SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 231: Holloway vs Ortega & Shevchenko vs Jędrzejczyk

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Zdziwię się jeśli Ortega przegra a co do reszty nie mam pojęcia

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla mnie Ortega to taka niewiadoma. Z Swansonem i Moicano przegrywał w stójce, a tu nagle sub i wygrana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 482 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 26606
Agares25
Dla mnie Ortega to taka niewiadoma. Z Swansonem i Moicano przegrywał w stójce, a tu nagle sub i wygrana.


Jeżeli z Maxem jest wszystko w porządku i wyjdzie w takiej formie jak do Aldo, to powinien na spokojnie to wygrać. Ortega przegrywał w stójce nie tylko z Swansonem i Moicano, z Guidą do momentu nokautu był dwie rundy w plecy do tego z Brandao o ile dobrze pamiętam miał bardzo wyrównaną walkę również do momentu poddania. To Max jest tutaj lepszym zawodnikiem, walczył z lepszymi zawodnikami niż Ortega i wygrywał w lepszy/ bardziej dominujący sposób. Ortega bez poddań jest średniakiem z mocną szczeną. Faktem jest że Ortega może poddać każdego w tym Maxa, wykorzysta każdy możliwy błąd/ możliwość do poddania, ale teraz pytanie brzmi jak on ma się ,,dobrać'' do Maxa? Moicano w 3 rundzie poszedł po obalenie które kosztowało go walkę, Max tego nie zrobi dodatkowo uważam że zapasy mają na podobnym poziomie, ale wierzę że to Max będzie miał tu przewagę siłową w dodatku po jego stronie będzie kondycja i ma stójkę lvl wyżej, spodziewam się jednostronnego pojedynku i TKO w późniejszych rundach bądź decyzji ze strony Maxa.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Ja liczę na Holloway'a mam nadzieję, że wyjdzie do walki bez problemów i w świetnej formie bo ostatnio były z tym problemy. Max musi jednak uważać na Ortegę, bo ten może wykorzystać każdy moment.



Odliczanie do UFC 231: Holloway vs. Ortega

Video materiały promujące zbliżającą się galę.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna, przedostatnia w tym roku, numerowana gala największej organizacji MMA na świecie. W walce wieczoru UFC 231 Max Holloway podejmie Briana Ortegę w drugiej obronie mistrzostwa kategorii piórkowej. Z kolei w co-main evencie gali dojdzie do starcia pomiędzy Joanną Jędrzejczyk a Valentiną Shevchenko, stawką – pas kategorii muszej.

Poniżej video materiały pokazujące przygotowania wymienionej czwórki do zbliżających się walk.





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Tyxx
Agares25
Dla mnie Ortega to taka niewiadoma. Z Swansonem i Moicano przegrywał w stójce, a tu nagle sub i wygrana.


Jeżeli z Maxem jest wszystko w porządku i wyjdzie w takiej formie jak do Aldo, to powinien na spokojnie to wygrać. Ortega przegrywał w stójce nie tylko z Swansonem i Moicano, z Guidą do momentu nokautu był dwie rundy w plecy do tego z Brandao o ile dobrze pamiętam miał bardzo wyrównaną walkę również do momentu poddania. To Max jest tutaj lepszym zawodnikiem, walczył z lepszymi zawodnikami niż Ortega i wygrywał w lepszy/ bardziej dominujący sposób. Ortega bez poddań jest średniakiem z mocną szczeną. Faktem jest że Ortega może poddać każdego w tym Maxa, wykorzysta każdy możliwy błąd/ możliwość do poddania, ale teraz pytanie brzmi jak on ma się ,,dobrać'' do Maxa? Moicano w 3 rundzie poszedł po obalenie które kosztowało go walkę, Max tego nie zrobi dodatkowo uważam że zapasy mają na podobnym poziomie, ale wierzę że to Max będzie miał tu przewagę siłową w dodatku po jego stronie będzie kondycja i ma stójkę lvl wyżej, spodziewam się jednostronnego pojedynku i TKO w późniejszych rundach bądź decyzji ze strony Maxa.



