SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening obwodowy pod Boks

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4075

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Ten bokserski neofita nie nabawił się kontuzji od wyciskania żołnierskiego. I tu niespodzianka bo bark na pewno rozwalił sobie od...wyciskania leżąc. Wbrew pozorom jest to ćwiczenie w którym nacisk na staw barkowy jest spory. Śmiem twierdzić że obręcz jest nie dostosowana do obciążeń w tej płaszczyźnie ruchu (uwarunkowania ewolucyjne) Nawet jeśli pchasz przedmioty w codziennym życiu to robisz to z bara bo wtedy generujesz więcej siły.

W tym sensie wyciskanie leżąc jest nienaturalnym ruchem w przeciwieństwie do wyciskania żołnierskiego. Tu nawet dobra technika nie pomoże wiem co mówię sam oprawiałem trójbój w uczelnianym klubie sportowym. Bóle barków to była norma każdego prędzej czy później trapiły. Jest cały segment ćwiczeń dla wyciskaczy i trójboistów sholuder prehab.
Dlatego też w sporcie jeśli stosujesz to ćwiczenia wyciska się wąsko. Po to aby minimalizować ryzyko kontuzji obręczy barkowej.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja kiedyś na siłowni przy wyciskaniu w siadzę sztangi do karku przecholowałem z opuszczeniem jej i bark potem bolał przez długi czas

Co do pompek:
-jaka powinna być szereokość pomiędzy dłońmi - pompki klasyczne?

-czy plecy muszę być idealnie proste przy ćwiczeniu na barki - szczupak?

Jaka może być trudniejsza wersja przysiadów? Bo robienie 15 ew. tam 30, 45(w miarę zwiększenia obwodów) zwykłych przysiadów raczej nie da oczekiwanych efektów?



Brzuszki gdzie mógłbym znaleźć poprawną techniką, bo rozglądałem się na youtube, atlas, ale tam są spięcia. Ja robię spięcia unosząc tułów wraz z łopatkami, a do jakiego poziomu unosi się tułów przy brzuszkach, do samych kolan?

Ten kark jakim ćwiczeniem trenować, bo zależy mi na trenowaniu karku/kapturów?

Rozciąganie(stretching) robić zaraz po skończonym treningu czy odczekać z 2-3minuty?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-30 16:07:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Fred, pisałem - od wszelkich "wyciskań" i nie ma można tu zapomnieć o wyciskaniu sztangi siedząc zza karku, które na szczęście odchodzi do lamusa, ale nadal jest groźne (to śmieszne, bo mimo tego że osoby odpuszczają to ćwiczenie, to wykonują ściąganie drążka wyciągu górnego do karku, co jest praktycznie tym samym kontuzjogennym ruchem). Co do WL to to najczęściej uszkadza staw barkowy, ale to nie z powodu tego ruchu, a braku odpowiedniej techniki, ułożenia ciała przy tym ćwiczeniu i parciu na ciężar, bo każdy chce dużo wyciskać, szkoda tylko że nie przekłada się to na wygląd piersiowych. Odpowiednio wykonane nie powinno działać kontuzjogennie na staw barkowy. Widzisz, dla mnie nie naturalnym ruchem są wymachy boczne, a mimo tego ludzie je wykonują z powodzeniem nie łapiąc kontuzji, wszystko dzięki technice, (nie mówię o tych, którzy tu szrugsują czy wręcz wypychają ciężar w górę, orając niemiłosiernie pierścienie rotatorów i staw) no ale jak wiadomo są ludzie, którzy nawet w dupie palca złamią. Ilu ludzi, tyle poglądów.

