SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening i odżywki na masę do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2391

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 155
Tomasz1405
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html

wypelnij i wklej jak kazdy normalny napisany post.


Wiek : 19

Waga : 74

Wzrost : 176

Cel treningowy : masa ,siła

Staż treningowy na siłowni : 14 miesięcy

Uprawiane inne sporty : boks amatorsko

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : ławka pozioma,gryf prosty i łamany,2 gryfy 40cm,modlitewnik,drążek,prasa do nóg,70kg obciążenia

Dieta : jest

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : kreatyna, bcaa,nitro,gainer,białko

Ostatnio przerabiany plan: FBW A-B-C (w pierwszym poście)

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): 70, 90, 75kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 155
odświeżam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
FBW to system treningowy opierajacy sie na cwiczeniach zlozonych , wolny ciezar , brak izolowania danych grup miesniowych , brak maszyn wyciagów, kazde cwiczenie ma angazowac jak najwiecej partii i stawow .

Twoj plan ma wiele bledów i jest do zmiany.

3 zestawy sa zbedne - wszystko co trzeba da sie zamknac w 2 .

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): 70, 90, 75kg

to sa twoje maxy ??

Uprawiane inne sporty : boks amatorsko

kiedy , ile ??? co oznacza amatorsko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 155
Tomasz1405
FBW to system treningowy opierajacy sie na cwiczeniach zlozonych , wolny ciezar , brak izolowania danych grup miesniowych , brak maszyn wyciagów, kazde cwiczenie ma angazowac jak najwiecej partii i stawow .

Twoj plan ma wiele bledów i jest do zmiany.

3 zestawy sa zbedne - wszystko co trzeba da sie zamknac w 2 .

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): 70, 90, 75kg

to sa twoje maxy ??

Uprawiane inne sporty : boks amatorsko

kiedy , ile ??? co oznacza amatorsko




Zrobiłem błąd na starcie bo zamiast zacząć od ogólnorozwojówki zacząłem od Splita i na nim jechałem przeszło 10msc,łapa stała cały czas więc postanowiłem ruszyć z czymś innym. W tamten msc urosło w ramieniu te 1,5cm aż się rozstępy pojawiły...

Dobrze idą plecy,siła w ramionach również jest,cienko z klatą dlatego chcę obrać ją za cel priorytetowy.

Nie ,to nie są moje maksy ,czuję rezerwę ale nie mam się gdzie spróbować a na tyle mi obciążenie pozwala.

Boks - mam worek i się na nim wyżywam 30-40 min 2,3x w tygodniu jest to swego rodzaju rodzaj aerobów których do tej pory nie miałem,dobrze zmęczę całe ciało po takim boksowaniu bo cały czas się ruszam.

Mógłbyś podać jakiś plan z priorytetem na klatkę? kolega proponował 5x5 choć zaznaczył że jeśli dotychczasowy trening sprawia jeszcze progress to nie ma sensu go zmieniać,a czy jest progress? Ciężko stwierdzić.. po treningu czuje zmęczenie,na drugi dzień też,czasem nawet zakwasy mocne lub ciut słabsze. W miesiąc coś urosło w kolejny stoi także nie wiem czy nie warto by jednak planu zmienić.
Odżywki biorę od 6dni,masa + 1kg sądząc po tym i po obwodzie talii chyba jestem endo,co powiesz?

Zmieniony przez - brojl20 w dniu 2011-12-19 22:09:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
brojl20

"Boks - mam worek i się na nim wyżywam 30-40 min 2,3x w tygodniu jest to swego rodzaju rodzaj aerobów których do tej pory nie miałem,dobrze zmęczę całe ciało po takim boksowaniu bo cały czas się ruszam. "

nie lepiej poprostu przyjac forme areobow , interwałów ITD wiedz o tym ze w taki sposob wyrobisz sobie karygodne bledy techniczne ktore nieraz sa nie zmiany

co ci proponuje 2 zestawy FBW opierajace sie o podstawowe cwiczenia , żadnych 3 zestawów i cwiczen typu rozpietki ITD bo to lamie zasady tego systemu i jest zbedne .