A ostatnia walka Ortegi gdzie znokautował Edgara?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 482 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 26606
Faktycznie zapomniałem o tym, na pewno jest to w pewien sposób imponujący wyczyn, patrząc że to była pierwsza przegrana Edgara przez KO, ale spójrz na to z innej perspektywy Frankie jest już mocno zużyty, stoczył wiele wojen z najlepszymi i jego szczęka musiała w końcu się ,,skruszyć'' i do tego ma 37 lat co tym samym czyni go najstarszym zawodnikiem tej dywizji. Co do samej walki to Ortega miał dużo lepsze warunki fizycznie, wyglądał na zawodnika z wyższej kategorii. Nie zapominajmy też że Ortega nie leżał dla Edgara, z tego względu że Franki nie mógł używać zapasów z obawy o poddanie i był zmuszony do walki w stójce gdzie wiadome było że Ortega będzie miał przewagę - Edgar nigdy nie miał dobrej stójki - Ma dobry volume striking, ale nie ma ciosu no i zawsze za dużo zbierał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i to mi się podoba, że Joanna ma osobnego trenera od siły, kondycji. Siłowo musi być mocna, co pomoże jej w defensywnych zapasach, zrywaniem klinczu i odwracaniem pozycji, silniejsze ciosy.

Od 12:35



?

Tylko trochę mało czasu na nabranie masy i polepszenie znacząco siły. Miała trochę ponad 2 miesiące, a to nie jest zbyt wiele.

Wiem, że JJ czasem gadała głupie rzeczy, ale chciałbym, żeby wygrała.


Zmieniony przez - Agares25 w dniu 12/4/2018 10:16:18 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ortega od każdego* ma lepsze warunki fizyczne a Edgar jest dobry w stójce...

no dobra prawie każdego bo Holloway wyższy


Zmieniony przez - Puar w dniu 2018-12-04 22:24:36

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

lowkickmma.com

Brian Ortega chciałby stoczyć super walkę, ale nie z Conorem McGregorem lecz z Khabibem Nurmagomedovem

Od jakiegoś czasu modne stało się w MMA zestawianie super walk między dwoma mistrzami lub zawodnikami z absolutnego topu dywizji. Wiąże się to z dużą wypłatą, a od kilku lat takie duże wypłaty generuje były mistrz wagi piórkowej i lekkiej Conor McGregor. Tymczasem okazuje się, że pretendent do tytułu wagi piórkowej Brian Ortega jest bardziej zainteresowany pojedynkiem z obecnym mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem niż z Conorem McGregorem.

Brian Ortega
"Patrzysz na niektórych z tych facetów, którzy robią super walki i myślisz sobie, cholera, chciałbym być częścią tej walki. Lubię super walki. Chcę walczyć w takich super walkach. Chcę dostać gości, w walce z którymi ludzie nie wiedzą, co się wydarzy.

Każdy grappler - myśleliśmy o tym jeszcze przed treningiem, o tym całym pojedynku zapaśnik vs. jiu-jitsu. Wchodzimy na siłownię i zawsze mówimy - wiesz, to jest walka. Obydwaj mamy dobre ręce. On jest najlepszym facetem w tej grze i jest zapaśnikiem, a ja jestem gościem od grapplingu i facetem jiu-jitsu."


To nie pierwszy raz, kiedy Brian Ortega wyraził zainteresowanie walką z Khabibem. Był również gotów wyjść z nim do walki w ostatniej chwili w zastępstwie Tony'ego Fergusona na UFC 223, ale walka ta nie była możliwa. Jednak po zwycięskim pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem na UFC 229, zainteresowanie Ortegi walką z Khabibem jest większe niż kiedykolwiek:

Brian Ortega
"Obserwowałem wiele rzeczy w tej walce i gdybym w niej uczestniczył, jest wiele rzeczy, które bym zrobił inaczej. I to właśnie uświadomiło mi, że to, czego chcę, to super-walka, jeśli kiedykolwiek tam dotrę i jeśli będzie to w zasięgu ręki. Jeśli dobrze rozegram swoje karty, będzie to w moim zasięgu.

