) wiec może nie kombinować z innymi i robić to co juz się spr :D ale w takim wypadku istnieje jedno pytanie ... po co jest KM? skoro lepiej MMA trenowac??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
a po co autobus skoro lepiej jeździć samochodem?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
...po co jest KM? skoro lepiej MMA trenowac??

Przede wszystkim MMA i Krav Maga mają inne cele szkoleniowe.

Każdy szuka czegoś innego dla siebie i każda sztuka walki,czy system służy czemu innemu.W MMA nie masz tego co znajdziesz w KM,bo masz tam tylko walkę wręcz bez przyrządów,a w KM możesz jeszcze znaleźć:dodatkowe panele szkoleniowe z posługiwania się pałką teleskopową,tonfą,nożem,z użycia typowych technik interwencyjnych do kajdankowania i przeszukania włącznie,masz taktykę posługiwania się bronią i zachowania w sytuacjach awaryjnych,masz elementy psychologii zachowań,masz treningi walki w różnych pomieszczeniach itp.zajęcia.Nawet sekcje cywilne KM ocierają się o takie tematy i dla ludzi chcących w przyszłośći pracować w służbach mundurowych treningi Krav Magi są jak najbardziej wskazane,bo na podbudowie tego co się nauczą w sekcjach cywilnych łatwiej będzie im się przestawić na Krav Magę stosowaną w służbach.

Oczywiście dużo zależy od instruktora jak nastawia psychicznie trenującego adepta,bo niektórzy wciskają kity trenującym,a potem można usłyszeć powtarzany bełkot marketingowy,że trenują najskuteczniejszy system walki,uczą się skutecznie walczyć z kilkoma przeciwnikami i inne pierdy.

Napiszę tak.Łatwiej fajterowi MMA będzie dostosować się do treningu Krav Magi i nauczyć się jej nieskomplikowanych patentów,niż adeptowi Krav Magi przestawić się na sport jakim jest MMA.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
MMA91 - Ty z Viacheslavem ćwiczysz pewnie, że tak wszystkich rozwalasz na ulicy...



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 416 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8476
A nie wiem :D moze i go zbiłem po drodze :D
a tak serio to nie moja wina :D ze 3 dalo sie obić w parterze ;D widocznie wiecej wiem i wiecej znam niz ktos kto tylko szuka zaczepki :)

to narazie podsumowujac na PLUS wasze opinie
-po 2 latach MMA idz na KM
-jako uzupelnienie MMA jak NAJbardziej polecam
-Klocilbym sie o brak sparingow.... u mnie np. sa.
-otrzaskanie w nietypowych ulicznych sytuacjach
-walka w dziwnych miejscach
-nauka brudnych sztuczek.
-Co do walki w dziwnych miejscach to nie ma jak kravka
-Dzięki tym treningom nie blokujesz się psychicznie jak widzisz zagrożenie
-Kravka da Ci troszkę więcej pewności siebie.
-sparingi 2 na 1, nie duzo ale byly.
-W MMA nie masz tego co znajdziesz w KM
-KM możesz jeszcze znaleźć:dodatkowe panele szkoleniowe z posługiwania się pałką teleskopową,tonfą,nożem,z użycia typowych technik interwencyjnych do kajdankowania i przeszukania włącznie,masz taktykę posługiwania się bronią i zachowania w sytuacjach awaryjnych,masz elementy psychologii zachowań,masz treningi walki w różnych pomieszczeniach itp.zajęcia


no i minusy
-glownie chodzi o brak spraingow w KM
na KM nauka ciosow rekoma/nogami jest slabej jakosci jak rowniez parter
sprowalem sie z ludzi po KM z wiekszym stazem niz moje MMA ale to ja bylem gora
-osoba z tego forum,trenująca BJJ...- pokonała krav magowca, stosującego 'brudne sztuczki
-Jezeli trenujesz w formule mma nie potrzebujesz dodatkowo treningow km
-Jedyna wada krav magi sa zli trenerzy
- Przede wszystkim, wg doświadczonych osób, nie będziesz po niej skuteczny,jeśli nie masz obicia i podstaw w jakiejś sztuce walki
-Znajomy z mojego miasta chodzi i na MMA, i na KM...niedługo przestanie bywać na kravce.
-MMA jest bardziej przekrojowe
-jak masz za dużo wolnego czasu to na twoim miejscu zamiast kombinować z combatami zwiększyłbym częstotliwość treningów MMA
-

Zmieniony przez - MMA91 w dniu 2010-04-01 13:37:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
w sumie to nie do końca wiem o co Ci chodzi.
minusy zaprzeczają Twoim plusom...

najpierw piszesz w plusach że km jest świetnym dodatkiem,a później dodajesz w "minusach" że mma jako znacznie lepszy styl przekrojowy nie wymaga dodatków.. i pare innych nieścisłości jeszcze tam było.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2010-04-01 17:37:13

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
QUEBLO-on wybrał plusy i minusy z wszystkich wypowiedzi użytkowników

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 416 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8476
QUEBLO- własnie chciałem byście to zauważyli... na każdy plus ktoś zaprzecza czymś podobnym... tyle wypowiedzi i ja dalej nie wiem nic :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obrona przed "wiatrakami"

Następny temat

David Tua VS Friday Ahunanya

WHEY premium