https://www.sfd.pl/Pomoc_w_nowym_planie._Od_razu_podalem_info_o_mnie_przydatne_w_doborze_planu-t822354-s2.html

druga strona PATRZ!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 155
Tomasz1405
brojl20

"Boks - mam worek i się na nim wyżywam 30-40 min 2,3x w tygodniu jest to swego rodzaju rodzaj aerobów których do tej pory nie miałem,dobrze zmęczę całe ciało po takim boksowaniu bo cały czas się ruszam. "

nie lepiej poprostu przyjac forme areobow , interwałów ITD wiedz o tym ze w taki sposob wyrobisz sobie karygodne bledy techniczne ktore nieraz sa nie zmiany

co ci proponuje 2 zestawy FBW opierajace sie o podstawowe cwiczenia , żadnych 3 zestawów i cwiczen typu rozpietki ITD bo to lamie zasady tego systemu i jest zbedne .

https://www.sfd.pl/Pomoc_w_nowym_planie._Od_razu_podalem_info_o_mnie_przydatne_w_doborze_planu-t822354-s2.html

druga strona PATRZ!!



Tomek,

Dzięki za odpowiedź... przejrzałem temat który mi podesłałeś,ale jest w nim mowa o początkującym zawodniku, i plan też jest bardzo prosty a mi chodzi o plan z priorytetem na klatę bo tylko ona mi odstaje a w tamtym planie jej nie rozwinę do satysfakcjonującego poziomu.. reszta będzie rosła w dalszym ciągu a klata jak była tak będzie nie proporcjonalna ,rozumiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): 70, 90, 75kg

ty jestes poczatkujacym zawodnikiem ( moj plan sklada sie z 4 cwiczen)

u ciebie nie ma mozliwosci brania zadnych priorytetow , to slowo nie istanieje na ten moment.

nie staż a wyniki , mozesz trenowac 3 lata a byc na poczatku drogi

Poki tego nie zrozumiesz , bedziesz stal w miejscu i szedł do przodu tylko za pomoca tony supli.

"plan też jest bardzo prosty "

i o to chodzi zawsze szukamy najprostszego rozwiazania wzgledem wytrenowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 155
Tomasz1405
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): 70, 90, 75kg

ty jestes poczatkujacym zawodnikiem ( moj plan sklada sie z 4 cwiczen)

u ciebie nie ma mozliwosci brania zadnych priorytetow , to slowo nie istanieje na ten moment.

nie staż a wyniki , mozesz trenowac 3 lata a byc na poczatku drogi

Poki tego nie zrozumiesz , bedziesz stal w miejscu i szedł do przodu tylko za pomoca tony supli.

"plan też jest bardzo prosty "

i o to chodzi zawsze szukamy najprostszego rozwiazania wzgledem wytrenowania



Wyniki są stare,gdzieś z przed pół roku... Obecnie na klatkę biorę 85kg(sprawdzone dziś) inne rekordy sprawdzę jak będę miał możliwość znów być na siłowni.

Dodaję 3 fotki żebyś sam zobaczył że klata jest słaba dość,fotki robione na sucho po 2dniach bez treningu.

Prosty trening bez priorytetu mnie nie interesuje :)

Jaką mam budowę ciała wg Ciebie? endo,ekto,mezo?







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Jaką mam budowę ciała wg Ciebie? endo,ekto,mezo"

Takie podziały sa bardzo mało wiarygodne i można powiedzieć że nie istnieja każdy to indywidualna jednostka wyjątkowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 155
Tomasz1405
"Jaką mam budowę ciała wg Ciebie? endo,ekto,mezo"

Takie podziały sa bardzo mało wiarygodne i można powiedzieć że nie istnieja każdy to indywidualna jednostka wyjątkowa


No tak,ale mniej więcej można chyba rozstrzygnąć...
Ekto bardzo wolno nabierają masy np.
Endo nabierają jej szybciej ale i łapią tłuszcz przy okazji i myślę że do tej grupy właśnie się zaliczam.

Jakiś ciekawy plan 5x5 czy fbw a może split z priorytetem na klatkę masz może ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uchwyty do pompek

Następny temat

Plan FBW do oceny

WHEY premium