SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Właściwa technika,kryje się w dłoni!

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 14747 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102587
Półsztangi nie złapiesz,podciągając w opadzie,chwyt spowoduje "wypuszczenie" łokci do tyłu i na boki,co znacznie wpłynie na zaangażowanie pleców.Przy takich ćwiczeniach używam pasków,bo chcę dotrenować plecy a nie zastanawiać się kiedy wypadnie mi sztanga z dłoni.Poza tym w opadzie mogę wziąć 30kg więcej i ruch też zrobię,ale już nie zaangażuję obłych,tylko czworoboczne i najszersze,więc dla mnie ważniejsze jest to co czuję niż te dodatkowe kg.
EDIT:Półsztangę też chwycę w zbliżony sposób.
Nie mówię,żeby we wszystkich ruchach zastosować dokładnie taki chwyt,tylko,żeby spróbować umieścić drążek w ten sposób,a to już "wymusi" całą resztę.

Zmieniony przez - BodyLine w dniu 2009-10-20 22:30:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
BC_
Może ja się nie znam i nie zrozumiałem Ciebie, ale wydaje mi się, że kąt w stawie łokciowym jest zależny od tego w jakiej fazie wyciskania jesteś
Jak kończysz ruch to łokcie są w linii prostej, jak sztanga idzie do klaty to kąt w stawie łokciowym zmniejsza się. I nie wiem jaki ma to związek z prawidłowym chwytem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
lMathew,to dobrze zauważyłeś.Hehe.Mi cały czas chodzi o pozycję,w której kładziemy się na ławkę i łapiemy za gryf.Rozumiesz??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
No cóż - przyznam, że nie bardzo

W moim mniemaniu kąt w stawie łokciowym w momencie łapania sztangi do wyciskania zależy od wysokości stojaków i długości rąk, ale tak jak mówię, ja się nie znam, mało wiem, krótko ćwiczę i nie czuję się na tyle "mocny", żeby wdawać się w tak zaawansowane dyskusje merytoryczne, więc może ktoś ze starych wyjadaczy Cię zrozumie i będzie mógł z Tobą polemizować na ten temat

Ja chętnie będę śledził temat Wiedza jest po to, żeby ją poszerzać a nie tylko z niej korzystać

Zmieniony przez - lMathew w dniu 2009-10-20 22:40:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 883 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9537
to ja wam dam fajna rade chlopaki,zostawcie w pisdu to wyciskanie sztangi.ja tluklem lawe latami i jedyne czego sie dorobilem to bolu w stawach barkowych cyckow jak u baby i silnych tricepsow i przednich naramiennych.nauczcie sie wyczuwac klate na sztangielkach poreczach,linkach,tak zeby 8sme-10powtorzenie powodowalo taki bol w piersiowych ze musicie sie zgiac w pol na chwile bo tak napyerdala klata.dobrze czytacie klata a nie ramiona.smutna prawda jest taka ze dopiero jak sie nauczycie wyczuwac klate na tych cwiczeniach ktore wymienilem bedziecie mogli odczuc korzysci plynace z uzywania sztangi[ja ich jeszcze nie odkrylem]a juz cwicze ponad rok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3110 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26608
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 883 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9537
fajny art ale mowimy tu chyba o rozwinieciu miesni piersiowych nie wiem jak mialo by w tym pomoc skracanie ruchu przez mostkowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3110 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26608
wkleiłem ten link bo tam już bylo pokazane prawidłowe ułozenie dloni na gryfie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 14747 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102587
Na tych fotach widać to dokładniej niż na moich,ale założenie jest dokładnie takie samo.Dzięki Tomczers.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27153
Ja już kiedyś zauważyłem że mi się łatwiej wyciska jak opieram sztangę na dolnej zewnętrznej części dłoni. Nie czytałem jeszcze o tym poprostu wyszło to w "praniu". Podobnie łatwiej wyciska mi się większy ciężar jeżeli kciuk mam wzgłuż dłoni tzn. nie tworzy on pierścień wokół sztangi. Tyle że jest to bardziej niebezpieczne. Jeżli było już to sorki nie czytałem całego, widziałem tylko foty na pierwszej .

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Halo Bomb ???

Następny temat

CZOSNEK DO CYKLIKU

forma lato