SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na dynamikę.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 671

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Witam wszystkich.
Potrzebuje poprawić dynamikę swoich nóg, bo gram w Piłkę Ręczna i jest mi to cholernie potrzebne.
Ogólnie powiem tak, nie jest źle, ale zawsze mogło by być lepiej. Jeśli chodzi o ćwiczenia to mi chodzi bardziej o stacjonarne, bo 3x w tygodniu mam trening gdzie biegam interwaly itd.
Mam 16 lat, więc nie chce obciążyć nóg ekstremalnie, dlatego nie oczekuje cudów.
Wzrostu mam 183 przy 68 kg. I tak ogólnie, chciałbym bez siłowni, bo kolana bym tam zniszczył. Czyli jakieś stacjonarne w domu ćwiczenia które mógłbym robić co drugi dzień czy nawet codziennie. Najbardziej to chciałbym poprawić bieg na 30m, bo mam problem ze startem i rozpedzeniem sie, gdzie na 30m biegam ponad 4, a na 60 schodze do 9 i tu jest problem :) Kopertę 2x5 już lepiej, bo jestem w stanie w 21s sie zmieścić, a i tak cudowny wynik to nie jest.
Dziękuje Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Dlaczego byś zniszczył kolana?
To raczej wydolności Ci brak niż dynamiki skoro
takie czasy masz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Wszyscy odradzają siłownie do 21 roku życia, a kolana dużo łatwiej przeciążyć, z obciążeniem sprzętu niż własnego ciała. Wiele osób żałuje, że chodziło na siłownie w wieku 15/16 lat i potem nie urośli, ile w tym prawdy, to nie wiem. Dlaczego wydolności ? Biorąc pod uwagę średnia, wykręcaną przez ludzi, itd. To dystans 60 metrów, jest dużo lepszy niż na 30, a jest dłuższy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 414 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9031
To, że się nie rośnie to dawno obalony mit, jeżeli się robi martwy ciąg w wieku 15 lat, po 100 kilo, to wiadomo jak to się może skończyć, ale tak to to tylko jest durna bajeczka. Kolan nie zniszczysz, jeżeli będziesz robił ćwiczenia dobrze. Ja mam 14 lat 173 wzrostu, i mnie to jakoś nie obchodzi czy urosnę czy nie, tyle mi wystarczy, ale znając życie to z 10cm mi dojdzie, albo 15 nawet, przecież przede mną jeszcze 7 lat rozwoju. Większość tutaj na SFD Junior zaczyna w tym wieku co ja, więc nie ma co się martwić, rób rób nogi :). Dodam, że nie jestem jakimś super biegaczem, bo biegam raz na ruski rok, a na 60m miałem w szkole 8.8, koledzy nawet poniżej 8 schodzili. Poćwicz technikę może.

No pain - no gain.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile dalibyscie do tego Powtórzen?Prosze O rozwazne dla poczatkującego

Następny temat

Gruba twarz

WHEY premium