SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC on ESPN 1: Francis Ngannou vs. Cain Velasquez

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
i co się nakręcasz?
zwyzywaj jeszcze tych co mają inne zdanie niż Ty
jak masz za dużo w jądrach to idź do latryny i wyrzuć z siebie tego demona


Zmieniony przez - Antos098 w dniu 2018-12-15 14:34:13
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Bo napisałeś murzynidło!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Z nokautem prawda ale bycie zdominowanym w każdej płaszczyźnie prawdopodobnie było przez wysokość na której walczył (jako dowód - reszta karty ufc 188 również się wygazowała)
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
pilek
Bo napisałeś murzynidło!!!


Tak nie wolno, rasizm!


No przegral z JDS przez KO, jak wyszedl.do niego z niesprawnym kolanem i mial w sposob widoczny ograniczona zdolnosc poruszania.
Z Werdumem przegral z powodu cardio - walka w Meksyku, gdzie popelnil glupi blad i sie tam nie przygotowywal do walki, wiedzac, ze Werdum caly oboz tam.zrobil na wysokosci.
Inne walki, nawet z kontuzjami, wiemy jak stoczyl. Jak ktos mysli ze Stipe ma lepsze zapasy i presje to zjadl jakies grzyby. Albo ze Ngannou ma lepsza stojke, stojka to nie tylko boks, cios i eksplozywnosc.
Jedyna niewiadoma jest obecna dyspozycja, i jedynie z powodu slabej dyspozycji Cain moze przegrac


Zmieniony przez - grind w dniu 12/15/2018 8:43:57 PM
1

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221407
grind
pilek
Bo napisałeś murzynidło!!!


Albo ze Ngannou ma lepsza stojke, stojka to nie tylko boks, cios i eksplozywnosc.
Jedyna niewiadoma jest obecna dyspozycja, i jedynie z powodu slabej dyspozycji Cain moze przegrac



Zmieniony przez - grind w dniu 12/15/2018 8:43:57 PM

Dokladnie
Ngannou ma to samo co Rumble czy Melvin albo Hunt, moze posadzic jedną bombą absolutnie każdego takiego uderzenia nie wycwiczysz ,trzeba sie z tym urodzic, ja tej walki nie obstawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Francis ma powera co pokazał już kilkakrotnie, ale patrzę też na niego przez pryzmat mega słabej walki z Lewisem. Nie można też oceniać stojki pod względem siły uderzenia. Dla mnie Cain jest zdecydowanym faworytem i zdominuje go w każdej płaszczyźnie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Rey Del Rio/Getty Images

Cain Velasquez z nowym kontraktem w UFC

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Cain Velasquez podpisał z UFC nową umowę opiewającą na cztery walki i oficjalnie wróci do Oktagonu na gali UFC on ESPN 1, która odbędzie się 17 lutego w Phoenix w Arizonie.

Wiadomość o nowym kontrakcie Caina Velasqueza obejmującego cztery walki potwierdził na łamach ESPN Ariel Helwani z ESPN, który zamieścił następujące informacje na Twitterze.

Ariel Helwani
„Cain Velasquez, który spotka się z Francisem Ngannou 17 lutego w Phoenix, podpisał nową umowę z UFC na cztery walki o czym źródła powiedziały ESPN.”

https://twitter.com/arielhelwani/status/1076479286016651264

Dla Caina Velasqueza będzie to bardzo ważny pojedynek, ponieważ wróci do rywalizacji po raz pierwszy od lipca 2016 roku, a jego rywalem będzie niebezpieczny, były pretendent do tytułu Francis Ngannou. Pojedynek ten oficjalnie potwierdził w piątek prezydent UFC Dana White.

Cain Velasquez (14-2 MMA) swoją ostatnią walkę stoczył na gali UFC 200 w lipcu 2016 roku, gdzie pokonał w pierwszej rundzie przez TKO Travisa Browne. Wcześniej Velasquez miał bardzo dobrą serię pięciu zwycięstw z rzędu, którą zakończyła porażka przez poddanie gilotyną w pojedynku z Fabricio Werdumem na gali UFC 188 w Mexico City. Wraz z tą przegraną, Velasquez stracił tytuł mistrza wagi ciężkiej.

Tymczasem Francis Ngannou (12-3 MMA) swoją ostatnią walkę stoczył miesiąc temu w Pekinie w której pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Curtisa Blaydesa. Był to udany i bardzo ważny powrót Ngannou po dwóch porażkach w nienajlepszym stylu ze Stipe Miocicem i Derrickiem Lewisem. Od momentu dołączenia do UFC w grudniu 2015 roku, Ngannou stoczył dziewięć walk, których bilans to 7-2, a wszystkie siedem zwycięstw wywalczył przed czasem przez KO/TKO i jedno poddanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
To już do emerytury ma kontrakt załatwiony. O ile w ogóle uda mu się go wypełnić

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

theunderdogsports.com

Cain Velasquez będzie chciał przygotować się jak najlepiej na walkę z niebezpiecznym Francisem Ngannou

Powracający do rywalizacji po długiej przerwie były mistrz wagi ciężkiej UFC Cain Velasquez planuje jak najlepiej przygotować się do pojedynku z Francisem Ngannou, którego traktuje jako groźnego przeciwnika.

