SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WĘGLOWODANY ODCHUDZAJĄ!!!!!!!!! co wy na to ???????

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6355

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21
wiem xD

dzięki za wyjaśnienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
czyli chodzi o to, że zdrowa dieta nie powoduje zakwaszenia? Przecież to wynika samo z siebie.

Gosta ja ciągle o tym mówię, tylko wpierają mi że się nie znam Uważam, że trzeba mieć talent aby się zakwasić, ale oczywiście wiem że takie coś jest możliwe ale na pewno nie częste w praktyce.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
nasza zdrowa dieta niestety wypada dosc blado w porownaniu z dieta naszych przodkow jesli chodzi o cechy antyzakwaszajace, chocby dlatego, ze ich dieta dostarczala np. 10g potasu dziennie

ogolnie istnieje teoria mowiaca, ze zakwaszanie organizmu jest przyczyna starzenia sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
A takie ilości minerałów nie powodują czasem zasyfiania nerek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21
Uważam, że trzeba mieć talent aby się zakwasić - czyli uważasz, że trzeba mieć talent żeby mieć niezdrową dietę?

Zmieniony przez - gosta21 w dniu 2011-05-26 12:30:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Ale niezdrowa dieta nie równa się zakwaszeniu przecież, bo to mylenie pojęć.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21
No nie równa się ale może się równać.

Sam napisałeś że dieta zdrowa nie powoduje zakwaszenia, a dieta zbilansowana jak dobrze zrozumiałam nie może być niezdrowa z definicji tak? Bo nie będzie wtedy dobrze zbilansowana? Czyli chodzi o to, że tylko dieta niezdrowa może zakwaszenie powodować. A chyba może być niezdrowa właśnie dlatego, że powoduje zakwaszenie?

Większość osób raczej odżywia się niezdrowo, czyli większość osób nie ma zbilansowanej diety i może być narażonych na zakwaszenie. Ja to tak rozumiem z tej rozmowy.

Zmieniony przez - gosta21 w dniu 2011-05-26 14:11:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Tylko że zjedzenie na śniadanie musli z mlekiem i jabłka z punktu widzenia idelanej diety będzie niezdrowe (cukry proste, mleko, lakoza, fruktoza itp., itd.) a czy ten posiłek może zakwasić? jak na obiad zjem schabowego z ziemniankami i surówką? To się zakwasze? A przecież ten posiłek wg rad na SDF będzie mega niezdrowy (bułka tarta, ziemniaki itp. itd). Ja śmiem twierdzić że nie dojdzie do zakwaszenia.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21
To co mówisz nie ma sensu. Przecież nie chodzi o to że każda dieta niezdrowa musi zakwaszać, tylko że dieta niezdrowa może zakwaszać.

Ja zrozumiałam, że zakwaszenie jest spowodowane tym że jednych pokarmów się je za dużo a innych za mało, a nie że się je akurat schabowego z ziemniakami.

Poza tym dlaczego jabłko z musli i mlekiem jest niezdrowe?

Zmieniony przez - gosta21 w dniu 2011-05-26 14:29:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Pisałaś/eś o statystycznym Kowalskim wiec Ci dałem przykład co je statystyczny Kowalski a wg Ciebie statystyczny Kowalski je niezdrowo wiec na pewno się zakwasza. Przytoczony przeze mnie posiłek nie jest polecanym posiłkiem przez moderatorów/doradców na SFD dlatego zakładam że jest niezdrowy dlatego pytam czy uważasz że może zakwaszać. A co jest niezdrowego w musli dowiesz się jak wpiszesz taki posiłek do swojego jadłospisu pytając o dietę choćby w tym dziale.
A tak między nami masz 12 lat? Czy jesteś konrado?

Zmieniony przez - djfafa w dniu 2011-05-26 14:38:11

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do sprawdzenia

Następny temat

Ile g Omega-3 w:

WHEY premium