SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Umięśnione nogi od sprintów i wchodzenia po schodach

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1171

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 598
Cześć czy od wykonywania sprintów na bieżni i od treningu wchodzenia po schodach można choć trochę zyskać umięśnione lub wysmuklone mięśnie nóg i pośladków?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24272 Napisanych postów 25148 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1019921
Cześć!

Niestety muszę Cię zmartwić, gdyż bieganie sprintów na bieżni elektrycznej nie jest tym samym co bieganie sprintów w terenie. Powodem takiej sytuacji jest to, że biegnąc na bieżni elektrycznej "odbijasz się" od niej i nie ty generujesz moc przenoszenia się w przód, robi to za Ciebie bieżnia. Natomiast gdy biegasz w terenie sprinty (a zwłaszcza pod górę), to całą pracę transportu wykonują Twoje nogi i gdy biegniesz poprawnie cała tylna taśma, z pośladkami jest bardzo mocno zaangażowana.

Jeżeli chodzi o chodzenie po schodach, to jak najbardziej mogą one pomóc przy wysmukleniu nóg oraz poprawie mięśni pośladkowych, gdyż najlepszym ćwiczeniem na mięśnie pośladkowe jest wchodzenie na podwyższenie (ang. step up). Gdy chcesz urozmaicić swój trening dołu ciała polecam również "Power walk", czyli chodzenie w gumie. To ćwiczenie można wykonać w dwojaki sposób:
- zakładasz pas do ciężarów, przeplatasz gumę tak by była zaczepiona o pas i wkładasz w każdą końcówkę stopy, następnie "spacerujesz" przez 5-10 minut.
- ustawiasz haki w racku/rigu na siłowni na najniższym ustawieniu, przyczepiasz do nich gumę, gumę do pasa i spacerujesz, tak jak na filmiku:
Zatem, najlepszym rozwiązaniem w Twoim wypadku będzie korzystanie ze schodów inaczej zwanego StairMaster.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

uszkodzona łąkotka

WHEY premium