SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W oczekiwaniu na nastepny mecz... Rozmowy o wszystkim (IV)

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 105600

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34593 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434066
Szwajcar Roger Federer po raz czwarty z rzędu został triumfatorem wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open, rozgrywanego na twardych kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku (z pulą nagród 19,653 mln dolarów).
W finale lider światowego rankingu, grający z numerem jeden, pokonał 20-letniego Serba Novaka Djokovica (3.) 7:6 (7-4), 7:6 (7-2), 6:4.

Zwycięstwo nie przyszło Federerowi jednak łatwo. W pierwszym secie Serb przełamał jego podanie w 11 gemie i objął prowadzenie. Na dodatek przy swoim serwisie miał trzy piłki setowe. Szwajcar jednak wyszedł z opresji, doprowadził do tie-breaka, którego wygrał do czterech.
W drugim secie Djokovic już w czwartym gemie przełamał, broniącego tytułu rywala, wywalczył trzy gemy z rzędu i objął prowadzenie 4:1. Federer jednak, jak na mistrza przystało, nie tracił nerwów, i zaczął odrabiać straty. W siódmym gemie przełamał Serba, a następnie wygrał swoje podanie i było 4:4. Obaj grali następnie gem za gem i tak do tie-braka, w którym Szwajcar ponownie okazał się lepszy.

Trzecia partia toczyła się bez przełamań aż do stanu 5:4 dla Federera. Wtedy jednak Djokovic, grający po raz pierwszy w finale wielkoszlemowego turnieju, przegrał swoje podanie i Szwajcar, wykorzystując drugi meczbol mógł unieść ręce w geście triumfu.

Dla Federera jest to trzeci w tym roku triumf w Wielkim Szlemie i 12. w karierze. W swoim dorobku ma on triumfy w: Australian Open (2004, 2006, 2007), Wimbledonie (2003-2007) i US Open (2004-2007). Wciąż brakuje mu zwycięstwa na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu.

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
jeden z najlepszych tenisistów wszech czasów.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2907 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27817
ja sie wychowałem na Samprasie i Agassim

Czuwa nad Tobą Bóg
Nie wszyscy Cie w dupe kopną
są ludzie bez nóg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
a agassi to juz sie oficjalnie wycofal jakis czas temu czy jakas przerwe dluzsza sobie robi ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Agassi zakończył już karierę.

To był zawsze mój ulubiony tenisista. Tak jak ama_tor napisał, jego pojedynki z Samprasem to było zawsze wielkie wydarzenie.

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34593 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434066


Ja niestety tych czasów nie pamiętam, moje zainteresowanie tenisem przypadło na Erę Federera, Hewitta, Nadala i Roddicka

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Też nie jest źle, chociaż dominacja Federera jest troszkę nudna. Ciekawiej by było gdyby miał równorzędnego rywala. Cały czas liczę, że będzie nim Nadal. Ostatni finał Wimbledonu to już było prawdziwe widowisko.

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34593 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434066
Finały French Open rozgrywane między tymi panami też były wielkimi widowiskami, aczkolwiek nigdy nie grali 5 setów, najbardziej podobał mi się półfinał między nimi w 2005 na Roland Garros, gdzie Nadal był rozstawiony z 3 i już w półfinale zmierzył się z Rogerem, niestety Federer uległ 3-1. Przypomniał mi się też mecz z Romy z tamtego roku gdzie po ponad 5 godzinach gry wygrał Nadal w finale Masters Seriers

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2907 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27817
nikt nie ogląda tur de polon ?

Czuwa nad Tobą Bóg
Nie wszyscy Cie w dupe kopną
są ludzie bez nóg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
ja wlasnie wlaczylem,
ale nie ogladam.

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

+ czy - ? to się okaże ;-D

Następny temat

Czy warto?

WHEY premium