Mam pomysły, które chcę zrealizować i jeśli odniosę teraz sukces na co liczę, zacznę prosić Dana White'a, aby dał mi tę szansę."


Najpierw jednak, Brian Ortega będzie musiał uporać się z Maxem Holloway'em w pojedynku o pas wagi piórkowej na gali UFC 231.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 482 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 26606
Puar
Ortega od każdego* ma lepsze warunki fizyczne a Edgar jest dobry w stójce...

no dobra prawie każdego bo Holloway wyższy





Zmieniony przez - Puar w dniu 2018-12-04 22:24:36


Widzę że mnie źle zrozumiałeś - pisząc o warunkach fizycznych miałem na myśli różnicę jaka dzieliła Edgara i Ortegę, spójrz na ostatnich przeciwników Edgara, Cub x2, Aldo, Mendes, Faber itd - od swoich wcześniejszych rywali tak nie odstawał warunkami fizycznymi jak od Ortegi, tutaj była przepaść. Jego stójka jest dobra w połączeniu z zapasami, których nie mógł używać w walce z Ortegą, i prawda jest taka że Frankie nie miał na niego kompletnie nic, to musiało się skończyć nokautem, Ortega nie miał żadnego szacunku do stójki Franki'ego, dokładnie taka sama sytuacja była w walce RDA z Usmanem, gdzie spotkało się zawodników z dwóch różnych kategorii wagowych. Frankie to powinien być w koguciej, a Ortega to duży piórkowy, który mógłby walczyć w lekkiej.

No i trzeba przyznać że z walki na walkę stójka Ortegi jest coraz lepsza, w ogóle zawsze nakłada niesamowitą presję, i dąży do walki w półdystansie, ma słabą defensywę i dużo zbiera, ale bez wątpienia ma tytanową szczenę, z Maxem na pewno będzie dążył do walki w półdystansie, jest gorszy technicznie i w walce w półdystansie ma większą szansę na jakiś klincz/ poddanie, nie mogę się doczekać bo to będzie prawdziwa wojna

Co do Shevchenko vs Jędrzejczyk - To na tych nagraniach JJ wydaje się być w na prawdę dobrej formie i w ogóle wygląda jakoś tak lepiej, widać że dodatkowe kilogramy zrobiły robotę, podoba mi się że chcą wzmocnić jej siłę ciosu - bo to właśnie jedna z tych rzeczy której mi u niej brakowało no i wzmocnienie siłowe tak jak piszesz Agares jest niezbędne, Shevchenko na pewno będzie chciała korzystać z zapasów i klinczu, ogólnie to ona lubi obalić w celu zaakcentowania rundy, wszyscy gadają że Valentina będzie miała przewagę siłową bo walczyła w wyższej kategorii wagowej, ale nikt nie gada o tym że JJ będzie miała przewagę szybkościową, w ogóle to będzie ciekawe starcie bo Shevchenko poluje na kontry a JJ to duży volume striking z którym Valentina jeszcze się nie mierzyła, w statystykach JJ ma dwa razy więcej zadanych znaczących ciosów na minutę, no i nie można zapomnieć że ma 87% TDD - tylko ciekawe jak to się przełoży na inną wagę i walke z zawodniczką o takiej sile fizycznej.

Zmieniony przez - Tyxx w dniu 2018-12-05 20:57:38

Zmieniony przez - Tyxx w dniu 2018-12-05 20:58:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bellator Welterweight GP Tournament 2018

Następny temat

Poważne problemy z kolanami w wieku 17 lat po BJJ

WHEY premium