SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 194 - wyniki + dyskusja po gali

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52667

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
LOL, Źle to rozumiesz grind, no ale cóż, JA NIE PODCZEPIAM CONORA POD JKD ani tych technik tylko mówię ogólnie o trendzie, że ludzie zaczynają w MMA dopiero teraz po latach odkrywać to do czego doszedł Bruce. Ja nawet nie twierdzę że Bruce wynalazł MMA, bo JKD NIE JEST MMA i jego założenia były inne niż akumulowanie technik z różnych stylów do swojego repertuaru, http://www.bruceleefoundation.com/index.cfm/page/How-does-JKD-differ-from-mixed-martial-arts-Are-they-the-same-thing/cdid/10405/pid/10250

Plus różnica jest taka że trenuję JKD i znam historię i ewolucje oraz to co wpłynęło i jaki sposób na Bruce'a że ewoluował tak a nie inaczej, wliczając to tytuły książek o boksie czy szermierce i autorów. W USA info o Lee jest bardziej dostępne stąd ludzie bardziej to kumają, Ty nie trenujesz, śmiem znać że znasz JKD jedynie z Tao of JKD, Metoda walki i tego co na filmikach w necie, stąd może nie dokońca rozumiesz o czym mówię,

Bo Conor nie ćwiczy JKD, wyrobił swój sposób walki, ale inspiracja Lee jest widoczna, ale nie tylko u niego u Pacmana, u Silvy, u Sugar Raya, u Eddiego Bravo, wiele z tych osób inspiruje się filzoficznym aspektem lub technicznym aspektem JKD. w świece MMA bardziej założeniami taktycznymi i filozofią. Dlatego nie Conor to nie zawodnik JKD.


Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-12-17 02:01:19
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
I calkowitym przypadkiem zaczales sie udzielac wlasnie po wygranej Conora, ktory "korzysta z filozofii i metod JKD", przypadkiem oczywiscie bedac zwiazanym z sekcja

Mam kolege, najwiekszego fana Metallici na swiecie. W KAZDYM metalowym zespole potrafi dostrzec brzmienia techniki I podobienstwa do swoich idoli. Ja to rozumie


Zmieniony przez - grind w dniu 12/17/2015 2:05:30 AM

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
OMG, serio wszędzie dopatrujesz się takich spisków? LOL
Wstawiłem pewne artykuły, filmiki, artykuły, info historyczne w kontekście filmiku wstawionego przez Puara gdzie Koreanczyk ćwiczy szermierke aby ulepszyc stojkę. . Żeby pokazać że to żadna nowość i że to robił już Lee. Puar nie trenuje JKD nie jest związany z JKD w żaden sposób a zauważył zależność, GSP nie związany z JKD zauważył zależność, Bass Rutten i autor w the Telegraph zauważyli zależność, to nie jest kwestia trenowania JKD czy nie ale jeśli "You know the root, you understand the blossoming" dlatego odniosłem się do bare knuckle boxing i pisałem już to TU NA FORUM I O TYM NA WIELE LAT PRZED WALKĄ CONORA. Plus kogo cytujesz mówiąc że "korzysta z filozofii i metod JKD", ja tego nie powiedziałem od początku napisałem że ma swój własny sposób walki a metoda z której korzysta oryginalnie pochodzi z szermierki, i ma termin "cadence" a już o używaniu i wykorzystywaniu tego wlaśnie pisał Lee, chodzi o to że nie do końca masz świadomość pewnych rzeczy albo po prostu o nich nie wiedziałeś dlatego zaczęło się od kultystów a teraz teorii spiskowych.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Zadne spiski a czysty marketing.
Mniejsza o to. Nie zamierzam sie spierac bo nie zalezy mi na przekonywaniu nikogo do mojego zdania. Poza tym to nie na temat a dykusji tego typu bylo na sfd mnostwo w przeszlosci.
Nie widzialem zadnych twoich postow w tym dziale w ciagu ostatnich kilku lat, wiec nie kojarze.
1

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Serio widziesz marketing? HAHAHAH Przekupiłem The Telegraph żeby napisali taki artykuł i kazałem Conorowi do kamery tak mówić, w celach marketingowych. Sztuki walki to nie biznes, przynajmniej dla mnie, może dla Ciebie i tam gdzie trenujesz o ile cokolwiek trenujesz tak jest/było. Smutne. Później ludzie myślą że tak jest wszędzie. Pisząc o Bare Knuckle boxing, Jamesie Figg, Aldo Nadi nie było żadnych zabiegów marketingowych, objaśniając co to jest cadene i wstawiając filmik do kobiety objaśniający ten termin też nie było żadnych zabiegów marketingowych mówiąc że teraz traktowane jest to jako nowość wśród gymów UFC i zawodników MMA, ludzie mający pojęcie ( nawet tyle o ile) co robił Lee, widzą że już dawno temu pisał o tym Bruce Lee i że miał rację tylko istnieje masa ludzi którzy lecą na tzw Hype, jak wyrgywa gościu z BJJ to jest hype na BJJ i wszyscy mówią BJJ pokonuje wszystko, później się to zmienia, Conor tą jakość co ma teraz i ten "level" miał i przed walką z Aldo i nawet gdyby do niej nie doszło też miałby ten skill. Teraz wygrał z Aldo to jest szał cokolwiek Conor zrobi o teraz dla wielu będzie the best to nazywa się podążanie za hypem. Mam zaszczyt i możliwość trenowania JKD (według linii przekazu uznawanej za najczystszą) więc mówię Ci że Conor nie jest zawodnikiem JKD, bo nie świadczty o tym kopanie na kolano czy kontrowanie między uderzeniami bo on to przerobił na swój sposób i strukturę w której walczy, ale prawdą jest że wiele osób uważa to za TOTAL NEWS, tak jak swego czasu SCISSOR KICK podczas gdy to żaden news i pisałem że to jest podstawowe założenie w JKD nic zaawansowanego.
Żaden marketing tylko co mam Ci powiedzieć, tak jest że Bruce już te zalożenia uznał za skuteczne w latach 70ątych które teraz odkopują na nowo coniektórzy UFC Champs w swoich campach, którzy widzą w Bruce'ie Lee i jego założeniach inspirację. Nie trzeba trenować JKD żeby pod swoje techniki dopasować TAKTYKĘ Z JKD. Na tej bazie powstał Joe Lewis' Fighting System. Dlatego JKD jest sztuką walki samą w sobie z własnymi technikami i taktyką i metodyką, ale np taktykę można wyciągnąć i dopasować pod sw którą się ćwiczy, co nie czyni z tej osoby od razu trenującego JKD.


Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-12-17 02:35:07
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Odsylam do mojego przedniego postu, tym razem ze zrozumieniem.
1

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
To dobrze że wkońcu zrozumiałeś o czym piszę. Dobranoc.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Lekko zmienię temat, ale tylko lekko. Ludzie olśniło mnie. CONOR MCGREGOR TO PRZECIEŻ REINKARNACJA BRUCE'A! :D ten sam charakter i bycie bossem, podobna filozofia walki. no k***a!
2

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
twj**********







Co on tam teraz powiedział? bo nie chce mi się całego słuchać

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Puar ty na powaznie?
Uwierz mi lub nie,ale tylko czekalem az ktos wyskoczy z tym, ze Condor to reinkarnacja Lee

"CHO NO TU" - Seba

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

The Ultimate Fighter 22 Finale: Edgar vs. Mendes - Wyniki

Następny temat

UFC on FOX: Dos Anjos vs. Cerrone 2

WHEY premium