17 lutego Velasquez spotka się z Ngannou w Oktagonie na gali UFC na ESPN 1, która odbędzie się w Phoenix w Arizonie. Velasquez powiedział w rozmowie z MMAJunkie.com, że Ngannou stanowi zagrożenie i nie będzie go lekceważył, a wręcz przeciwnie, będzie chciał przygotować się jak najlepiej do tej walki:

Cain Velasquez
"Chodzi o to, aby się poprawić. Zawsze szukam możliwości do poprawy. Jestem w tej grze od jakiegoś czasu, ale zawsze znajdzie się okazja do poprawy swoich umiejętności. Po prostu nigdy nie jesteś usatysfakcjonowany - no cóż, przynajmniej ja nie jestem. Mam walkę z Ngannou, muszę do niej wyjść, a on jest niebezpieczny, więc jest wiele rzeczy, na które muszę naprawdę zwracać uwagę w mojej grze, kiedy będę z nim walczył. Jestem na to gotowy."


Reprezentant American Kickboxing Academy odniósł się również do długiego okresu spędzonego poza treningami i rywalizacją:

Cain Velasquez
"Doznałem kilku kontuzji w ciągu całej kariery; to wszystko się skończyło i zostało wyleczone, a ja powiększyłem też swoją rodzinę. Mamy rocznego chłopca. Chciałam tam być przez cały okres ciąży, przez cały pierwszy rok. Kiedy mieliśmy córkę, było nam ciężko. ....Było wiele rzeczy, których brakowało, a tego nie lubię. Przez ten cały okres wolnego, po prostu udało mi się być z rodziną. Nie ma zbyt wielu ludzi, którzy mogą wziąć urlop na dwa lata, ale ja miałem ten luksus i chciałem tam być dla mojej rodziny, co było dla mnie najważniejsze. Cieszę się, że to zrobiłem. Uwielbiam mieć czas, żeby spędzić go razem z nimi."


Cain Velasquez nie walczył od lipca 2016 roku. W ostatniej walce pokonał Travisa Browne przez TKO w pierwszej rundzie. Od tego czasu Velasqueza dręczyły kontuzje. Były dwukrotny mistrz wagi ciężkiej UFC miał spotkać się z Fabricio Werdumem na gali UFC 207, ale uraz pleców zmusił go do wycofania się z pojedynku. Velasquez był dręczony kontuzjami przez całą swoją karierę i wielu fanów MMA zastanawia się, jak będzie wyglądał w swoim powrocie do rywalizacji zwłaszcza po tak długiej przerwie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Harry How & Josh Hedges/Zuffa LLC

Cain Velasquez będzie chciał doprowadzić do walki z Jonem Jonesem w wadze ciężkiej

Długo oczekiwany powrót do rywalizacji byłego mistrza wagi ciężkiej UFC Caina Velasqueza nastąpi 17 lutego na gali UFC on ESPN 1 w Phoenix. Velasquez zmierzy się na niej z Francisem Ngannou i od tej walki będzie wiele zależało.

Stawka tego pojedynku jest duża zarówno dla Ngannou jak i Velasqueza. Dla Kameruńczyka zwycięstwo z byłym mistrzem byłoby ogromnym sukcesem i przybliżyłoby go do kolejnej walki o pas. Z kolei dla Velasqueza walka z silnym i kowadłorękim Ngannou będzie dużym wyzwaniem zwłaszcza po tak długiej przerwie, kiedy forma byłego mistrza jest wielką niewiadomą. Zwycięstwo w tym starciu otworzyłoby nowe możliwości przed Velasquezem.

Wiadomo, że do walki między Cainem Velasqueze a aktualnym mistrzem wagi ciężkiej Danielem Cormierem nie dojdzie, ponieważ obydwaj trenują w tym samym klubie AKA i nie chcą ze sobą rywalizować. Cormier powiedział zresztą, że kiedy Velasquez wróci do dywizji, on zakończy karierę.

Tutaj pojawia się ciekawa sytuacja, ponieważ powrót Caina Velasqueza do rywalizacji w dywizji ciężkiej oraz potencjalne plany przejęcia do kategorii ciężkiej aktualnego mistrza wagi półciężkiej Jona Jonesa mogłyby sprawić, że w przyszłości doszłoby do walki między nimi.

Po odzyskaniu tytułu mistrza wagi 205 funtów, Jon Jones stwierdził, że nie zamierza przechodzić do dywizji ciężkiej, aby stoczyć trzecią walkę z Danielem Cormierem. Przeciwnie, Jones zaprasza Cormiera do wagi półciężkiej, aby spróbował odebrać mu pas. Jeśli jednak Cain Velasquez będzie w stanie przejąć panowanie w dywizji ciężkiej, zamierza osobiście doprowadzić do tego, aby doszło do jego walki z Jonem Jonesem.

Velasquez przyznaje, że ta rywalizacja już dawno zyskała charakter osobisty, a możliwość powitania Jonesa w dywizji ciężkiej byłaby czymś, co by go bardzo ucieszyło.

Cain Velasquez
"Mam taką nadzieję", powiedział Velasquez o możliwości walki z Jonesem. "Postaram się, aby tak się stało."


Jest to jak na razie pieśń przyszłości i aktualnie Cain Velasquez musi skupić się na przygotowaniach do zbliżającej się walki z Francisem Ngannou. Tak długa dwuletnia przerwa mogła mieć duży wpływ na Caina i jeżeli trafi na Ngannou w takiej formie w jakiej był w pojedynkach chociażby z AListairem Overeemem lub Curtisem Blaydesem z ostatniej rewanżowej walki, to przed Cainem Velasquezem stoi ogromne wyzwanie. Trzeba również mieć nadzieję na to, że kontuzje ominą Velasqueza, który wielokrotnie musiał się z nimi borykać.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klub Gorila

Następny temat

ONE Championship: turnieje Grand Prix wagi muszej, lekkiej i piórkowej

WHEY premium