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-03-30 17:01:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jeśli idzie o WL to jest jak napisał Cokta.
Dużo osób rozwala sobie barki bo cisną ile sie da kalecząc technikę niemiłosiernie. Natomiast co do oszczędzania barków przy boksie... to w większośc myślę zależy od całosciowego planu(tego i na siłowni i tego stricte bokserskiego), jeśli na treningu bokserskim robimy jakieś imitacje ciosów z hantlami,no to jakby nie było już obciążamy w pewnym stopniu barki(abstrachując już od tego czy taka "zabawa" hantlami jest szkodliwa czy nie), wiec można by to wziąć pod uwagę planując trening na siłowni...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Nie wszystko da się wyeliminować dobrą techniką. To tylko zmniejsza ryzyko. Kiedy w grę wchodzi trening siłowy prędzej czy później obciążenia będą coraz większe i nie każdy ma na tyle mocny kościec aby to wytrzymać. Ja dla przykładu technikę miałem bardzo dobrą we wszystkich trzech bojach ale po dniach ciężkiego wyciskania dokuczały mi czasem barki przy MC i siadach w nocy bolały mnie lędźwie a wszystko robiłem idealnie.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mógłbyś Freed odpowiedzieć na moje pytania powyżej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Pompki najlepsze wykonanie jakie widziałem.




Brzuszki wersja Jandy najlepsze co może być



Podoba mi się ten teks o easter russian evil sit ups

Przysiady tylko pełne dupą do ziemi


Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Przysiad dupą dla ziemi jest nie dla każdego - osoby z przykurczami dwugłowych, łydek, prostownikami bioder czy przeciągnięciami prostowników grzbietu NIE MOGĄ od razu brać się za przysiad dupą do ziemi. Najpierw niech wzmocnią pośladkowe (dupa tu jest najważniejsza), wykonują rozciągania i dopiero biorą się za pełny ROM. Sam mam teraz taki problem przy nauce przednich, więc na razie schodzę jak najniżej mogę (kąt 90) ay nie podwijać tyłka, i staram się powiększać zakres ruchu poprzez techniczne rozciąganie dwugłowych i łydek.

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-03-31 15:56:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cokta
Przysiad dupą dla ziemi jest nie dla każdego - osoby z przykurczami dwugłowych, łydek, prostownikami bioder czy przeciągnięciami prostowników grzbietu NIE MOGĄ od razu brać się za przysiad dupą do ziemi. Najpierw niech wzmocnią pośladkowe (dupa tu jest najważniejsza), wykonują rozciągania i dopiero biorą się za pełny ROM. Sam mam teraz taki problem przy nauce przednich, więc na razie schodzę jak najniżej mogę (kąt 90) ay nie podwijać tyłka, i staram się powiększać zakres ruchu poprzez techniczne rozciąganie dwugłowych i łydek.

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-03-31 15:56:56


Jak się objawiają przykurcze nóg? Skurcze nóg po prostu?

Kiedyś próbowałem robić jak najniżej, ale przy schodzeniu niżej niż 90* plecy zaczęły mi się zaokrąglać pomimo tego, że starałem zachować prawidłową krzywiznę kręgosłupa.

To jakie jeszcze mogę przysiady wykonywać(oprócz bułgarskich, bo robiłem, ale zamiast noga którą siadam pracuje mi ta oparta o coś)?

Przy pistoletach kolano ucieka mi do wewnątrz.

Mam problem z nogami, bo jakby to wyjaśnić gdy zrobię klęk podparty to stopy uciekają mi do wewnątrz, tak samo jak siedzę po turecku to mam kolana wysoko, nie mogę ich opuścić nisko, bo zaczynają mi się rozciągać wewnętrzne nóg, a niektóry bez rozciągania już tak mają, że sobie usiądą normalnie po turecku i mają nisko kolana.

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-31 18:18:02

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-31 18:25:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Nie, po prostu jesteś sztywny i mało rozciągnięty - masz na swoim przykładzie, zaczynasz podwijać ogon poniżej 90.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

swiezak 15 Metoda Oliviera Lafaya - dziennik

Następny temat

Trening na masę-początkujący.

WHEY premium