SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trzustka a suplementy, szczególnie kreatyna.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć.

Wchodzę po przerwie kilkuletniej od aktywności sportowej na trening z ciężarami. Cel - siła i spalenie tłuszczu. Chcę 3 miesiące trenować będąc na dość restrykcyjnej diecie, nie tylko deficytowej z racji zmiany proporcji, lecz także by oczyścić organizm. Z suplementów chcę brać witaminy i minerały, oraz kreatynę.

Kreatyna jest jednym z najlepiej przebadanych suplementów. Chcę jednak zasięgnąć szerszej opinii co do jej stosowania w moim przypadku. 4 lata temu wykryto na mojej trzustce torbiel przy okazji badań w kierunku usunięcia pęcherzyka żółciowego (miałem wówczas 39 lat, i trenowałem pięściarstwo w pełnym wymiarze na poziomie amatorskim). Została ona przebadana, nie miała znamion złośliwości, co pół roku jestem badany kontrolnie MRI. Wiadomo, z tym organem nie ma żartów. Mam też lekko otłuszczoną wątrobę. Wyniki krwi odnośnie funkcjonowania tych organów dobre. Nerki w porządku.

Widzicie jakieś przeciwskazania do użytkowania ?

Stosować fazę ładowania czy po prostu stale w dni treningowe równe dawki ?

Dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Kreatyna jest jedną z najlepiej przebadanych i najchętniej stosowanych substancji w celu wspomagania wysiłku i wspierania rozwoju formy sportowej. Kiedyś krążył mit ,że kreatyna jest szkodliwa , najbardziej w kwesti pracy nerek ale nie tylko . Jednak gdyby kreatyna była substancją toksyczną dla nerek, to GIS nigdy nie dopuściłby jej do sprzedaży. Kreatyna jest substancją bezpieczną, a fakt ten ma potwierdzenie w badaniach naukowych.Oczywiscie , w Twoim wypadku warto to skonsultować z lekarzem . Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21746 Napisanych postów 71306 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575848
Powinieneś radzić się swojego lekarza prowadzącego.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiecie, jak to jest z lekarzami w Polsce. Mam 43 lata, łuszczycę i problem z układem pokarmowym - dla większości winienem jeździć do sanatorium, dużo leżeć i brać tony leków im serwowanych przez korpo. Ciężary, sparingi, udane życie seksualne? Panie, co pan.

Ja akurat zadbałem o lekarzy gastro-enterologów z dobrymi opiniami, mają oni inne podejście - jednak o kreatynę nie pytałem. Natomiast w kwestii HTZ mieli pozytywne zdanie, co ciekawe.



Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-03 18:52:13

Thx za opinie.

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-03 18:52:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost

Wiecej