SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening obwodowy pod Boks

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4068

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema, mam 16 lat 178cm wzrostu i 60kg wagi.

Mój plan obwodowy wygląda tak:

Napinanie mięśni brzucha leżąc - brzuch
Bułgarskie przysiady - nogi
Napinanie mięśni grzbietu w leżeniu na brzuchu - dol. odcinek grzebietu
Podciąganie na drażku - plecy
Pompki klasyczne - klatka
Pompki z nogami wyżej - barki
Pompki wąskie - triceps
Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie-w podporze o kolano - biceps
Rolowanie karkiem - kark/szyja

Coś wyrzucić, coś dodać?
Czy w ogóle nadaję się sztangielka do treningu obwodowego i ćwiczenie na kark(rolowanie)?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To ćwiczenie wykonywać po treningu?

Ja rozciągam się(stretching) według atlasu z kulturystyki pl


Ponawiam pytanie dotyczące karku, czy mogę ćwiczyć na treningu obwodowym kark, jeśli tak to jakie ćwiczenie byłoby odpowiednie?


Jeszcze takie pytanie czy zapalenie ucha środkowego w dzieciństwie może mi przeszkadzać w trenowaniu i dążeniu do sukcesów w Boksie? Chodzi mi o to czy po uderzeniach nie będę szybciej mieć zawrotów głowy(nokaut etc) niż inni?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-04-02 15:50:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Lepsze będzie podciąganie podchwytem. Zmień te spięcia na uginania spięcia to ćwiczenia dla niedopchanych mamusiek z klubów fitness. Sprawdziłeś maksy dla poszczególny ćwiczeń? Rzecz ważna ponieważ w serii powinieneś wykonywać 50-60% maksymalnej liczby powtórzeń lub obciążenia. To z tego względu aby intensywność była wysoka ale nie należy przesadzać bo to grozi hiperwentylacją a wtedy postępy mocno się spowolnią. Najlepsze przerwy powinny się mieć w stosunku do treningu mniej więcej jak 1:2 wtedy masz najlepszy odpoczynek pomiędzy obwodami. Karczycho to ty sobie mostami zaprawiaj po treningu. W sumie to ten bic i tric nie musisz trenować bo i tak swoje dostanie.

Generalnie przy treningu wytrzymałościowym nie ma znaczenia jaki ćwiczenia wykonujesz byle były złożone i najważniejsze abyś utrzymywał rytm serca na odpowiednim poziomie. Tak więc w dalszej perspektywie bez pulsometru się nie obejdzie. Ja ze swoim Beurerem się nie rozstaje nawet jak trenuje siłę lepeij się planuje odpoczynki serie intensywność etc.

Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2012-03-27 18:29:45

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Freed85
Lepsze będzie podciąganie podchwytem. Zmień te spięcia na uginania spięcia to ćwiczenia dla niedopchanych mamusiek z klubów fitness. Sprawdziłeś maksy dla poszczególny ćwiczeń? Rzecz ważna ponieważ w serii powinieneś wykonywać 50-60% maksymalnej liczby powtórzeń lub obciążenia. To z tego względu aby intensywność była wysoka ale nie należy przesadzać bo to grozi hiperwentylacją a wtedy postępy mocno się spowolnią. Najlepsze przerwy powinny się mieć w stosunku do treningu mniej więcej jak 1:2 wtedy masz najlepszy odpoczynek pomiędzy obwodami. Karczycho to ty sobie mostami zaprawiaj po treningu. W sumie to ten bic i tric nie musisz trenować bo i tak swoje dostanie.

Generalnie przy treningu wytrzymałościowym nie ma znaczenia jaki ćwiczenia wykonujesz byle były złożone i najważniejsze abyś utrzymywał rytm serca na odpowiednim poziomie. Tak więc w dalszej perspektywie bez pulsometru się nie obejdzie. Ja ze swoim Beurerem się nie rozstaje nawet jak trenuje siłę lepeij się planuje odpoczynki serie intensywność etc.

Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2012-03-27 18:29:45


"Zmień te spięcia na ugięcia" - W którym ćwiczeniu, bo nei bardzo rozumiem


Co do maksów to trochę na od wal się ćwiczyłem tym planem dopiero tydzień i robię po 15 powtórzeń każego ćwiczenia oprócz podciągnięć, bo zrobie tylko 10, na biceps targałem 5kg na bica, a przysiad bułarski z również 5kg obciążeniem

Odpoczynek między obwodami to 1:2, tzn? Bo też nie rozumiem, chciałem dodać właśnie w tym tygodniu 2 obwód i przerwy między obwodami zrobić 3 minuty.


No bica myślałem żeby wyrzucić, a trica zostawić, bo myślę, że się przyda do boksu, ale skoro twierdzisz, że nie to mogę usunąć.

Rytm serca? Nie bardzo rozumiem, nigdy się z takim czymś nie spotkałem, zawsze jak ćwiczę to ćwiczę po prostu od tak, nie mierze ciśnienia,pulsu itp, bo wiem, że jest wyoskie. Trening obwodowy, który robie to staram się po każdym ćwiczeniu od razu przejść na następne bez odpoczynku.



Czy podczas takiego treningu można pić wodę czy raczej po?



Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-27 18:44:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Chodziło mi o napinanie mięśni brzucha i pleców zamień na klasyczne brzuszki albo lepiej unoszenie nóg a na dolne plecy to unoszenie tułowia. O pulsie i EKG serca nie słyszałeś chodzi mi o pracę mięśnia sercowego podczas treningu. Dobrze jest monitorować szczególnie jak trenujesz po wytrzymałość. W przyszłości nieodzowne jeśli myślisz o czymś więcej niż prowincjonalne zawody. Przerwy 3 minuty będą dobre. Dobrze jest uzupełniać płyny.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Freed85
Chodziło mi o napinanie mięśni brzucha i pleców zamień na klasyczne brzuszki albo lepiej unoszenie nóg a na dolne plecy to unoszenie tułowia. O pulsie i EKG serca nie słyszałeś chodzi mi o pracę mięśnia sercowego podczas treningu. Dobrze jest monitorować szczególnie jak trenujesz po wytrzymałość. W przyszłości nieodzowne jeśli myślisz o czymś więcej niż prowincjonalne zawody. Przerwy 3 minuty będą dobre. Dobrze jest uzupełniać płyny.


Mięśnie brzucha - chodzi Ci, że tak jak spięcia tylko samego końca, ale czy przypadkiem wtedy nie nadwyrężam pleców i mieśnie brzucha w pewnym zakresie ruchu nie są już napięte.

Mięśnie pleców - robię podciągania nachwytem, ale będę dawał podchwyt

Mięśnie dol. pleców - unoszenia tułownia niestety nie zrobię chodźbym bardzo chciał, ponieważ nie mam o co nóg oprzeć aby to wykonywać. Co do tych spięć mięśni dol. pleców(odchylanie do tyłu w leżeniu na brzuchu to przytrzymuję na 1 powtórzenie jeden ruch dłużej i wtedy czuję co pracuję)

Nie wiem o co Ci chodzi konkretnie, a może chodzi Ci o prawidłowe oddychanie, ale raczej nie o to? Staram się prawidłowo oddychać, ale wiadomo jak to jest przykładowo pompki:
-schodzę w dół = wdech
-unoszę tułów na rękach = wydech


Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-27 19:08:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Proponuje poczytać myślę że wtedy zrozumiesz o co mi chodzi. http://bieganie.pl/?show=1&cat=15&id=411 Temat dotyczy nie tylko biegania ale każdego treningu ukierunkowanego na wytrzymałość.
https://www.sfd.pl/Trening_z_pulsometrem-t430278.html tutaj masz co nieco o tym temacie.

Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2012-03-27 19:58:00

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niestety nie mam pulsometru - jaki koszt?

Co do obliczenia Hrmax przy obwodówce, jak to zrobić? Bo tam jest typowo dla biegaczy, aczkolwiek do biegania się przyda do interwałów?
(dodałem Cię do znajomych, bo jak będę zaczynał zabawę z biegami to z tymi pulsami/hrmax będę pisał do Ciebie :)

Czym szkodzi nie sprawdzanie tętna i ćwiczenie jak ja ćwicze czyli

1 ćwiczenie następnie robię po kolei resztę, odpoczywam tam 3 minuty ze stoperem w reku, a potem następny obwód itd?


Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-27 20:14:48

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-27 20:17:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Na razie problemu nie będzie ale wszystko odo pewnego momentu, dojdziesz kiedyś do ściany i ciężko będzie ci wskoczyć na wyższy poziom z kondycją. Ale na razie to odległy termin. Przy treningu obwodowym nie potrzeba pulsometru. Bo w nim bardziej chodzi o ogólny rozwój organizmu. Nie mniej z czasem będziesz musiał sięgnąć do specjalistycznej literatury dotyczącej np. treningu eksplozywnego jak chociażby ta książka http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/81579/anatomia-w-treningu-szybkosci.html a w tej masz wszystko podane w pigułce dotyczące trening z pulsometrem http://merlin.pl/Trening-z-pulsometrem_Joe-Friel/browse/product/1,838314.html?gclid=CO_Emtuz5K4CFUZa3wodD231Vw Jest wiele innych książek o podobnej tematyce tak więc z czasem będziesz musiał sobie zrobić w domu mała biblioteczkę jak planujesz w przyszłości poważniejsze sukcesy sportowe.

Podstawowy pulsometr Beurera to wydatek około 120-150 zł wiec przez kok proponuje odkładać do skarbonki z czasem się przyda.

Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2012-03-27 22:55:47

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli myślę o jakiś sukcesach to typowo Bokserskich(póki co trenuję niewiele, nawet nie minął miesiąc), a tak to w domu ćwiczę dla siebie, technikę ćwiczeń(nawet tych na siłowni) mam opanowaną, bo mnie pilnowano na siłowni(instruktor), prawidłowe oddychanie - staram się, ale czasem po prostu za szybko wykonam ruch i nie zdążę w miarę w rytmie wypuścić/wpuścić powietrze.

To czasem trener by tego nie pilnował jeśli bym już coś osiągał w boksie? Bo o jakich my sukcesach mówimy, ogólnie w każdej dziedzinie czy miałeś na myśli konkretnie kulturystyka itp.?





Freed85
...Karczycho to ty sobie mostami zaprawiaj po treningu.


Mostek zapaśniczy masz na myśli? Jakie ćwiczenia?

Plan ostatecznie będzie wyglądał tak:

1.Rozgrzewka
2.Trening właściwy:
Brzuszki
Przysiady
Napinanie mięśni grzbietu(musi być to napinanie, bo do skłonów nie mam warunków, nie mam gdzie te nogi oprzeć, o łóżko nie wyjdzie, o kaloryfer nie, bo bym urwał, a jeśli chciałbym przy futrynie pod drążek włożyć to trochę by potem trwało jakbym go miał na górę dawać do podciągania)
Pompki klasyczne - klatka
Pompki z nogami wyżej - barki
Pompki wąskie - triceps
Kark - wyżej opisany problem, bo nie wiem o które Ci konkretnie chodziło ćwiczenie.
3.Stretching



Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-28 06:56:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Jak ty dopiero zaczynasz treningi to nie masz co sobie na razie zawracać głowy kupnem jakiegoś pulsometru. Myślałem że tym masz większy staż i szykujesz się do startów.

Najlepszy będzie poniższy zestaw ćwiczeń
Podciąganie
Pompki
Brzuszki
Przysiady

Spięcia pleców
Szczupak

Kolejność według gradacji ćwiczeń od najtrudniejszego do najłatwiejszego.

Szczupak poniżej (można stanąć na podeście aby było trudniej)


Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do szczupaka to zawsze na te barki robiłem ćwiczenie, że kładłem nogi na komodzie i starałem się zachować kąt 90* pomiędzy nogami, a tułowiem i schodziłem w dół.


Gdybym zliczył łączny staż(bo były przerwy) to by wyszło razem ok 1 roku ćwiczeń(SW, siłownia, domator itp poważniejsze sporty)


Jeśli później będą jakieś poważniejsze sprawy(zawody) itp to się zgłoszę, ale najszybciej to za dwa lata


Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-28 22:15:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

swiezak 15 Metoda Oliviera Lafaya - dziennik

Następny temat

Trening na masę-początkujący.

WHEY premium