SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W strzelaninie zginął jeden policjant

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21506

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1941
W kazdym normalnym kraju tylko nie w Polsce działania specjalne maja specjalnie opracowane prawo tylko dla nich, w krajach na zachodzie jak wkracza AT nie musi nawet krzyczec Policja tylko jak uznaja za stosowne strezlaja bez słowa i nic im nikt od strony prawnej nie zrobi chyba ze uzyli broni bez uzasadnienia.
Pozdrowienia.

Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

SFD FIGHT CLUB


Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie.

Niepotrzebnie wdałem się w dyskusję o snajperach.

Widzę gościu że Ty w ogóle nie masz pojęcia o akcji w Magdalence. Skąd masz informacje że zginęli pracownicy ABW ? Jeszcze raz zadam Ci pytanie czy wiesz o czym Piszesz ? ABW to Agencja bezpieczeństwa Wewnętrznego czyli stary UOP który został podzielony na w/w, i Agencję Wywiadu. W Maglaence byli teoretycznie funkcjonariusze CBŚ-u, teoretycznie dlatego iż AT z Warszawy zostało niedawno wcielone do CBŚ-u . W akcji brali także udział policjanci z wydziału do spraw terroru kryminalnego. Ale skąd ABW ? ABW dysponuje swoją grupą "AT" lecz z tego co wiem nie było ich na miejscu gdyż była to akcja policyjna.

Nie wiesz jak byli uzbrojeni, ok TY nie wiesz, ale ja wiem, uzbrojenie wszystkich naszych etetowych pododdziałów AT jest prawie takie samo z małymi różnicami, np. PM-y to PM-84P, MP-5 (różne odmiany) oraz kilka sztuk UZI, daję Ci gwarancję że nia mają na stanie nic innego ( chodzi mi oczywiście o pistolety maszynowe ).

Wracając do granatu to postępowanie w takich sytuacjach jest zależne od sytuacji, nigdy nie ma określonego schematu działania, zależy czy jest to szturm czy inna patowa sytuacja, ilu jest napastników, kto przeprowadza szturm, jakie jest wyszkolenie policjantów i czy samolot jest w powietrzu, ponieważ nie słyszałem o szturmowaniu samolotów w powietrzu więc nie ma mowy o rozhermetyzowaniu kabiny ( no chyba że jest to film sensacyjny z Segalem )
Uważasz że gość zdąży sięgnąć po zawleczkę szybciej niż AT-ek odda strzał ? Mylisz się, chyba nie widziałeś nigdy strzelań AT lub innych podobnych formacji tego typu, zgrywanie przyżądów i strzał to ułamki sekund. Widze że Twoja wiedza opiera się głównie na filmach sensacyjnych :)
Po co miałby trzymać zabezpieczony granat ? Choćby dla własnego bezpieczeństwa, wiesz ile trwają negocjacje z terrorystami, czasem po kilka dni, myślisz że zawsze granat jst odbezpieczony, co do wyciągania kciukiem to też jest mały problem, powiem na przykładzie granatu F-1, otóż zawleczka posiada tzw, skrzydełka które przed wyciągnięciem trzeba odchylić, może się mylę bo ostatni raz tym granatem rzucałem 4 lata temu :)

Co do strzelań dubletami to nie jestem pewien co mówi polskie prawo ale żaden problem, dowiem się. To prawda że AT-cy strzelają dubletami lub nawet tripletami, ale myślę że gdy użycie broni jest uzasadnione różnymi względami to prokurator nie czepia się takich takich rzeczy. Co do użycia snajpera to też nie mam wątpliwości że policjant który strzelałby w głowe ( chodzi mi o Magdalenkę ) nie zostałby pociągnięty do odpowiedzialności karnej, nie musiałby tłumaczyć się ze celował w nogi, wierzcie mi, nasi prokuratorzy są wyrozumiali w takich wypadkach.

Stepień co do działania AT to tę strzelają kiedy uważają to za stosowne, nigdzie na świecie nie ma takiego prawa że policjant strzela kiedy chce i do kogo chce ( no chyba że jest to rosyjska Alfa, oni potrafią się tłumaczyc z takich rzeczy :) )

W Polsce przełożeni siedzący na stołkach myślą że chłopaki z AT to osiłki które nie myślą tylko nap*****lają. Chyba nie muszę Wam tłumaczyć że jest inaczej.

Chawła AT-kom za Magdalenkę !!!

I najlepszy trafi na lepszego !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pershing powiedz mi skad ty to wiesz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To sa ogolnie dostepne informacje. Tez nie mam pojecia z jakiej paki ta ABW. Dla scislosci Policja ma na stanie rozne wersje glauberytow. Co do dubletow itp, jak w Kraku AT dojechalo tego ukrainca Wofke co sie schowal w wersalce, to wyniesli go z ponad 50 (cos kolo 60) dziurami w ciele. Slyszalem strzaly z tej akcji wladowali w niego chyba kilo olowiu. Gosc juz dawno byl sztywny, a oni dalej strzelali.

