SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na 100 metrów dla nowicjusza.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469


Witam,

sprawa jest następująca: założyłem się z kumplem że wygram z nim na 100 metrów. Założyłem się o zgolenie sobie głowy na braciszka(patrz obrazek), więc sprawa jest poważna.

Kolega jest niższy i lepszy na długie dystanse, tego jestem pewien.

Ja jestem wyższy i dużo silniejszy. Na AWF-ie na 50 m dostałem 4+. Niestety totalnie nie pamiętam wyniku, ale pamiętam że mało kto dostał taką ocenę.

Zdaję sobie jednak sprawę że w porównaniu do tych co trenują sprinty, ja ze swoim wynikiem nie istnieję w ogóle.

Szukałem w tym dziale dobrych treningów, znalazłem ten:
https://www.sfd.pl/prosze_o_pomoc!!_najlepiej_znawców_w_krótkich_dystansach-t183513.html

Niestety, już po samym przeczytaniu byłem pewien, że ten plan jest dla mnie za ciężki, dlatego bardzo prosiłbym o pomoc w ułożeniu planu albo przekierowaniu do odpowiedniego tematu.

Dodam że co drugi dzień ćwiczę na siłowni (ćwiczenia wielostawowe- martwy ciąg, przysiad na jednej nodze i ze sztangą, podciąganie, pompki szwedzkie, zarzut, wyciskanie żołnierskie dynamiczne)

Wzrost- 183
Wiek- 20
Waga- 88


Rozpisałem się, mam nadzieję że ktokolwiek przeczyta moje wypociny

Pozdrawiam

Aha, i wyścig odbędzie się za 2 miesiące

Zmieniony przez - Dremor w dniu 2011-04-20 17:56:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
2 miesiace to malo czasu...

wiec proponuje

poniedzialek - sila
wtorek - szybkosc
sroda - tempo
czwartek - sila
piatek - szybkosc
sobota - wytrzymalosciowo - szybkosciowe
niedziela - wolne

stosuj diete..
suplementy: l karnityna, kreatyna najlepiej jablczan, bcaa i carbo albo vitargo ze strony www.vitargo.com.pl 

Zmieniony przez - sprinterek w dniu 2011-04-20 18:22:11

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Dzięki wielkie za odzew.

nie wiem czy dobrze rozumiem terminy którymi operujesz.

Siła- budowanie siły nóg( np przysiady), tempo- no właśnie nie rozumiem tego, szybkość- sprinty, wytrzymałościowo-szybkościowe-np interwały.

Dobrze rozumiem?

Zmieniony przez - Dremor w dniu 2011-04-20 19:14:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Siła- budowanie siły nóg( np przysiady) TAK i m.brzuchy m.grzbiety i miesnia dwugłowego, tempo- no właśnie nie rozumiem tego np. 5x300m, szybkość- sprinty TAK - skipy, 4x60m w kolcach, wytrzymałościowo-szybkościowe-np interwały - 4x150m.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Dzięki wielkie, sog leci

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
pozdro

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Mam jeszcze jedno pytanie, a nie chcę zaśmiecać działu nowym tematem. W sumie to dwa pytania

- Czy przy starcie z pozycji stojącej obowiązuje podobna taktyka jak przy starcie z bloków(czyli nie prostujemy się od razu pierwsze metry biegniemy pochyleniu) czy w tym wypadku to nie ma sensu?

- Czy start z dołu BEZ BLOKÓW jest lepszy niż start z pozycji stojącej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
nie ma sensu. start z blokow ma lepsze wybicie z dolkow juz teraz sie nie biega!

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Rozumiem, ale nasz zakład jest na tyle nieprofesjonalny że będzie bez bloków ;) Za dużo roboty z pożyczeniem a potem oddaniem itp itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
.

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testy sprawnościowe 2011/2012 AWF

Następny temat

licznik rowerowy

WHEY premium