SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UNIBIKE EVOLUTION czy GIANT RINCON

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 155
Witam!
Planuję zakup roweru, po zapoznaniu się z aktualną ofertą wybrałem dwa modele:

http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/399
http://unibike.pl/evolution.html

Evo ze względu na osprzęt, a Giant ze względu na markę.
Co o nich sądzicie i który wybrać. To jest absolutny maks jeśli chodzi o cenę.
Z góry dzięki za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 265 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5341
Tak rożni się wagą. Im większa rama tym Cięższa. Ja mam 178 wzrostu i rama 19" unibike evolution ( jeszcze jutro sprawdzę dla pewności rozmiar). Dla mnie ten rozmiar idealny, wsiada się nie za łatwo, ale nie jest za duży jak na mój wzrost. Moja kobieta o wzroście 173 cm miała problemy z wsiadaniem, ale wiadomo liczy się też długość nogi i gdzie masz krocze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7570
Zdecydowanie Unibike Firma to nie wszystko, wiec olej Giant'a. Unibike robi teraz naprawde porzadne rowerki, a tak poza tym to polecam spojrzec jeszcze na firme kellys ...

Pozdro

"Cale zycie z d****ami lub gaskami..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1269
vip_pp ma racje - Unibike jest lepszy. Ale jesli planujesz niedlugo tuning swojego roweru to ja bym radzil Gianta ze wzgledy na jego fantastyczna rame.
Jak nie chcesz sie bawic w dokupowywanie nowych czesci to bierz Unibike
Pzdr :)

:> ó?o:..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
gianta nawet nie patrzyłem
bierz unibike - to i tak tylko złożenie roweru z obcych części (sram i shimano) więc w czym problem? unibike składa taniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Jeżeli to ma być rower do jazdy rekreacyjnej, a nie ostrego xc po górach z przewagą podjazdów, to Giant będzie lepszy, ze względu ramę. Ma przyjaźniejszą geometrię, przez co ma się bardziej komfortową pozycję i rower jest sporo stabilniejszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 753 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41118
A czy ktoś testował Tego Gianta i Evolution żeby wysuwać takie wnioski, że Giant ma lepszą ramę? Ja bym brał Evolution.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1269
Hej. No W BikeBoardzie byl kiedys test rowerow do 1600 zl - Unibike niebylo ale skoro giant mial o 200-300g lzejsza rame od kellysow i innych rowerow to cos znaczy. Fluidform i Aluxx potwierdza ze ramka jest spoko.
PS: aha o ile mnie pamiec nie myli w giancie nie ma mozliwosci zamontowania tarczowki.!!
PS2: to nie zmienia faktu ze unibike osprzetem bije gianta tak ze maskara ;)

:> ó?o:..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 155
Dzięki za odpowiedzi!
Byłem dzisiaj w sklepie i oglądałem Gianta. Bardzo ładnie się prezentuje. Przy moim wzroście 188cm sprzedawca poradził mi ramę 21 cali, ale jak na niego wsiadłem to wydawał mi sie za duży. Czułem się na nim jak na komunistycznej Ukrainie:) Evo niestety nie ma, tylko na zamówienie. Na giancie nic nie utarguję a do Evo wytargowałem zmianę manetek na Alivio, licznik, nóżkę i wymianę chwytów na neoprenowe bo według mnie są wygodniejsze w użytkowaniu. Szkoda tylko że nie mogę tego Unibika na żywo zobaczyć i się przymierzyć. Porównując je na zdjęciach wygląda jakby Unibike miał dłuższą rurę górną, Giant natomiast ma konstrukcję bardziej zwartą i przy rekreacyjnej jeździe może być wygodniejszy jak kolega wyżej zauważył. Rower ma mi służyć właśnie do rekreacji po leśnych ścieżkach, ale dosyc trudnych, w terenie pagórkowatym. co do rozbudowy to myślę o wymianie części na wyższą półkę ale tylko jak coś się zepsuje. W przeciwnym razie byłoby to wyrzucanie kasy, lepiej chyba od razu poświęcić więcej kasy i miec to co się chce. Myślę zresztą, że Alivio tak szybko nie zajadę i w zupełności mi wystarczy. Największym bóle jest jednak to że Unibike nie mogę zobaczyć na żywo, a kupowanie kota w worku za ponad klocka jest chyba trochę lekkomyślne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 753 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41118
Niestety jest to lekkomyślne. Dorzuce tylko swoje 5 groszy jeszcze. Jeździłem na krótkich ramach po lesie i stwierdzam iż prowadzenie takiego "zwartego" roweru to porażka. Jest to conajmniej niebezpieczne ze względu na małą stabilność takiego krótkiego roweru. Co innego dłuższa rama. Jest stabilna i można bardziej skupić się na drodze, niż na utrzymywaniu roweru w pozycji pionowej. Przy Twoim wzroście krótki rower może się okazać porażką. Miałem okazje jeździć na krótkim i "super zwrotnym" Ballistic Dual. Niby rower jak rower ,ale jak uderzam kolanami o kierownice to nie jest fajnie Dodam że na las to owe 21" to najmniej o 2" za dużo. Pozdrawiam

Zmieniony przez - Hamster83 w dniu 2007-04-24 21:51:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1269
HEheh - co do filozofii jazdy to nigdy sie chyba nie zgodzimy Hamster :D. Bede bronil krótkich ram ;) Faktycznie - wieksze ramki prowadzi sie stabilniej na wprost ale jak przyjdzie pokonac serie szybkich zakretow to wtedy jest problem. trzeba przeniesc srodek ciezkosci do przodu - jak o tym zapomni sie no to wyniesie Cie z zakretu i wtedy boli. Ja mam podobny problem bo mam 19,5 cala na moje 176 :(( I wlasnie szukam jakiejs uzywaniej ramy wlasnie takiej jak w giancie.

:> ó?o:..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 753 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41118
Widzisz Norrek tylko że my już wiemy co chcemy i jak chcemy jeździć Zauważ również, że autor jest wysoki i może mieć problem z krótką ramą. Zresztą to nie jest takie proste. Ja mam 185cm i waze ok 80kg więc potrzebuje "czołgu". Ty Norrek ważysz mniej i masz mniejszy wzrost i dla Ciebie bedzie lepsza mniejsza rama . Wybór parametrów ramy (długość, rozmiar, geometria) jest na tyle subiektywny że każde "wspaniałe" reguły się nie sprawdzają bo zależą od wielu czynników które nie sposób zmierzyć i opisać. Jednym słowem trza jeździć i próbować.

P.S. A potem taki J.Kowalski kupi rame 21" do trialu bo wyczytał gdzieś na stronie że do jego wzrostu to 21" MUSI być ......
Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening ogólnorozwojowy- moj plan:D

Następny temat

MECZ NBA ONLINE??

WHEY premium