-= Rangers Lead The Way! =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4597 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15690
chlopaki big sorry (pershingowi sogacz za wiedze i sprostowanie) chcialem sie popisac i gowno mi wyszlo wiec nie mam juz co prostowac bo juz sprostowano powiem tyle ze ten drugi co zginal to nadkom. Marian Szczucki Naczelnik Wydzialu Bojowego CBŚ(to nie ten co kazal nie brac snajperek?? ale na strukturach sie nie znam wiec niech ktos inny sie wypowie). A co do tego szturmowania samolotu to ja nie mialem na mysli chlopcow z at tylko powiedzmy zwyklego ochroniaza ktory leci na pokladzie samolotu przejetego przez np terrorystow ale faktycznie dyskusja jest glupia i niedorzeczna a granatem nigdy w nikogo nierzucalem (conajwyzej kamieniem cwiczebnym :P) i nikt we mnie rowniez. czy nie mozna by zmienic tytulu tego posta na w strzelaninie zginelo dwoch policjantow??

Mr. Anderson. Suprise... to see me?

****SFD FIGHT CLUB****
jeneral Broni (niezla laska ta Bronia)

bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa

http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1941
No przeciez napisalem ze strzelaja bez ostrzezenia ale wtedy kiedy wymaga tego sytuacja. Kiedys byla sprawa goscia z AT ktory w czasie akcji złamal reke bandycie i targali go po sadach to co to za prawo ktore chroni bandyte.
Byc moze snajper zobaczyłby przez lunete biały kabelek biegnący w rynnie, a napewno skutecznie by osłaniał grupe sztrumowa, ale snjaper zacząłby strzelac dopiero po wybuchu bomby wiec tak czy siak byłyby ofiary.
Poza tym uwazam ze AT powinno miec np karabinki m4 jako bron wsparcia cos posredniego pomiedzy snajpera a bronia osobista długą.
Pozdrawiam


Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

SFD FIGHT CLUB


Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja mysle ze nie ma co przesadzac z tym ze prawo niby chroni bandyte. Ten gosc co zlamal reke, moze i mial sprawe, bo prawo zezwala na wniesienie oskarzenia ale zaloze sie ze nie zostal w zaden sposob ukarany. Tak samo prawo uzycia broni. W Policji jest zdaje sie 9 przypadkow, a w ekstremalnych sytuacjach krzyknac mozna juz w momencie oddawania strzalu. Wazne zeby dobrze ocenic niebezpieczenstwo.

-= Rangers Lead The Way! =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1941
A wazniejsze jak to potem oceni prokuratura.

Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

SFD FIGHT CLUB


Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ! O dubletach i polskim prawie w następnym wejściu :)
Dzięki Bregalad że przyznałeś się do błędu, w SFD to naprawdę nieczęsto sie zdarza, był tu taki gość który wszystko wiedział najlepiej i zawsze miał rację, na szczęście już dawno go nie widziałem :)

"Ten który zginął" to nie on wydał polecenie nie zabierania broni na zatrzymanie, z tego co mi wiadomo d-ca AT podał się dom dymisji ( jego nazwisko było już tutaj uzyte ), i jego dymisja została przyjęta. Moje zdanie jest takie : d-ca nie kazał zabierać broni snajperskiej ponieważ snajperzy w AT nie są oddzielną grupą ludzi przeznaczonych do tego typu działań ( według mnie powinna być osobna sekcja snajperska ) i nie chciał żeby zostali wyłączeni z roboty ( chodzi mi o szturm budynku ), wiem że to trochę dziwne tłumaczenie ale w Polsce prawie w ogóle przy tego typu zatrzymaniach nie używa się snajperów. Wszystko rozchodzi się o kasę i głowy przełożonych, jeszcze niedawno te mądre głowy chciały likwidować etetowe AT i robić z nich nieetatowych, czyli na poważne roboty i codziennie na ulice ci sami ludzie, a gdzie szkolenie ? Juz teraz przeginają, tak jak mówi p. Kossek, są uzywani w beznadziejny sposób do zabezpieczania sal sądowych, zwykłe chwasty czuja się dowartosciowane że ochraniają ich AT-cy. Po Magdalence raczej zmieni się nastawienie niektórych ludzi do AT-ków i do sposobów użycia snajperów.

Rzoov, według mnie masz rację, prawo użycia broni jest dobre, tylko że czasem ludzie którzy tę broń obsługują są starej daty lub są niedoinformowani, wśród policjantów krąży opinia że jak użyją broni to już prze***ane, tony papierów lata tłumaczeń w prokuraturze i na koniec kraty. Otóż wcale tak nie musi być tylko że gliniarz musi mieć łeb na karku i jaja, w naszej policji służy jeszcze za dużo zomowców z poglądami których nie zmieni się im prostymi, sierpami a nawet pięcio kilowym młotem. Najpierw trzeba myśleć o swoim bezpieczeństwie a na samym koncu o tym co powie prorok, jak kiedyś powiedział mój kumpel : "Notatkę z użycia broni to se napiszesz na komisariacie... jak będziesz żył :)"

Kur.. ale się rozpisałem :)

I najlepszy trafi na lepszego !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4597 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15690
sluszny punkt widzenia jesli ktos mysli to wie ze lepiej miec problemy niz nie miec ich juz wcale. a do bledu sie przyznac to zaden wstyd a moj byl jeszcze niezwykle glupi i gdybym dalej szedl w zaparte to poprostu bym sie osmieszyl :( prawda ze sytuacja nieomalze analogiczna?? z dwojga zlego...

Mr. Anderson. Suprise... to see me?

****SFD FIGHT CLUB****
jeneral Broni (niezla laska ta Bronia)

bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa

http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sport, a walka na ulicy

Następny temat

FILMIKI Z ĆWICZEŃ KOMANDOSÓW W WALCE W RĘCZ

WHEY premium