SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trzustka na granicy rozwalenia ....?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4553
Witam robiłem sobie niedawno wyniki i wyszło mi że mam wysoki poziom cholesterolu złego i bardzo niski poziom dobrego. Lekarz który zlecił te badania po obejżeniu wyników kazał mi zrezygnowac z diety jaką teraz mam bo rozwale sobie trzustke jak tak dalej sie będe odżywiał. Jestem cały czas na diecie w której mam ok 1,8 g białka 3-4g wegli i 0,7-1g tłuszczu na kg wagi ciała. Waże 90 kg i ćwicze na siłce 5razy w tygodniu po 1 - 1,5h. Nie chce zarzucac całkiem diety bo strace to na co pracowałem przez prawie 3 lata. Chciałbym żebyście mi wyjaśnili czego nie moge mieć w diecie żebym obniżył poziom złego i zwiększył poziom dobrego cholesterolu. Szukałem w necie jak obniżyć poziom złego cholesterolu ale tylko znalazłem żeby regularnie ćwiczyć i unikać tłuszczy. A to już przecież robie. Poradzcie coś prosze.

...I walk through the valley of death, I will fear no evil, for I am the baddest, meanest mother f***er in the valley....

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1272
Cholesterol to lipid , który krąży we krwi, jest to substancja tłuszczowa, niezbędna do wielu funkcji życiowych organizmu: takich jak budowa błon komórkowych czy wytwarzanie niektórych hormonów.
dieta: zwiększenie produktów bogatych w błonnik, dopuszczalna ilość cholesterolu w diecie wynosi 300 mg dziennie, spożywane kwasy tłuszczowe powinny być jednonienasyconelub wielonienasycone.. Rozpuszczalny błonnik znajdujący się w warzywach, owocach, otrębach pszennych i produktach wytwarzanych na bazie Psyllium przyczynia się do zmniejszenia stężenia cholesterolu w surowicy krwi. Bogate źródło błonnika: suszone ziarna,brązowyryż, owsianka, jęczmień, jabłka , brokuły, marchew , banany, gruszki.
Zmniejszeniu stężenia cholesterolu LDL sprzyja suplementacja witaminą E , dlatego przed posiłkiem zaleca stosowac się łyżke lecytyny. Poziom cholesterolu obniżają także preparaty oleju rybnego bogate w omega-3( nalezy je jednak stosować ostroznie bo powodują kruchośc naczyń i mogą wywołac krwawienia " wiec 1 lub 2 razy w tyg należy spozywać ryby takie jak:halibut, tuńczyk, łosoś.
Duzę dawki wit B przyczyniają się do zmniejszenia LDL( niepożądany skutek to zaczerwienienie skóry.
Ziołolecznictwo: kapsaicyna ( składnik czerwonej ostrej papryki i pieprzu Cayenne ), owoce głogu, czarna porzeczka oraz kelp tez pomagaja w zmniejszeniu cholesterolu.
tylko tyle znalazłam , mam nadzieje ze to cos ci pomoze.
żródło : encyklopedia zdrowia kosnulatnt naukowy : doc .dr.hab. Jan Sabliński

RRR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473
eRkaa -> super powiedziane. Napewno mu wyjasnilo to

tez mialem cos szukac, ale ty juz wszystko napisalas

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1272

RRR

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Acne-Derm

Następny temat

popękana skóra po redukcji

WHEY premium